Strona główna Aktualności
Aktualności
Pastusiowa Olimpiada w Witkowicach PDF Drukuj Email

Pastusiowa Olimpiada w Witkowicach

Dzieci z naszej gminy już po raz kolejny biorą udział w konkursie organizowanym przez Akademię Aquafresh i tym samym bardzo gorąco proszą o Państwa głosy.
W konkursie tym, można wygrać elementy wyposażenia przedszkola, zabawki lub zestaw produktów Aquafresh dla dzieci z całej placówki. Aby pomóc przedszkolakom, wystarczy wejść w link poniżej, kliknąć w hasło „oddaj głos”, a następnie podać swój adres mailowy.
Z każdy oddany głos przedszkolaki wraz z opiekunami z góry bardzo dziękują!

http://akademia-aquafresh.pl/konkurs/pracaprzedszkola/665/zespol-szkolno-przedszkolny-w-witkowicch.html


 
Remont ul. Żeromskiego z polityką w tle. PDF Drukuj Email

Remont ul. Żeromskiego z polityką w tle


(artykuł przesłany do redakcji opublikowany w wersji oryginalnej)

Szanowni Państwo na tej stronie został wywołany temat remontu ul. Żeromskiego w Kętach. Sprawa ta ciągnie się już kilka ładnych lat. Ostatnio ul. Żeromskiego była „na tapecie” w zeszłym roku przy okazji kampanii samorządowej. Wtedy to za brak remontu p. Jurzak obarczył radnych powiatowych reprezentujących Gminę Kęty.

 
Ścieżka rowerowa PDF Drukuj Email

 

Ścieżka rowerowa


24 października 2015 o godzinie 13:00 na płycie Rynku w Kętach rozpocznie się rajd rowerowy, którego celem jest zwrócenie uwagi na brak ścieżki rowerowej na trasie Kęty-Oświęcim. Trasa przebiegać będzie od Rynku Głównego do Karczmy Młynówki w Łękach, drogą główną (DW948). Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia. Organizatorem jest Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

 
Pan wicestarosta prawdę ci powie PDF Drukuj Email

Pan wicestarosta prawdę ci powie :)

(Tekst przesłany przez czytelnika, publikowany w wersji oryginalnej)


Oto  słowa pana Jurzaka  z kampanii samorządowej w 2010 r.: „Lokalny włodarz ubiegający się o reelekcję po raz nie wiadomo już który (tu przejawiły się pierwsze symptomy problemów z matematyką – przyp. aut.), coraz bardziej zaskakuje mieszkańców swoimi pomysłami na kampanię wyborczą. Trudny do pominięcia jest fakt, że ogromna część tej kampanii prowadzona jest na koszt podatnika (chociażby wydawane foldery na koniec kadencji).

 
Wycinka drzew PDF Drukuj Email

Dzień dobry

Zachęcam do przeczytania artykułu na stronie internetowej "Forbes" na temat wycinki drzew w miastach - chodzi głównie o przestrzeń publiczną - jest to kontynuacja tematu który rozpoczęłam jakiś czas temu.

W artykule tym pojawiła się odpowiedź na moje pytanie co dzieje się z wyciętymi drzewami ....

http://m.csr.forbes.pl/dlaczego-w-miastach-wycina-sie-masowo-drzewa,artykuly,195960,1,1.html#fp=frb

Ewelina Rycerz-Kucybała

 
Brak przejścia dla pieszych PDF Drukuj Email

Brak przejścia dla pieszych


27 marca 2015 r na VI sesji Rady Miejskiej zwróciłam się z pisemnym wnioskiem o wykonanie przejścia dla pieszych na ul. Krakowskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Głowackiego.

 
50 AKCJA KRWIODAWSTWA NA 50 LECIE SZKOŁY PDF Drukuj EmailZapraszamy serdecznie na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 3 czerwca (środa) w godz. od 10 do 14. Akcja wyjątkowo będzie miała miejsce poza szkołą. Krew można oddać w krwiobusie, który będzie podstawiony obok hali sportowej OSIR w Kętach. Oprócz możliwości oddania krwi, można zarejestrować się w Banku Dawców Szpiku Fundacji DKMS Polska. Bądźcie z nami w tym wyjątkowym dniu! Uczcijcie jubileusz szkoły ofiarując cząstkę siebie. Szczegóły na fanpagu klubu
https://www.facebook.com/hdk.pz10?ref=hl
Zapraszamy
P.S. Nie zapomnijcie dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL

 
Pismo do Starosty PDF Drukuj Email

Kazimierz Babiuch                                                                                                           Bielany 27.04.2015.
Bielany
ul. Plebańska 2aStarosta Oświęcimski
Pan Zbigniew Starzec


Panie Starosto zwracam się do Pana w sprawie drogi powiatowej 1863K  przebiegającej przez sołectwo Bielany.

 
Plan gospodarki niskoemisyjnej PDF Drukuj Email

Plan gospodarki niskoemisyjnej przyjęty na VII sesji Rady Miejskiej!


Zachęcam Państwa do zaglądnięcia do tego dokumentu. Jest to szczegółowy opis stanu zanieczyszczenia powietrza w Gminie Kęty oraz plan poprawy tego stanu.

 
Restrukturyzacja długu PDF Drukuj Email

Restrukturyzacja długu

Kilka dni temu, na kwietniowej Sesji Rady Miejskiej podjęliśmy bardzo trudną i zapewne najważniejszą decyzję tej kadencji. Chodzi o dwie uchwały, które otwierają Gminie Kęty drogę do restrukturyzacji naszego długu i tak naprawdę do przyszłości. Myślę, że trzeba to wyjaśnić, bo już pojawiają się bardzo mylne interpretacje tych decyzji.

 
Rekin giełdowy PDF Drukuj Email

Rekin giełdowy wyciąga rękę po samorządowe środki na prywatny dojazd

 

Kilka oficjalnych informacji giełdowych publikowanych codziennie o spółkach giełdowych - Informacje giełdowe akcji z dnia 17.04.2015 r. z godziny 15:26.

 
Drzewa PDF Drukuj Email

Drzewa


Drzewa produkują tlen, dają cień, chronią przed erozją ziemi oraz wiatrem, są schronieniem dla wielu gatunków ptaków.....

 
Powiatowe bezdroża PDF Drukuj Email

Powiatowe bezdroża

Czy pamiętają Państwo bodaj trzykrotne podejścia poprzedniego włodarza Kęt do przejęcia prywatnej drogi od Tauronu? Na tyłach zakładu GK „Kęty” prowadzi ona od Alei Wojska Polskiego do firmy Alumetal.

 
Koncert Charytatywny dla Piotra Nowaka - rozliczenie PDF Drukuj Email

Kęty, 23.03.2015 roku
Kęckie Stowarzyszenie
Inicjatyw Społecznych
ul. Słowackiego 25
32-650 Kęty


Pierwszego lutego 2015 roku w kęckim Domu Kultury odbył się Koncert Charytatywny dla Piotra Nowaka.  Organizatorem wydarzenia było Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, na scenie pojawiły się zespoły: breht, Krzywa Alternatywa, Baobab, Besides.

 
Wyróżnienie dla młodego naukowca z Kęt PDF Drukuj Email

Wyróżnienie dla młodego naukowca z Kęt


Kęczanka,  dr inż. Bożena Tyliszczak  zajęła II miejsce, w Plebiscycie o tytuł Krakowianina Roku 2014, w kategorii Nauka, pokonując wielu znakomitych i szacownych polskich naukowców.

 
Ad vocem Panu Przewodniczącemu PDF Drukuj Email

Ad vocem Panu Przewodniczącemu


Nie tylko z przykrością, ale i z zaskoczeniem przeczytałem fragment Pana artykułu pt: „Niecierpliwość” w części dotyczącej Domu Kultury w Kętach.

 
Niecierpliwość PDF Drukuj Email

Niecierpliwość

Minęły trzy miesiące od wyborów i chwili, gdy wzięliśmy odpowiedzialność za naszą wspólną Gminę Kęty. Przez ten czas niejednokrotnie spotykałem się z zarzutem, że przed wyborami mieliśmy „tyle do powiedzenia”, a teraz… cisza.

 
Przebudowa PDF Drukuj Email

Przebudowa

Informujemy naszych Czytelników, że zabieramy się do przebudowy portalu Fakty Kęty. W ostatnich miesiącach rozważaliśmy, co z tą stroną zrobić? W grę wchodziły dwa rozwiązania: przebudowa lub zamknięcie. Nie ukrywamy, że Fakty Kęty powstały na potrzeby wyborów i takie było ich zadanie – przekonać Kęczan, że konieczna jest zmiana władzy w naszej gminie. I to się stało.

Strona zyskała w tym czasie grono Czytelników i wciąż jest otwarta na komentarze i dyskusje. Jest potrzebna. Dlatego postanowiliśmy ją zachować i przebudować tak, aby nadal służyła informowaniu mieszkańców. Otwieramy ją więc dla wszelkich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, ale też chcemy, aby była platformą dla radnych, którzy na jej łamach będą informować Mieszkańców o swojej pracy.
Zadanie przebudowy tej strony powierzyliśmy młodym ludziom, to teraz oni będą tutaj gospodarzami. Dajmy im kilka tygodni na zmianę oblicza tej strony i jej nowe otwarcie.

Redakcja

 
Piesek szuka właściciela PDF Drukuj Email

Piesek szuka właściciela


Od dwóch dni na ulicach Konopnickiej i Asnyka w Kętach błąka się  pies. Jest zadbany i wygląda na to, że się po prostu zgubił i nie potrafi znaleźć drogi do swego domu.

 
Mieszkańcy Konopnickiej tracą cierpliwość PDF Drukuj Email

Mieszkańcy Konopnickiej tracą cierpliwość

Do napisania tego felietonu  poprosili mnie mieszkańcy ulicy Konopnickiej, borykający się z problemem parkowania aut na ich uliczce.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10