Strona główna Aktualności Najnowsze Marcin Śliwa kandydatem na Burmistrza
Marcin Śliwa kandydatem na Burmistrza PDF Drukuj Email

Porozumienie Ponad Podziałami zapowiedziało swój udział w wiosennych wyborach samorządowych. Oficjalnie wiadomo, że kandydatem na urząd Burmistrza Gminy Kęty będzie Marcin Śliwa, pełniący obecnie funkcję Burmistrza. To właśnie on zamierza poprowadzić drużynę, która sięgnie po mandaty do Rady Miejskiej.

 

Zamierzam kandydować w wyborach wraz z całą drużyną Porozumienia Ponad Podziałami, które zostało stworzone przez obecnego Wojewodę Małopolski, wtedy jeszcze kandydata na burmistrza. Niebawem Porozumienie oficjalnie przedstawi nazwiska osób ubiegających się o mandaty do Rady Miejskiej. Mogę zdradzić tylko tyle, że będą to osoby, które obecnie zasiadają w Radzie, ale nie zabraknie także nowych twarzy. Mamy kandydatów, którzy znani są w swoich dzielnicach i sołectwach z działań na rzecz lokalnej społeczności, to osoby naprawdę mocno zaangażowane w rozwój swoich małych ojczyzn – wyjaśnia Marcin Śliwa. - Moja osoba i to, że reprezentuję to samo Porozumienie w starcie w wyborach co dotychczasowy burmistrz Krzysztof Jan Klęczar jest gwarantem tego, że w gminie będzie panował spokój i to co zaplanowaliśmy wspólnie jakiś czas temu będzie przeze mnie kontynuowane – dodaje.

Marcin Śliwa jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był długoletnim inspektorem w Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie. Od 2014 roku pełnił funkcję II zastępcy burmistrza. Do podstawowych obowiązków zastępcy burmistrza należały m.in. takie obszary jak: infrastruktura gminna, komunikacja, nadzór nad spółkami, gospodarka nieruchomościami, a także zarządzanie mieniem gminnym i plan zagospodarowania przestrzennego. Od 8 stycznia pełni funkcję Burmistrza Gminy Kęty z powołania po odejściu Krzysztofa Jana Klęczara na urząd Wojewody Małopolskiego.