Wybory 2018 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybory 2018: Krzysztof Jan Klęczar oficjalnym kandydatem na burmistrza Gminy Kęty.


Formalnie kampania wyborcza ruszyła tuż po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego o dacie wyborów samorządowych. Pierwsza tura wyborów samorządowych wyznaczona została na 21 października 2018 roku. Władze samorządowe wybierzemy w tym roku na pięcioletnie kadencje (o rok dłuższe niż dotychczas). Dziś decyzją Komisarza Wyborczego w Krakowie przyjęto KWW Porozumienie Ponad Podziałami, które w nadchodzących wyborach ubiegać się będzie o miejsca w Radzie Miejskiej. Szefuje mu Krzysztof Jan Klęczar kandydujący na stanowisko burmistrza.

- Tuż po oficjalnym ogłoszeniu daty wyborów samorządowych, chciałbym zdementować plotkę, którą nie wiem w jakim celu ktoś konsekwentnie rozsiewa. Nie idę do Warszawy, nie startuję do Sejmiku. Chciałem i nadal chcę służyć Mieszkańcom Gminy Kęty, więc w październiku ponownie będę ubiegał się o fotel burmistrza Gminy. Decyzję podjąłem już dawno, bez cienia wątpliwości. Liczę na Wasze wsparcie – komentuje Krzysztof Jan Klęczar.  

Kalendarz wyborczy:

27 sierpnia – termin podania do publicznej wiadomości informacji i okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu.

6 września – termin zgłaszania komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych.

11 września – termin powołania przez komisarzy wyborczych komisji terytorialnych.

17 września (do północy) – termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw.

17 września – termin utworzenia obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.

26 września – termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

26 września – termin przyznania przez Państwową Komisję Wyborczą numerów list wyborczych dla tych komitetów wyborczych, które zarejestrują listy w ponad połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.

12 października – termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

16 października – termin składania wniosków przez wyborców o dopisanie ich do spisu w wybranym obwodzie głosowania.

19 października (do północy) – zakończenie kampanii wyborczej.

21 października – I tura wyborów samorządowych.

4 listopada – II tura wyborów samorządowych.

 

Komentarze  

 
#26 Iwona 2018-09-21 14:21
do "Albert"... 4 lata to bardzo krótki okres czasu, więc trudno wymagać, żeby Burmistrz tej kadencji, zrobił wszystko czego nie zrobili poprzednicy, ani tym bardziej żeby naprawił wszystkie błędy poprzedników. Nie wiem jak na Pana, ale na mnie czepialstwo i krytyka działają bardzo mobilizująco. Skoro ktoś decyduje się na kandydowanie i pełnienie funkcji społecznej, powinien być przygotowany i na czepialstwo i na krytykę ze strony tych którzy go wybierali. Tak jak większość mieszkańców Kęt zdecydowałam się 4 lata temu głosować na obecnego Burmistrza i wcale tego nie żałuję. Pozdrawiam.
Cytować
 
 
#25 Iwona 2018-09-21 13:32
Panie Michale, napisałam tylko, że już wiem, bez żadnego komentarza. Reszta to już interpretacje i domysły czytających i komentujących. "Burzliwa" reakcja jak na to forum, może dać do myślenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach.
Cytować
 
 
#24 Mirosława Nycz 2018-09-20 18:41
Pani Iwono, walczy Pani teraz o chodnik, który jest już wpisany w rejestr robót do realizacji, chyba po niewczasie, a czy Pani była choć raz na zebraniu Dzielnicy Stare Miasto, czy też na zebraniu zarządu, że nie wspomnę o moim dyżurze radnej, czy składała Pani osobiście problem dotyczący chodnika. NIE!. Dziękuje za zainteresowanie moją osobą do tego stopnia, że oglądając Sesje Rady Miasta wywnioskowała Pani, że w tym temacie „nic” nie zrobiłam, mam podejrzenie że jest to atak personalny na moją osobę a nie próba rozwiązania problemu. Do Pani wiadomości. Składałam interpelacje w 2014 r, a później na komisjach ponaglałam problem.
Cytować
 
 
#23 Albert 2018-09-20 06:28
do "Iwona Droździk"... To, że tego jeszcze nie ma, a tamto jest niedokończone, to zwykłe czepialstwo. I to takie na siłę... Porozumienie Ponad Podziałami to drużyna, która skalą inwestycji pozostawiła w tyle poprzednią ekipę. To jest fakt BEZDYSKUSYJNY. Mieszkańcy zaufali tej ekipie 4 lata temu i potwierdzili to w pewnym stopniu tuz przed wyborami. To, że nie zarejestrował się żaden komitet lokalny świadczy o tym, że mieszkańcy mając takich przedstawicieli w Radzie Miasta nie potrzebują żadnych istotnych zmian.
Cytować
 
 
#22 Michał 2018-09-19 21:09
Cytuję Iwona Droździk:
Ale przejrzałam sobie sprawozdania z posiedzeń Rady Miasta i już wiem.


Jeżeli uważa Pani, że wszystko o co radna, czy radny się stara znajdzie Pani w protokole z Sesji, to jest Pani w wielkim błędzie. Sesja to tylko wycinek z całej pracy radnego, z całego miesiąca. Radny pełni funkcję przez całą kadencję. Wszystkich rozmów z burmistrzami, czy urzędnikami różnych wydziałów w protokołach Pani nie znajdzie, bo ich nie ma.
Cytować
 
 
#21 Iwona Droździk 2018-09-18 06:35
Pani Mirosławo, jaki jest stan rzeczy na dzisiaj wiem (i nie ma to żadnego związku z wykonawcami, tylko z odnawianiem pozwoleń przez GDDKiA-inwestyc ja przy sprzyjających wiatrach rozpocznie się w połowie przyszłego roku), bardziej chodziło mi o Pani wkład w sprawę, którym się Pani wcześniej chwaliła. Ale przejrzałam sobie sprawozdania z posiedzeń Rady Miasta i już wiem.
Cytować
 
 
#20 Mirosława Nycz 2018-09-16 19:24
Pani Iwono, to nie kiełbasa wyborcza. GDDKiA ma przeznaczone pieniądze w budżecie na ten cel, ale standardowy jest problem z wykonawcami.Wyk onawca ten co miał to zrobić musi dokończyć inne zadanie w innej części Małopolski.Tak że chodnik na Kościuszki powstanie, tylko proponuję o trochę cierpliwości.
Cytować
 
 
#19 Iwona Droździk 2018-09-16 11:29
@Mirosława Nycz,pisze Pani o "Czekające na realizację w najbliższym terminie:, brakujący fragment chodnika ul. Konopnickiej, chodnik przy drodze krajowej DK 52 (ul. Kościuszki od Grupy Kęty do Czańca)" poproszę w takim razie o konkretny przejaw Pani działań w sprawie chodnika przy ul. Kościuszki od Grupy Kęty do Czańca. Chodnik obiecywali mieszkańcom już burmistrzowie poprzednich kadencji, obiecywał też Pan Klęczar i stan pozostaje cały czas taki sam. Inwestycja miała ruszyć w czerwcu tego roku i nadal nic..., czyżby "kiełbasa wyborcza"?
Cytować
 
 
#18 Aldona 2018-09-02 19:03
Ta cisza przed wyborami jest co najmniej dziwna. Na lekko ponad miesiąc przed wyborami nie ma żadnego oficjalnego przeciwnika. Szkoda bo ja chciałabym poznać jakąś rozsądną alternatywę. Chyba że nikt nie ma żadnego pomysłu na zmianę w Kętach to może rzeczywiście lepszy Kęczanin niż Czanczanin.
Cytować
 
 
#17 Wojtek 2018-08-31 19:46
Czy Pani Mieszkanka Kęt ma jakieś propozycje co można zmienić, poprawić, wybudować, czy tylko krytykuje żeby zaistnieć? Bardzo łatwo jest krytykować, żeby zrobić dla społeczności już trzeba się choć trochę poświęcić. Pani Mirko proszę się nie przejmować. Życzę wytrwałości w dalszych działaniach. Ma Pani mój głos.
Cytować