Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie inwestycji - Dom Kultury
Podsumowanie inwestycji - Dom Kultury PDF Drukuj Email

Dom Kultury w Kętach, tu się dzieje!


„Co ciekawego w DK?” – pod takim właśnie tytułem wydana została ulotka, która od kilku lat informuje mieszkańców gminy o wydarzeniach w DK. W niej właśnie znaleźć można zapowiedzi nachodzących wydarzeń, takich jak koncerty, spektakle, imprezy plenerowe, gry miejskie, wystawy, seanse kinowe i wiele, wiele innych, czasami zaskakujących przedsięwzięć, których organizatorem lub partnerem jest Dom Kultury.

W samym roku 2023 odbyło się tu 45 imprez estradowych, 3 festiwale ogólnopolskie oraz ponad 120 wydarzeń kulturalnych. Imprezy pozwalają utrzymać zainteresowanie odbiorców, gdyż kęcki Dom Kultury czuwa nad tym, by odpowiadały na ich potrzeby.

W ten sposób instytucja zdobywa też zewnętrzne dofinansowania, wsłuchując się w głos mieszkańców i starając się, by realizowane tu projekty były jak najbardziej atrakcyjne i wnosiły coś niezwykłego w życie lokalnej społeczności. Od 2015 roku na działania dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów udało się pozyskać niemal pół miliona złotych.

Z dofinansowań korzysta także kęckie kino, które w zeszłym roku zgromadziło w trakcie 553 seansów blisko 16 tys. widzów. Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz instruktorów, prowadzących zajęcia w DK, działa tu aż 88 sekcji i zespołów. W praktyce oznacza to, że w ciągu tygodnia około 2 500 tys. osób przekracza próg DK, uczestnicząc w stałych formach edukacji artystycznej!

Zespoły i formacje funkcjonujące przy DK są laureatami różnego typu konkursów nie tylko w regionie, ale również w całym kraju. Jest to efekt edukacji kulturalnej, w duchu której nieustannie stara się działać Dom Kultury, od przedszkolaka aż po seniorów, którzy również w DK mają swoje miejsce. Blisko 200 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku od wczesnych godzin porannych uczestniczy w zajęciach różnego typu, również w sekcji plastycznej i sekcji batiku, a ich prace można zobaczyć w galerii oraz holu DK.

Dom Kultury jest miejscem otwartym na lokalną społeczność, a dzięki nowemu podejściu i serii szkoleń pracowników można z DK spotkać się także w plenerze, np. na animacjach na miejskich placach zabaw, które są jedną z wakacyjnych form, przygotowanych z myślą o dzieciach – poza półkolonią czy obozem wyjazdowym. Młodzi, mimo natłoku zajęć, także pojawiają się w DK, uczestniczą w zajęciach, tworzą i projektują.

Zapraszamy do DK, tu zawsze coś ciekawego się dzieje!