Aktualności
Wybory samorządowe 2024 PDF Drukuj Email

Marcin Śliwa dla portalu mamnewsa.pl: w urzędzie zawsze byłem człowiekiem od rozwiązywania trudnych spraw

Na portalu mamnewsa.pl ukazał się wczoraj (18 kwietnia 2024 r.) wywiad, którego Marcin Śliwa udzielił dziennikarzom serwisu.

 

 
Wybory samorządowe 2024 PDF Drukuj Email

Debata kandydatów na burmistrza gminy Kęty

W czwartek (18.04) o godzinie 14:00 na Facebooku oraz YouTube serwisu wrzuc.info, odbyła się transmisja debaty kandydatów na burmistrza gminy Kęty.

 

 
Fakty Kęty nr 10 PDF Drukuj Email

Najnowszy numer biuletynu FAKTY KĘTY dostępny jest poniżej
(kliknij w okładkę poniżej)

https://issuu.com/kwwppp/docs/fakty_kety_2024_nr_10

 
Kampania wyborcza okiem obserwatora... PDF Drukuj Email

Czy wystarczy „baneroza”?

Za kilka dni pójdziemy do urn, żeby wybrać gospodarzy naszych gmin – burmistrzów, wójtów, prezydentów i oczywiście radnych. Piękne święto demokracji. Świętujemy je niezwykle kolorowo. Sam biorę w tym udział, więc jeśli pojawią się w tym tekście jakieś złośliwości, to odnoszę je również do siebie.

Ale o co chodzi? Ano o to, że zastanowienie, rozwagę, uczciwą ocenę kandydatów zamieniliśmy w banerozę – kto więcej banerów wywiesi, ten lepszy!...

 
Marcin Śliwa oficjalnie kandydatem PPP na Burmistrza Gminy Kęty PDF Drukuj Email

No to już oficjalnie - Marcin Śliwa zarejestrowanym kandydatem na Burmistrza Gminy Kęty!

 
Drogi – budowy, remonty, naprawy PDF Drukuj Email

Miliony złotych zainwestowane w modernizację i rozbudowę sieci drogowej


 

Remonty dróg na terenie gminy to inwestycje, które w budżecie Gminy Kęty każdego roku zajmują priorytetową pozycję, pochłaniając znaczącą część środków. Nie jest jednak łatwo podsumować łączne wydatki na remonty, naprawy i budowy nowych dróg, ponieważ finansowanie tych zadań często dzielone jest z Powiatem Oświęcimskim (przy drogach powiatowych), Województwem Małopolskim (przy drogach wojewódzkich) oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (analogicznie – przy drogach krajowych). Na wiele z drogowych inwestycji udaje się także pozyskać dotacje z budżetu Państwa w ramach programów krajowych, takich jak np. Polski Ład. Przykładem może tu być kęcka obwodnica, która otrzymała dofinansowanie, liczone w milionach złotych...

 
Inwestycje Gminy Kęty - EDUKACJA PDF Drukuj Email

Edukacja – inwestycja w przyszłość, nauka w europejskich warunkach

W ciągu ostatnich lat placówki edukacyjne Gminy Kęty zmieniły swoje oblicze, osiągając prawdziwie europejskie standardy. Na zadania inwestycyjne w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez kęcki samorząd w sumie wydano ponad 23 miliony złotych. Za te pieniądze udało się m.in. kompleksowo przebudować lub wybudować od podstaw kilka budynków, wybudować salę gimnastyczną, boiska, wyremontować szkolne łazienki czy też stworzyć nowe szatnie i pracownie komputerowe z nowoczesnym sprzętem oraz światłowodowym internetem. Krótko mówiąc – ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w naszych placówkach. Oto kilka przykładów, by pokazać skalę nakładów finansowych...

 

 
Inwestycje Gminy Kęty - EKOLOGIA PDF Drukuj Email

Mamy dobry klimat na ekologię!


Inwestycje Gminy Kęty w działania proekologiczne to temat rzeka. Zakres realizowanych zadań obejmuje nie tylko kosztowne inwestycje termomodernizacyjne, wymiany źródeł ciepła czy uruchomienie Klastra Energii. To również cały wachlarz działań, związanych z gospodarką odpadami, energią i utrzymaniem cieków wodnych oraz szereg spotkań edukacyjnych, w co Gmina Kęty każdego roku inwestuje miliony złotych.

 
Inwestycje Gminy Kęty - SPORT PDF Drukuj Email

Inwestycje Gminy - sport, rekreacja i wypoczynek, cz. II


Oprócz wielomilionowych inwestycji w budowę obiektów sportowych, takich jak sale gimnastyczne i boiska, Gmina Kęty od lat inwestuje w tworzenie nowych miejsc rekreacji nie tylko w mieście, ale również w sołectwach. Dzięki dobrze zaplanowanej strategii powstają miejsca sportowo-rekreacyjne, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu z całego regionu.

 
Inwestycje Gminy Kęty - SPORT PDF Drukuj Email

Inwestycje Gminy - sport, rekreacja i wypoczynek, cz. I

Ostatnie lata gminnych inwestycji w szeroko rozumiany sport opierały się głównie na założeniach, by zrealizować te zadania, które dotychczas nie miały najmniejszych szans, były zbyt drogie i nie klasyfikowały się przez to do realizacji. Wielu mieszkańców nie wierzyło, że plany te uda się urzeczywistnić, co więcej – nawet wielu radnych miało wątpliwości. Jak się jednak okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych! Poznaj sportowo-rekreacyjne perełki Gminy Kęty...

 

 
List sołtysa Bielan do mieszkańców PDF Drukuj Email

Janusz Raj rozlicza się z działań. Co udało mu się zrobić dla Bielan i jakie ma plany na dalsze działania?

Janusz Raj zwraca się do mieszkańców Bielan o wsparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach sołtysa. Warto zerknąć na przygotowane przez niego podsumowanie dwóch kadencji pełnienia funkcji sołtysa, bo widać, że skutecznie działa w forsowaniu pomysłów na inwestycje w swoim sołectwie...

 
Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich PDF Drukuj Email

Oto nasi kandydaci na sołtysów w nadchodzących wyborach. Postaw właśnie na nich!


Już w niedzielę 25 lutego 2024 r. w godz. od 8.00 do 16.00 w sołectwach gminy Kęty odbędą się Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich. Pośród zgłoszonych kandydatów są oczywiście członkowie oraz sympatycy Porozumienia Ponad Podziałami. Aby usprawnić głosowanie przygotowaliśmy dla Was ściągę - krótkie zestawienie osób, na które warto oddać swój głos!

 
Podsumowanie inwestycji - Miejsce Aktywności Mieszkańców PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz. III

Miejsce Aktywności Mieszkańców to stosunkowo nowa, bo działająca od 2021 roku reprezentacyjna strefa spotkań na mapie naszego miasta. Jej siedzibą jest odrestaurowana z pomocą pozyskanych przez Urząd Gminy Kęty Funduszy Europejskich kamienica, mieszcząca się pod szczęśliwym adresem Rynek 13.

 
Podsumowanie inwestycji - Dom Kultury PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz.II

 
Podsumowanie inwestycji - Gminna Biblioteka Publiczna PDF Drukuj Email

Kultura dostępna, różnorodna i odpowiadająca na potrzeby mieszkańców - cz.I

Tradycje kulturalne Kęt, które sięgają daleko wstecz, to jeden z ważnych wyróżników naszego miasta. Nie można bowiem zaprzeczyć, że potrzeby naszych mieszkańców w tej sferze od zawsze były niemałe, a gusta różnorodne. Aby im wszystkim sprostać w naszej gminie prężnie działa założony w  1976 roku Dom Kultury w Kętach, Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, obchodząca w tym roku swoje 155-lecie, a od całkiem niedawana, bo od roku 2021 także Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13. Instytucje te prowadzą stałą współpracę, znakomicie się uzupełniają i dokładają wszelkiej uwagi temu, by wszyscy mieszkańcy naszej gminy znaleźli coś dla siebie w kęckiej, jakże bogatej ofercie kulturalnej. Warto przyjrzeć się dokładnie, jak ze swoimi zadaniami radzi sobie każde z tych miejsc.

 

 
Radni PPP działają skutecznie! PDF Drukuj Email

Radni PPP działają skutecznie! Z inicjatywy Andrzeja Drabka powstał właśnie Klub Seniora w Łękach

- Pomysł utworzenia w Łękach Klubu dla seniorów zrodził się już jakiś czas temu – wyjaśnia Andrzej Drabek. – Mamy w Łękach sporo seniorów, którzy nie mają możliwości dojazdu do miasta, by np. korzystać z oferty Domu Kultury przygotowanej z myślą o starszych osobach. Dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć Klub Seniora w naszej wiosce i tu – stacjonarnie robić zajęcia, spotkania, organizować dla nich tematyczne wydarzenia – wyjaśnia Andrzej Drabek, radny Rady Miejskiej w Kętach z ramienia Porozumienie Ponad Podziałami.

 

 
Inwestycje - dziedzictwo kulturowe PDF Drukuj Email

Razem dla ochrony i popularyzacji dziedzictwa

W mieście, które wkrótce będzie obchodzić jubileusz 750-lecia praw miejskich, nie można przejść obojętnie obok tematu lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Dlatego od dawna inwestujemy w jego zachowanie i popularyzację. Na przestrzeni ostatnich lat nakłady w tym sektorze należy liczyć w milionach złotych, ale najbardziej cieszy fakt, że mieszczący się w „Trzynastce” Wydział Rozwoju Urzędu Gminy Kęty i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach – czyli instytucje za te spawy odpowiedzialne – nieustannie pozyskują fundusze ze środków zewnętrznych przy realizacji różnych projektów.

 

 
To były dobre lata dla naszej gminy! PDF Drukuj Email

To były dobre lata dla naszej gminy!

- Zainwestowaliśmy prawie 9 milionów złotych w nasze jednostki OSP. Inwestycja w Ochotnicze Straże Pożarne to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszej gminy, a to zawsze będzie dla nas priorytetem - zapowiada Marcin Śliwa, p.o Burmistrza Gminy Kęty i zachęca do zapoznania się z poniższą grafiką.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 27