Strona główna Aktualności Najnowsze Radni PPP działają skutecznie!
Radni PPP działają skutecznie! PDF Drukuj Email

 

Radni PPP działają skutecznie! Z inicjatywy Andrzeja Drabka powstał właśnie Klub Seniora w Łękach

- Pomysł utworzenia w Łękach Klubu dla seniorów zrodził się już jakiś czas temu – wyjaśnia Andrzej Drabek. – Mamy w Łękach sporo seniorów, którzy nie mają możliwości dojazdu do miasta, by np. korzystać z oferty Domu Kultury przygotowanej z myślą o starszych osobach. Dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć Klub Seniora w naszej wiosce i tu – stacjonarnie robić zajęcia, spotkania, organizować dla nich tematyczne wydarzenia – wyjaśnia Andrzej Drabek, radny Rady Miejskiej w Kętach z ramienia Porozumienie Ponad Podziałami.

W organizacji inauguracyjnego spotkania i dopięciu formalności związanych z utworzeniem Klubu Seniora radnemu Andrzejowi Drabkowi od początku pomaga Ewa Płonka, która także pełni rolę radnej, z tą różnicą, że zasiada w Radzie Powiatu Oświęcimskiego.

- Ten Klub nie jest żadną konkurencją dla działających już w sołectwie grup, jak np. OSP czy Koło Gospodyń Wiejskich – wyjaśnia Ewa Płonka. – To po prostu dodatkowa opcja dla każdego, kto ma trochę wolnego czasu i nie chce go marnować siedząc przed ekranem telewizora. Gwarantuję, że będzie się tu działo dużo fajnych rzeczy, będą spotkania, wycieczki, wspólne projekty – zapowiada.

Pierwsze spotkanie Klubu odbyło się w poniedziałek 12 lutego 2024 r. Kolejne zaplanowane jest na 27 lutego 2024 r w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach. W imieniu pomysłodawców zachęcamy wszystkich do udziału w zebraniu, gdzie będzie możliwość zapisania się do Klubu oraz poznania szczegółów dotyczących jego działalności i planów na najbliższy czas.