Strona główna Aktualności Najnowsze Prezes Rady Ministrów powołał Marcina Śliwę na stanowisko Burmistrza Gminy Kęty
Prezes Rady Ministrów powołał Marcina Śliwę na stanowisko Burmistrza Gminy Kęty PDF Drukuj Email

 

Marcin Śliwa wyznaczony do pełnienia funkcji Burmistrza Gminy Kęty

Marcin Śliwa – dotychczasowy II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty – został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska do pełnienia funkcji burmistrza gminy do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Dziś (8.01.2024 r.) Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar osobiście przekazał decyzję Premiera.

– Rekomendowałem Premierowi na pełniącego funkcję burmistrza Kęt Marcina Śliwę, bo to dobry, sprawdzony i oddany mieszkańcom samorządowiec, który przez blisko 10 lat był moim zastępcą w Urzędzie Gminy. Jestem przekonany, że moja rodzinna gmina Kęty jest w dobrych rękach. Życzę powodzenia i zapewniam o pełnym wsparciu – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Powołanie osoby pełniącej funkcję burmistrza Gminy Kęty wynika z faktu, że dotychczasowy burmistrz – Krzysztof Jan Klęczar – 14 grudnia 2023 roku został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko wojewody małopolskiego. Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym, w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta/ burmistrza przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów. Wnioskiem z 21 grudnia 2023 roku, przekazanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar wystąpił o wyznaczenie Marcina Śliwy do pełnienia funkcji burmistrz gminy Kęt.

Marcin Śliwa jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był długoletnim inspektorem w Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie. Od 2014 roku pełnił funkcję II zastępcy burmistrza. Do podstawowych obowiązków zastępcy burmistrza należały m.in. takie obszary jak: infrastruktura gminna, komunikacja, nadzór nad spółkami, gospodarka nieruchomościami, a także zarządzanie mieniem gminnym i plan zagospodarowania przestrzennego. Marcin Śliwa zapowiedział już swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie