Strona główna Aktualności
Artykuły FaktyKety.pl
Inwestycje Gminy Kęty - EKOLOGIA PDF Drukuj Email

Mamy dobry klimat na ekologię!


Inwestycje Gminy Kęty w działania proekologiczne to temat rzeka. Zakres realizowanych zadań obejmuje nie tylko kosztowne inwestycje termomodernizacyjne, wymiany źródeł ciepła czy uruchomienie Klastra Energii. To również cały wachlarz działań, związanych z gospodarką odpadami, energią i utrzymaniem cieków wodnych oraz szereg spotkań edukacyjnych, w co Gmina Kęty każdego roku inwestuje miliony złotych.

 
Inwestycje Gminy Kęty - SPORT PDF Drukuj Email

Inwestycje Gminy - sport, rekreacja i wypoczynek, cz. II


Oprócz wielomilionowych inwestycji w budowę obiektów sportowych, takich jak sale gimnastyczne i boiska, Gmina Kęty od lat inwestuje w tworzenie nowych miejsc rekreacji nie tylko w mieście, ale również w sołectwach. Dzięki dobrze zaplanowanej strategii powstają miejsca sportowo-rekreacyjne, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu z całego regionu.

 
Inwestycje Gminy Kęty - SPORT PDF Drukuj Email

Inwestycje Gminy - sport, rekreacja i wypoczynek, cz. I

Ostatnie lata gminnych inwestycji w szeroko rozumiany sport opierały się głównie na założeniach, by zrealizować te zadania, które dotychczas nie miały najmniejszych szans, były zbyt drogie i nie klasyfikowały się przez to do realizacji. Wielu mieszkańców nie wierzyło, że plany te uda się urzeczywistnić, co więcej – nawet wielu radnych miało wątpliwości. Jak się jednak okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych! Poznaj sportowo-rekreacyjne perełki Gminy Kęty...

 

 
List sołtysa Bielan do mieszkańców PDF Drukuj Email

Janusz Raj rozlicza się z działań. Co udało mu się zrobić dla Bielan i jakie ma plany na dalsze działania?

Janusz Raj zwraca się do mieszkańców Bielan o wsparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach sołtysa. Warto zerknąć na przygotowane przez niego podsumowanie dwóch kadencji pełnienia funkcji sołtysa, bo widać, że skutecznie działa w forsowaniu pomysłów na inwestycje w swoim sołectwie...

 
Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich PDF Drukuj Email

Oto nasi kandydaci na sołtysów w nadchodzących wyborach. Postaw właśnie na nich!


Już w niedzielę 25 lutego 2024 r. w godz. od 8.00 do 16.00 w sołectwach gminy Kęty odbędą się Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich. Pośród zgłoszonych kandydatów są oczywiście członkowie oraz sympatycy Porozumienia Ponad Podziałami. Aby usprawnić głosowanie przygotowaliśmy dla Was ściągę - krótkie zestawienie osób, na które warto oddać swój głos!

 
Podsumowanie inwestycji - Miejsce Aktywności Mieszkańców PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz. III

Miejsce Aktywności Mieszkańców to stosunkowo nowa, bo działająca od 2021 roku reprezentacyjna strefa spotkań na mapie naszego miasta. Jej siedzibą jest odrestaurowana z pomocą pozyskanych przez Urząd Gminy Kęty Funduszy Europejskich kamienica, mieszcząca się pod szczęśliwym adresem Rynek 13.

 
Podsumowanie inwestycji - Dom Kultury PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz.II

 
Podsumowanie inwestycji - Gminna Biblioteka Publiczna PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz.I

Tradycje kulturalne Kęt, które sięgają daleko wstecz, to jeden z ważnych wyróżników naszego miasta. Nie można bowiem zaprzeczyć, że potrzeby naszych mieszkańców w tej sferze od zawsze były niemałe, a gusta różnorodne. Aby im wszystkim sprostać w naszej gminie prężnie działa założony w  1976 roku Dom Kultury w Kętach, Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, obchodząca w tym roku swoje 155-lecie, a od całkiem niedawana, bo od roku 2021 także Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13. Instytucje te prowadzą stałą współpracę, znakomicie się uzupełniają i dokładają wszelkiej uwagi temu, by wszyscy mieszkańcy naszej gminy znaleźli coś dla siebie w kęckiej, jakże bogatej ofercie kulturalnej. Warto przyjrzeć się dokładnie, jak ze swoimi zadaniami radzi sobie każde z tych miejsc.

 

 
Radni PPP działają skutecznie! PDF Drukuj Email

Radni PPP działają skutecznie! Z inicjatywy Andrzeja Drabka powstał właśnie Klub Seniora w Łękach

- Pomysł utworzenia w Łękach Klubu dla seniorów zrodził się już jakiś czas temu – wyjaśnia Andrzej Drabek. – Mamy w Łękach sporo seniorów, którzy nie mają możliwości dojazdu do miasta, by np. korzystać z oferty Domu Kultury przygotowanej z myślą o starszych osobach. Dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć Klub Seniora w naszej wiosce i tu – stacjonarnie robić zajęcia, spotkania, organizować dla nich tematyczne wydarzenia – wyjaśnia Andrzej Drabek, radny Rady Miejskiej w Kętach z ramienia Porozumienie Ponad Podziałami.

 

 
Inwestycje - dziedzictwo kulturowe PDF Drukuj Email

Razem dla ochrony i popularyzacji dziedzictwa

W mieście, które wkrótce będzie obchodzić jubileusz 750-lecia praw miejskich, nie można przejść obojętnie obok tematu lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Dlatego od dawna inwestujemy w jego zachowanie i popularyzację. Na przestrzeni ostatnich lat nakłady w tym sektorze należy liczyć w milionach złotych, ale najbardziej cieszy fakt, że mieszczący się w „Trzynastce” Wydział Rozwoju Urzędu Gminy Kęty i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach – czyli instytucje za te spawy odpowiedzialne – nieustannie pozyskują fundusze ze środków zewnętrznych przy realizacji różnych projektów.

 

 
To były dobre lata dla naszej gminy! PDF Drukuj Email

To były dobre lata dla naszej gminy!

- Zainwestowaliśmy prawie 9 milionów złotych w nasze jednostki OSP. Inwestycja w Ochotnicze Straże Pożarne to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszej gminy, a to zawsze będzie dla nas priorytetem - zapowiada Marcin Śliwa, p.o Burmistrza Gminy Kęty i zachęca do zapoznania się z poniższą grafiką.

 

 
Marcin Śliwa kandydatem na Burmistrza PDF Drukuj Email

To już pewne! Porozumienie Ponad Podziałami startuje w wyborach samorządowych 2024!

Porozumienie Ponad Podziałami zapowiedziało swój udział w wiosennych wyborach samorządowych. Oficjalnie wiadomo, że kandydatem na urząd Burmistrza Gminy Kęty będzie Marcin Śliwa, pełniący obecnie funkcję Burmistrza. To właśnie on zamierza poprowadzić drużynę, która sięgnie po mandaty do Rady Miejskiej.

 

 
Potrzebna pomoc PDF Drukuj Email

Potrzebna pomoc dla mieszkanki Bulowic. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Marzena Majkowska jest młodą mamą, nauczycielką dzieci z Bielan, mieszkanką Bulowic. Od kilku lat walczy o powrót do zdrowia mierząc się z nowotworem. Kilka dni temu uruchomiona została zbiórka pieniędzy, które Marzenia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację. Zachęcamy wszystkich do wpłat nawet najmniejszej kwoty oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o zbiórce.

Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie fundacji siepomaga:

 
Prezes Rady Ministrów powołał Marcina Śliwę na stanowisko Burmistrza Gminy Kęty PDF Drukuj Email

Marcin Śliwa wyznaczony do pełnienia funkcji Burmistrza Gminy Kęty

Marcin Śliwa – dotychczasowy II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty – został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska do pełnienia funkcji burmistrza gminy do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Dziś (8.01.2024 r.) Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar osobiście przekazał decyzję Premiera.

 

 
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

 
Jak to z tym targowiskiem było? PDF Drukuj Email
Ostatnio „Nowowiejski celebryta” znalazł nowy temat do opisania - targowisko na terenach bezpośrednio sąsiadujących z obiektami sportowymi Hejnału. Oczywiście artykuł pochwalny, wręcz wazeliniarski w kierunku poprzedniego włodarza Naszej gminy. Peany spłynęły na poprzedniego burmistrza niczym wiosenny deszcz na produkty rolno-spożywcze sprzedawane raz w tygodniu na tym targowisku. Jakaż to cudowna inwestycja, trafiona, spełniająca swoją rolę itd. Inwestycja, która wręcz odmieniła losy Naszej gminy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat!
Na usta ciśnie się od razu stwierdzenie: Dzięki Bogu tylko tyle zostało wybudowane, bo sprawa inwestycji ciągnęła się, aż do 2019 r.!!!

 
KONIEC INSYNUACJI – SUCHE FAKTY!!! (cz. 1) PDF Drukuj Email

 

Rozprawmy się raz na zawsze z insynuacjami na temat MZK.

Kilka dni temu Tomasz Glondys napisał w jednym z komentarzy na Naszej stronie cyt.: (…) Gdyby jeszcze było widać efekty pracy tych panów, ale przykład upadku gminnej spółki MZK pokazuje jak rujnuje się to co latami było budowane. Dlaczego nie przeprowadzono restrukturyzacji spółki, dlaczego odsunięto byłego prezesa, który głośno mówił o problemach finansowych. Wszystko jest w sprawozdaniach finansowych spółki MZK, gdybym jeszcze widział jakiekolwiek działania naprawcze to mógłbym to zrozumieć.(…).

 

 
Brudna kampania przy wyborach do Rad Dzielnic PDF Drukuj Email

W najbliższą niedzielę 26 lutego odbędą się wybory do Rad Dzielnic miasta Kęty (Stare Miasto, Nowe Miasto i Podlesie). Pośród zgłoszonych kandydatów znajdują się osoby, które chcą działać społecznie w trosce o sprawy naszego miasta. Niestety jest też pewna grupa ludzi, dla których spokój i uczciwa praca nie są wartościami nadrzędnymi. Osoby te znane są z awantur w urzędzie, hejtu w internecie i zasypywania pracowników gminy licznymi wnioskami tylko po to, by „dokładać” pracy, a teraz rozpoczęły akcję brudnej kampanii wyborczej. 
Zdalnie Sterowany Radny Przemówił PDF Drukuj Email

ZDALNIE STEROWANY RADNY PRZEMÓWIŁ


Piątkowa sesja Rady Miejskiej zaowocowała wypowiedzią radnego, Przewodniczącego Klubu PiS Jakuba Goca. Radny ten jest znany ze „sztucznego” odczytywania z telefonu lub kartki oświadczeń i wniosków przygotowanych wcześniej w Oświęcimiu i Nowej Wsi. Stąd też taki a nie inny przydomek.

 
Dary z Gminy Kęty dotarły na Ukrainę PDF Drukuj Email

Dary z Gminy Kęty dotarły na Ukrainę


Kolejna partia żywności zebrana przez radnych Porozumienia Ponad Podziałami dotarła na Ukrainę.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15