Strona główna Aktualności Najnowsze Usychające magnolie
Usychające magnolie PDF Drukuj Email

 

Usychające magnolie


Uwagę spacerujących w parku miejskim przy obwodnicy południowo – zachodniej w Kętach przykuwają usychające drzewa. Przy jednej z alejek, duża grupa drzew posadzonych w dwóch rzędach pozbawiona jest całkowicie lub częściowo liści.


Drzewa te zostały posadzone z okazji okrągłej rocznicy 60 - lecia Grupy Kęty S.A. (1953-2013). Na taki niecodzienny, proekologiczny  pomysł stworzenia „alei kwitnących magnolii i wiśni” wpadły władze firmy. W kwietniowe, sobotnie południe nasadzeń 60 drzewek: magnolii Kobus i wiśni piłkowanej dokonali managerowie, pracownicy grupy kapitałowej z zarządem Grupy Kęty S.A. W czasie akcji obecny był również burmistrz Bąk wraz ze swoimi zastępcami.  Aktywny wkład burmistrza w sadzeniu drzewek odnotowały oczywiście lokalne media. Z medialnego przekazu zaprzyjaźnionej miejscowej telewizji oraz gminnego portalu internetowego dowiedzieliśmy się, iż dla  burmistrza naszej gminy takie narzędzia ogrodnicze jak szpadel czy kilof nie są czymś obcym. W udzielonym wywiadzie burmistrz Bąk wyraził nadzieję, że nowo posadzone drzewka będą cieszyć mieszkańców spacerujących alejkami w parku miejskim.


Pomysł upamiętnienia rocznicy powstania największej firmy w Kętach poprzez nasadzenie drzew w parku miejskim zasługuje na pochwałę i oby znalazł naśladowców. Niestety, lokalna władza po raz kolejny wykorzystała okazję do autoreklamy. Zwyczajem w naszej gminie stało się, że burmistrz obecny jest wszędzie tam, gdzie można pokazać się mieszkańcom na tle „sukcesu”.


Dzisiaj wygląda na to, że 60 sztuk magnolii i wiśni posadzonych w parku miejskim zostało pozostawionych samym sobie. Cennym darem od Grupy Kęty należało szczególnie się zatroszczyć. Tak uczyniłby  dobry gospodarz. Niestety usychające magnolie są kolejnym świadectwem jak naprawdę burmistrz Bąk dba o gminę i jego mieszkańców.


A może nad kęckim parkiem też ciąży jakieś Fatum?


Rafał Ficoń
Radny Gminy Kęty

 

 

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 23:06
 

Komentarze  

 
#56 uu 2014-05-28 18:46
Cytuję jan:
Wszystko rośnie i kwitnie. Ktoś chyba powinien przeprosić za robienie afery i udawanie, ze na wszystkim się zna.


Rośnie i kwitnie ponieważ magnolie zostały wymienione na nowe w tym roku
Cytować
 
 
#55 jan 2014-04-24 13:45
Wszystko rośnie i kwitnie. Ktoś chyba powinien przeprosić za robienie afery i udawanie, ze na wszystkim się zna.
Cytować
 
 
#54 Karol 2013-09-06 13:11
Cytuję Filip:
hahahahhaha buahhhhuauauaua to jak tam już byliście to podlać mogliście opozycjoniści hahahahahahahahahahh żal mi was buahhahahahahahhaha :D

Taki wpis to dowód na bezradność....W spółczuje..
Cytować
 
 
#53 bolek 2013-09-05 21:22
Cytuję lekarz:
Cytuję Filip:
hahahahhaha buahhhhuauauaua to jak tam już byliście to podlać mogliście opozycjoniści hahahahahahahahahahh żal mi was buahhahahahahahhaha :D

Dla tego Pana proponuję bezpłatną poradę specjalisty w naszym ośrodku. Być może jest już za późno.

Na głupotę nie ma lekarstwa , tylko oddział zamkniety
Cytować
 
 
#52 lekarz 2013-09-05 19:02
Cytuję Filip:
hahahahhaha buahhhhuauauaua to jak tam już byliście to podlać mogliście opozycjoniści hahahahahahahahahahh żal mi was buahhahahahahahhaha :D

Dla tego Pana proponuję bezpłatną poradę specjalisty w naszym ośrodku. Być może jest już za późno.
Cytować
 
 
#51 Filip 2013-09-05 16:45
hahahahhaha buahhhhuauauaua to jak tam już byliście to podlać mogliście opozycjoniści hahahahahahahah ahahh żal mi was buahhahahahahah haha :D
Cytować
 
 
#50 miro 2013-09-02 18:22
Cytuję Krystyna:
Stało się już tradycją tego forum, (...).

Pani Krystyno czytając Pani wpis osłupiałem. Pisze Pani, że w sprawie magnolii radny powinien to i tamto. Według Pani rozumowania może powinien pójść tam z konewką i po podlaniu tych magnolii zgłosić grzecznie wykonanie zadania Bąkowi!!! To ja się pytam Panią w takim razie co według Pani powinien Burmistrz??? Ja z Pani wpisu zrozumiałem że powinien tylko BYĆ. Ja twierdzę Droga Pani że właśnie po takich sprawach poznaje się dobrego gospodarza miasta. Radny swoim wpisem pokazał dobitnie za co Panowie z MiGu biorą pieniądze, bo akurat dbanie o zieleń miasta nie leży w kompetencji radnego ale właśnie UG. Powiem więcej, idąc Pani tokiem rozumowania (tym o obowiązku zgłoszenia tego do UG) taniej by było założyć infolinię gdzie zgłaszalibyśmy np. dziurę w drodze, usychające magnolie niż zatrudniać tylu wiceburmistrzów i dyrektorów od siedmiu boleści.
Cytować
 
 
#49 Mao 2013-08-31 08:20
Cytuję anty Mao:
Mao, skończ już te żałosne i powtarzające się komentarze, które chyba tylko na tobie robią jakieś wrażenie. Ludzie mają cię za kęckiego głupka i wbij sobie to w ten swój pusty czajnik!"Ludzie",czyli kto członkowie migu ,ich rodziny i sympatycy.Kolej ny zdesperowany któremu pewnie urzędnicze koryto odsuwa się od ryja.Po co się tak napinasz nie sądzisz że mam ten kloaczny bełkot głęboko gdzieś.Odliczam y już wam czas migole zostanie tylko płacz, zgrzytanie zębów i gigantyczne kredyty do spłacenia które wykazaliście w oświadczeniach majątkowych.
Niestety głupcom należałoby wymyślić trudniejszy sposób rozmnażania.
Cytować
 
 
#48 anty Mao 2013-08-31 06:23
Mao, skończ już te żałosne i powtarzające się komentarze, które chyba tylko na tobie robią jakieś wrażenie. Ludzie mają cię za kęckiego głupka i wbij sobie to w ten swój pusty czajnik!
Cytować
 
 
#47 Mao 2013-08-30 13:47
Cytuję Anka:

Mao Ty masz jakąś obsesję a to się leczy. Twoim zdaniem tylko krytyką coś zmienisz?Zapraszam do Parku - pokaż, że jesteś lepszy. Tylko, że Ty tego nie potrafisz - łatwo się jest mścić na forach wszystkich możliwych portali nie wychodząc za komputera. Jak dla mnie to jest choroba!


Nie polemizuje z kimś na Pani poziomie intelektualnym - ludzie mogą nie zauważyć różnicy.Zresztą forma ty świadczy tylko o pani kulturze,lub jej braku.
Cytować