Strona główna Aktualności
Aktualności
Życzenia PDF Drukuj Email

 
Spółdzielnia Socjalna „Koniczynka” PDF Drukuj Email

 

Spółdzielnia Socjalna „Koniczynka”

Z radością informujemy, że w Kętach powstała nowa druga już Spółdzielnia Socjalna. „Koniczynka”, bo tak nazywa się nowy podmiot ekonomii społecznej powstały w naszej Gminie zajmować się będzie szeroko rozumianymi usługami porządkowymi, oraz czynnościami związanymi z utrzymaniem terenów zielonych.

 
Kominiarze: uwaga na… „kominiarzy”! PDF Drukuj Email

Kominiarze: uwaga na… „kominiarzy”!


Grudzień to czas, gdy do naszych drzwi często pukają kominiarze, którzy sprzedają przy tej okazji kalendarze i składają noworoczne życzenia. Niestety prawda jest taka, że są to przebierańcy, chcący zarobić na ludzkiej niewiedzy.

 
Kęcka Liga Strzelecka 2015 PDF Drukuj Email

Kęcka Liga Strzelecka 2015


W ostatnim tygodniu dobiegła końca rywalizacja w Kęckiej Lidze Strzeleckiej rozgrywanej od lipca na dwóch strzelnicach Oświęcim i Kęty.

 
Mistrzostwa Powiatu w Strzelectwie Sportowym PDF Drukuj Email

Mistrzostwa Powiatu w Strzelectwie Sportowym Szkół Średnich i Gimnazjum 2015


W dniu 28 listopada 2015r. na strzelnicach w Oświęcimiu i Kętach zostały rozegrane zawody o Mistrzostwo Powiatu w Strzelectwie Sportowym Szkół Średnich oraz Gimnazjów. W sportowej rywalizacji wzięło udział sześć szkół średnich oraz dwa gimnazja.

 
Międzyszkolna Liga Strzelecka PDF Drukuj Email

 

Międzyszkolna Liga Strzelecka

W dniu 23 listopada ruszyły rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej organizowanej przez Zarząd Powiatowy LOK Oświęcim. Jak co roku udział w niej bierze pięć szkół średnich oraz jedno gimnazjum. Uczniowie rywalizują w karabinku pneumatycznym na dystansie 10 metrów mając do wykonania 20 strzałów ocenianych. Do rozegrania mamy sześć rund aby wyłonić najlepszych strzelców indywidualnie i drużynowo w naszym powiecie.

 
Pastusiowa Olimpiada w Witkowicach PDF Drukuj Email

Pastusiowa Olimpiada w Witkowicach

Dzieci z naszej gminy już po raz kolejny biorą udział w konkursie organizowanym przez Akademię Aquafresh i tym samym bardzo gorąco proszą o Państwa głosy.
W konkursie tym, można wygrać elementy wyposażenia przedszkola, zabawki lub zestaw produktów Aquafresh dla dzieci z całej placówki. Aby pomóc przedszkolakom, wystarczy wejść w link poniżej, kliknąć w hasło „oddaj głos”, a następnie podać swój adres mailowy.
Z każdy oddany głos przedszkolaki wraz z opiekunami z góry bardzo dziękują!

http://akademia-aquafresh.pl/konkurs/pracaprzedszkola/665/zespol-szkolno-przedszkolny-w-witkowicch.html


 
Remont ul. Żeromskiego z polityką w tle. PDF Drukuj Email

Remont ul. Żeromskiego z polityką w tle


(artykuł przesłany do redakcji opublikowany w wersji oryginalnej)

Szanowni Państwo na tej stronie został wywołany temat remontu ul. Żeromskiego w Kętach. Sprawa ta ciągnie się już kilka ładnych lat. Ostatnio ul. Żeromskiego była „na tapecie” w zeszłym roku przy okazji kampanii samorządowej. Wtedy to za brak remontu p. Jurzak obarczył radnych powiatowych reprezentujących Gminę Kęty.

 
Ścieżka rowerowa PDF Drukuj Email

 

Ścieżka rowerowa


24 października 2015 o godzinie 13:00 na płycie Rynku w Kętach rozpocznie się rajd rowerowy, którego celem jest zwrócenie uwagi na brak ścieżki rowerowej na trasie Kęty-Oświęcim. Trasa przebiegać będzie od Rynku Głównego do Karczmy Młynówki w Łękach, drogą główną (DW948). Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia. Organizatorem jest Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

 
Pan wicestarosta prawdę ci powie PDF Drukuj Email

Pan wicestarosta prawdę ci powie :)

(Tekst przesłany przez czytelnika, publikowany w wersji oryginalnej)


Oto  słowa pana Jurzaka  z kampanii samorządowej w 2010 r.: „Lokalny włodarz ubiegający się o reelekcję po raz nie wiadomo już który (tu przejawiły się pierwsze symptomy problemów z matematyką – przyp. aut.), coraz bardziej zaskakuje mieszkańców swoimi pomysłami na kampanię wyborczą. Trudny do pominięcia jest fakt, że ogromna część tej kampanii prowadzona jest na koszt podatnika (chociażby wydawane foldery na koniec kadencji).

 
Wycinka drzew PDF Drukuj Email

Dzień dobry

Zachęcam do przeczytania artykułu na stronie internetowej "Forbes" na temat wycinki drzew w miastach - chodzi głównie o przestrzeń publiczną - jest to kontynuacja tematu który rozpoczęłam jakiś czas temu.

W artykule tym pojawiła się odpowiedź na moje pytanie co dzieje się z wyciętymi drzewami ....

http://m.csr.forbes.pl/dlaczego-w-miastach-wycina-sie-masowo-drzewa,artykuly,195960,1,1.html#fp=frb

Ewelina Rycerz-Kucybała

 
Brak przejścia dla pieszych PDF Drukuj Email

Brak przejścia dla pieszych


27 marca 2015 r na VI sesji Rady Miejskiej zwróciłam się z pisemnym wnioskiem o wykonanie przejścia dla pieszych na ul. Krakowskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Głowackiego.

 
50 AKCJA KRWIODAWSTWA NA 50 LECIE SZKOŁY PDF Drukuj EmailZapraszamy serdecznie na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 3 czerwca (środa) w godz. od 10 do 14. Akcja wyjątkowo będzie miała miejsce poza szkołą. Krew można oddać w krwiobusie, który będzie podstawiony obok hali sportowej OSIR w Kętach. Oprócz możliwości oddania krwi, można zarejestrować się w Banku Dawców Szpiku Fundacji DKMS Polska. Bądźcie z nami w tym wyjątkowym dniu! Uczcijcie jubileusz szkoły ofiarując cząstkę siebie. Szczegóły na fanpagu klubu
https://www.facebook.com/hdk.pz10?ref=hl
Zapraszamy
P.S. Nie zapomnijcie dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL

 
Pismo do Starosty PDF Drukuj Email

Kazimierz Babiuch                                                                                                           Bielany 27.04.2015.
Bielany
ul. Plebańska 2aStarosta Oświęcimski
Pan Zbigniew Starzec


Panie Starosto zwracam się do Pana w sprawie drogi powiatowej 1863K  przebiegającej przez sołectwo Bielany.

 
Plan gospodarki niskoemisyjnej PDF Drukuj Email

Plan gospodarki niskoemisyjnej przyjęty na VII sesji Rady Miejskiej!


Zachęcam Państwa do zaglądnięcia do tego dokumentu. Jest to szczegółowy opis stanu zanieczyszczenia powietrza w Gminie Kęty oraz plan poprawy tego stanu.

 
Restrukturyzacja długu PDF Drukuj Email

Restrukturyzacja długu

Kilka dni temu, na kwietniowej Sesji Rady Miejskiej podjęliśmy bardzo trudną i zapewne najważniejszą decyzję tej kadencji. Chodzi o dwie uchwały, które otwierają Gminie Kęty drogę do restrukturyzacji naszego długu i tak naprawdę do przyszłości. Myślę, że trzeba to wyjaśnić, bo już pojawiają się bardzo mylne interpretacje tych decyzji.

 
Rekin giełdowy PDF Drukuj Email

Rekin giełdowy wyciąga rękę po samorządowe środki na prywatny dojazd

 

Kilka oficjalnych informacji giełdowych publikowanych codziennie o spółkach giełdowych - Informacje giełdowe akcji z dnia 17.04.2015 r. z godziny 15:26.

 
Drzewa PDF Drukuj Email

Drzewa


Drzewa produkują tlen, dają cień, chronią przed erozją ziemi oraz wiatrem, są schronieniem dla wielu gatunków ptaków.....

 
Powiatowe bezdroża PDF Drukuj Email

Powiatowe bezdroża

Czy pamiętają Państwo bodaj trzykrotne podejścia poprzedniego włodarza Kęt do przejęcia prywatnej drogi od Tauronu? Na tyłach zakładu GK „Kęty” prowadzi ona od Alei Wojska Polskiego do firmy Alumetal.

 
Koncert Charytatywny dla Piotra Nowaka - rozliczenie PDF Drukuj Email

Kęty, 23.03.2015 roku
Kęckie Stowarzyszenie
Inicjatyw Społecznych
ul. Słowackiego 25
32-650 Kęty


Pierwszego lutego 2015 roku w kęckim Domu Kultury odbył się Koncert Charytatywny dla Piotra Nowaka.  Organizatorem wydarzenia było Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, na scenie pojawiły się zespoły: breht, Krzywa Alternatywa, Baobab, Besides.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10