MENU

Statystyki

Użytkowników : 9
Artykułów : 603
Zakładki : 1
Odsłon : 3863845
Konwencja Wyborcza KWWPPP - relacja PDF Drukuj Email

 

Konwencja wyborcza KWW Porozumienie Ponad Podziałami już za nami. Poznaj szczegóły wydarzenia

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia kandydata na Burmistrza Gminy Kęty Marcina Śliwy, który zaprezentował główne założenia programu wyborczego komitetu oraz przybliżył plany, które on i jego zespół chcą realizować po wygranych wyborach. Konwencja była również doskonałą okazją do zaprezentowania całej drużyny kandydatek i kandydatów ubiegających się o mandat do Rady Gminy Kęty z ramienia komitetu Porozumienie Ponad Podziałami oraz do Rady Powiatu Oświęcimskiego z Komitetu Porozumienie Samorządowe Powiatu.Podczas uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście. Marszałkini Sejmu RP Dorota Niedziela jasno podkreśliła, że Marcin Śliwa jest jej kandydatem.

Dzisiaj jesteśmy w miejscu, w którym swoje poparcie i pełne zaufanie chcę przekazać kandydatowi, który będzie kontynuatorem, ale też nową twarzą w nadchodzących wyborach i oczywiście proszę wszystkich Państwa żebyście poparli pana Marcina Śliwę.  Myślę, że ten znaczek Porozumienia Ponad Podziałami to taka wizytówkę ludzi, którzy mimo, że różnią się poglądami to zawsze działają wspólnie, ponad tymi różnicami i Marcin Śliwa jest gwarantem takich działań powiedziała Dorota Niedziela.


 

Głos zabrał również Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który przez ponad dziewięć lat pełnił funkcję Burmistrza Gminy Kęty i osobiście (na wniosek Premiera RP) mianował Marcina Śliwę do pełnienia tych obowiązków do czasu wyborów samorządowych.

Pamiętam jak 10 lat temu postanowiliśmy zbudować Porozumienie Ponad Podziałami i nie połączyły nas wtedy partyjne szyldy, ale szczera wola, by wspólnie zrobić coś dobrego, by zjednoczyć ludzi dla lepszej przyszłości tej gminy. Ta historia zatoczyła koło. Dziś jestem już innym miejscu, ale pamiętam skąd tam się wziąłem, pamiętam gdzie zaczynałem i tak jak wtedy u podstaw naszej działalności leżały kompromis i wola współpracy, tak dziś patrząc na drużynę KWWPPP jestem przekonany, że wartości te pozostają niezmienne. Lata pracy z Marcinem to był niesamowity czas. Miałem okazję, aby go poznać, wiele razy widziałem go zarówno podczas codziennej rutynowej pracy, jak również w sytuacjach absolutnie ekstremalnych gdzie trzeba było zachować zimną krew, szybko podejmować decyzje i wiem, że Marcin potrafi budować mosty, a nie stawiać mury, potrafi łączyć, a nie dzielić. Dziś drużyna naszego komitetu pod przewodnictwem Marcina Śliwy rusza do kolejnych wyborów i zupełnie nie przeraża mnie mnogość kandydatów, jestem głęboko przekonany, że Marcin wygra te wybory, radni Porozumienia Ponad Podziałami będą tworzyć stabilną większość w Radzie Miejskiej. Marcin, mówię tu otwarcie patrząc ci prosto w oczy - wiele dobrego razem zrobiliśmy życzę ci, abyście z tą drużyną zrobili jeszcze więcej. Powodzenia w wyborachpowiedział Krzysztof Jan Klęczar.

  

Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy mogli - jako pierwsi - zobaczyć spot wyborczy Marcina Śliwy i wszystkich kandydatek oraz kandydatów KWW PPP, a po owacjach, podziękowaniach i gratulacjach nadszedł czas na kuluarowe rozmowy.

 

Materiał wyborczy sfinansowany ze środków KWW Porozumienie Ponad Podziałami