Strona główna Aktualności
Aktualności
ROCZNICA HUFCA ZHP W KĘTACH PDF Drukuj Email

ROCZNICA HUFCA ZHP W KĘTACH – POSZUKIWANE MATERIAŁY

Zbliża się 40 rocznica utworzenia Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Kętach. Zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Kęt i okolicznych miejscowości o udostępnienie starych, i tych nowszych, zdjęć, kronik, artykułów i wszystkich innych materiałów związanych z harcerstwem, które znajdują się w Państwa domach.

 
PODZIĘKOWANIA PDF Drukuj Email

PODZIĘKOWANIA

Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie Ponad Podziałami” dziękuje Państwu za udział w wyborach i za oddane na nas Wasze głosy. DZIĘKUJEMY!


 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT REDAKCJI

 

W związku z ciszą wyborczą informujemy, że w okresie jej trwania na stronie www.faktykety.pl żadne komentarze nie będą publikowane.

 

redakcja

 
Kampania wyborcza dobiegła końca. PDF Drukuj Email

 

Kampania wyborcza dobiegła końca.


Drodzy Mieszkańcy, wraz z kampanią zakończył się pierwszy w historii Kęt proces w trybie wyborczym, w wyniku którego w dniu wczorajszym Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał prawomocne orzeczenie.
Ale może od początku.

 
Co z tą salą poszło nie tak? PDF Drukuj Email

Co z tą salą poszło nie tak?

Jak zapewne wszyscy pamiętają jedną z kluczowych kwestii poprzedniej kampanii była budowa sali gimnastycznej na Podlesiu. Nawet obecny Przewodniczący Rady Powiatu Oświęcimskiego popełnił w tej sprawie artykuł w gazecie „Czas” z września 2010 r. Pisał tam, że ówczesny burmistrz buduje przy szkołach sale gimnastyczne, które według niego potocznie nazywa się kurnikami.

 
Ręczne sterowanie PDF Drukuj Email

 

Ręczne sterowanie

Jak burmistrz Bąk „naprawiał” gminną oświatę


Burmistrz Tomasz Bąk, walczący o reelekcję w wywiadzie, jaki udzielił pani Anecie Flisowskiej, właścicielce „niezależnej” lokalnej  telewizji, wrócił do sprawdzonej metody.  Chociaż rządzi już gminną oświatą od czterech lat, po raz kolejny wraca do przeszłości i na temat gminnej oświaty, którą zastał w 2010 r. Wypowiedział się krótko ale jednoznacznie: „Największy bałagan był w oświacie, ręcznie sterowanej i zarządzanej strachem”.

 
Nie jesteśmy wrogami sportu PDF Drukuj Email

Nie jesteśmy wrogami sportu

Na internetowych forach co i rusz pojawiają się wpisy, że jak wybory wygra Klęczar i jego ugrupowanie, to koniec z kęckim sportem. Wydaje się, że komuś bardzo zależy na takim stawianiu sprawy, bo sport staje się ostatnią deską ratunku rządzącej ekipy. Wszak każdy sportowiec i każdy kibic to potencjalny wyborca. A innych sukcesów jak na lekarstwo…

 
Pogłębianie chaosu PDF Drukuj Email

Pogłębianie chaosu

Przez cztery lata udało się zaledwie opanować zamieszanie – mówi w wywiadzie burmistrz Tomasz Bąk, komentując swoje dokonania. Nie po raz pierwszy powtarza, że zastał chaos w urzędzie i gminie. A potem przez cztery lata zmagał się z tym żywiołem. Jakie są tego efekty? Oto jeden z jego sztandarowych „sukcesów”.

 
Jak pracowali radni mijającej kadencji PDF Drukuj Email

 

Jak pracowali radni mijającej kadencji

Na stronie www.nowa-wies-kety.pl pojawił się kolejny cenny artykuł. Pozwolę sobie polecić go naszym Czytelnikom. Jednak aby wiadomo było o co chodzi, w kilku słowach go opiszę.

 
Podziękowania PDF Drukuj Email

Podziękowanie

 

Początkiem sierpnia bieżącego roku opisałem sytuację jaka miała miejsce podczas ulewnych deszczy w Bulowicach.

 
Niezależne dane dotyczące zadłużenia Gminy Kęty PDF Drukuj Email

Niezależne dane dotyczące zadłużenia Gminy Kęty

Cała prawda o długu

 

Jako komitet wyborczy nie możemy przyglądać się spokojnie jak Burmistrz Bąk po raz kolejny manipuluje danymi dotyczącymi zadłużenia Gminy Kęty. Skarbnik Gminy chyba, jako jedyny w kraju pokusił się o zabieg, który z punktu widzenia rachunkowości jest wręcz kuriozalny a mianowicie połączył ze sobą dwa okresy budżetowe 2010 i 2011 r. w celu usprawiedliwienia późniejszego zadłużenia Gminy.

 

Poprawiony: piątek, 14 listopada 2014 15:16
 
Komu to służy? PDF Drukuj Email

Komu to służy?

Zamieszczone poniżej fotografie właściwie należałoby pozostawić bez komentarza. Jednak przebieg tej kampanii sięga takiego poziomu agresji, której przykładów trudno byłoby szukać w przeszłości i trzeba się temu przeciwstawić.

 
Felieton PDF Drukuj Email

Pamięć wybiórcza

Cztery lata temu mogliśmy w migowskim „Czasie” przeczytać, że wybory powinny być co roku, bo tyle inwestycji robionych jest w kampanii!

 
O „Biuletynie Kęckim” PDF Drukuj Email

O „Biuletynie Kęckim”

Tym razem o mediach. Niby naszych, bo kęckich, chociaż chyba nie do końca. Chodzi mianowicie o „Kęczanina”.

 
Oświadczenie w sprawie remontu ul. Żeromskiego PDF Drukuj Email

Oświadczenie radnego Macieja Hejnowicza

Wobec kontrowersji wokół środków finansowych przeznaczonych na remont ulicy Żeromskiego w Kętach poniżej publikujemy oświadczenie w tej sprawie przesłane do redakcji przez radnego Macieja Hejnowicza.

 

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Dr inż. Krzysztof Jan Klęczar  zaprasza wszystkich przedsiębiorców  i osoby zainteresowane zainwestowaniem w Gminie Kęty na spotkanie dyskusyjne pod hasłem „Czy Gmina Kęty potrzebuje Specjalnej Strefy Ekonomicznej?"

 
relacja z debaty PDF Drukuj Email

RELACJA Z DEBATY

Szanowni Internauci,

Poniżej udostępniamy link do relacji ze wczorajszej debaty kandydatów na burmistrza w studio TVK HD. Zapraszamy do obejrzenia i komentowania!

Redakcja

 

http://www.tvkhd.pl/aktualnosci/item/4795-debata-wyborcza-tomasz-b%C4%85k-vs-krzysztof-kl%C4%99czar

 
Nie ma pomysłu - jest festyn PDF Drukuj Email

Nie ma pomysłu – jest festyn

Za nami Jarmark Świętojański. Dla niewtajemniczonych małe wyjaśnienie: „świętojański” od św. Jana Kantego. Dlaczego to wyjaśniam?

 
Poparcie Pani Poseł Doroty Niedzieli PDF Drukuj Email

Pani Dorota Niedziela, poseł na Sejm RP VII Kadencji popiera Krzysztofa Jana Klęczara na stanowisko Burmistrza Gminy Kęty.

Przekaz Pani Poseł znajdziecie Państwo na stronie Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienia Ponad Podziałami

 

Poprawiony: niedziela, 02 listopada 2014 11:04
 
Poparcie Pani Poseł Doroty Niedzieli dla Komitetu Wyborczego Porozumienie Ponad Podziałami PDF Drukuj Email

Pani Dorota Niedziela, poseł na Sejm RP VII Kadencji popiera Krzysztofa Jana Klęczara na stanowisko Burmistrza Gminy Kęty.

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 listopada 2014 15:12
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10