Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie inwestycji - Miejsce Aktywności Mieszkańców
Podsumowanie inwestycji - Miejsce Aktywności Mieszkańców PDF Drukuj Email

Szczęśliwa „Trzynastka” zaprasza!


To miejsce wyjątkowe, otwarte na pomysły i potrzeby wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy pragną podzielić się swoją pasją, talentem lub niebanalnym hobby.

Obecnie Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13 gości w swych skromnych progach wiele organizacji społecznych – m.in. Towarzystwo Miłośników Kęt, kęckie koło Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Polski Związek Niewidomych Okręg Małopolski Koło Powiatowe Kęty, Związek Nauczycielstwa Polskiego koło Kęty a także Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Bliskich i Przyjaciół „Jeden Drugiemu” oraz inicjatywę społeczną K.M.B.A. (Każdy Może Być Artystą) i Integracyjny Klub Rękodzieła Artystycznego IKRA.

Trzynastka współpracuje także z kęckim GOPSem, Kołem Pszczelarzy w Kętach i różnymi fundacjami, wolontariatem i stowarzyszeniami („Gotowi do Działania”, „Kęty Charytatywnie”, „Leśne Przebudzenie”).

To tutaj działa także Mediateka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach, redakcja biuletynu „Kęczanin”, punkt informacyjny Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a sala im. Świętego Jana Kantego gości np. otwarte dla wszystkich mieszkańców dyżury radnych Dzielnicy Stare Miasto w Kętach.

Podstawowym celem działalności M.A.M. Rynek 13 jest zatem tworzenie warunków do powstawania nowych inicjatyw obywatelskich oraz wzmacnianie potencjału już istniejących, a także innych działań społecznych, prowadzonych przez organizacje pozarządowe – zarówno formalne, jak i nieformalne. Cel ten zdecydowanie został osiągnięty! Na tym jednak nie kończy się wachlarz oferty tego miejsca, gdyż odbywają się tu również warsztaty artystyczne, wieczorki poetyckie, inicjatywy edukacyjne, spotkania autorskie, wystawy prac lokalnych twórców, koncerty i spotkania z ciekawymi osobami.

Trzynastka znakomicie zatem wspiera, aktywizuje i integruje działające w jej gościnnych progach organizacje, ale i społeczność lokalną, pełniąc zarazem funkcje reprezentacyjne i promocyjne, a więc służąc mieszkańcom, turystom i wszystkim gościom, odwiedzającym naszą gminę. Dotychczas kęcką trzynastkę odwiedziło ponad 15 tysięcy osób, dołącz do nich!

Przyjdź i przekonaj się, że Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13 może być także miejscem Twojej aktywności!