Strona główna Aktualności Najnowsze List sołtysa Bielan do mieszkańców
List sołtysa Bielan do mieszkańców PDF Drukuj Email

Szanowni Mieszkańcy Bielan,

W związku z nadchodzącymi wyborami uznałem, że pora podsumować moje dotychczasowe działania w roli sołtysa naszej wioski. Zanim jednak przejdę do wyliczanki, zachęcam Was gorąco do poparcia mnie w niedzielnych wyborach, ponieważ wiem ile jeszcze jest do zrobienia i jestem zdeterminowany, by wszystkie te plany zrealizować. Jak wiecie – działam skutecznie, czasami wręcz natrętnie wydeptuję realizację każdej inwestycji i gwarantuję, że nie ustanę! Mogę Wam to obiecać!

Przejdźmy jednak do podsumowania ostatnich ośmiu lat pełnienia funkcji sołtysa. Nie sposób wymienić wszystkich zadań, które we współpracy z Gminą udało mi się w Bielanach zrealizować, jednak jest kilka takich, które warto tu wspomnieć:

- Gruntowna przebudowa ul. Na Włosień wraz z budową na pewnym odcinku chodnika.
- Budowa od podstaw ul. Prostej, sporego odcinka ul. Floriańskiej, ul. Figulowskiej oraz łącznika pomiędzy drogą 948 a ul. Spacerową.

- Odbudowa drewnianego mostu na ul. Kańczuga.

- Remont chodnika na ul. Solnej.

- Budowa ronda na drodze 948, które w połączeniu ze ścieżką pieszo-rowerową wreszcie zapewniła nam bezpieczeństwo.

- Budowa odwodnienia ul. Wierzbowej.

- Rozbudowa sieci oświetleniowej naszej wsi (szczególnie cieszy mnie efekt tych działań na ul. Mostowej, ul . Ogrodowej ul. Kańczuga).

Oprócz działań drogowych udało mi się również „wydeptać” realizację wielu zadań, które czekały latami na finansowanie. Nie odpuściłem, chodziłem, upominałem się, wierciłem przysłowiową dziurę w brzuchu, aż się udało. Do kluczowych inwestycji zaliczam zmiany wokół Domu Ludowego, w szczególności wykonanie nowego przepustu pod placem oraz wymianę nawierzchni na brukową.

Jest jednak również sztandarowa inwestycja, którą uważam za największy sukces dwóch moich kadencji sołtysa Bielan. Inwestycja, na realizację której wszyscy straciliśmy swego czasu nadzieję, ta, której przeprowadzenie mieściło się w kategorii cudów. Ja nie odpuściłem i dzięki znakomitej współpracy z dyrektorem Mędrzakiem mamy dziś nowoczesny kompleks sportowy na terenie szkoły. Od roku nasze dzieci mogą ćwiczyć na nowoczesnym i bezpiecznym boisku. Koszt budowy w roku 2022 wyniósł ok 1,2 miliona złotych!

Skoro zbliżają się wybory powinienem też złożyć jakieś obietnice. Znacie mnie, nie obiecam Wam niczego, czego wiem, że zrobić się nie da. Ale daję słowo, że nie ustąpię w działaniach, by Gmina inwestowała w Bielanach i realizowała te zadania, które my – mieszkańcy uważamy za najważniejsze. W pierwszej kolejności chcę doprowadzić do realizacji remontu ul. Mostowej i ul. Głównej. Udało mi się już „wywalczyć” wykonanie projektu tej inwestycji, a stąd coraz bliżej do rozpoczęcia prac. Koszt zadania Starostwo szacuje na 11 milionów złotych. Kwota ta powoduje, że konieczne jest dofinansowanie ze środków zewnętrznych, jednak liczę, że pomimo tych trudności uda się to wykonać jeszcze w tym roku.

Uważam, że te osiem lat znacząco zmieniły wizerunek naszej wsi jak również poprawiły nasze bezpieczeństwo. Tym, którzy mnie wspomagali w tych działaniach serdecznie dziękuję i raz jeszcze zapraszam wszystkich na wybory 25 lutego 2024 r.


Janusz Raj, sołtys Bielan.