Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe wiaty w centrum Bulowic
Nowe wiaty w centrum Bulowic PDF Drukuj Email

Nowe wiaty przystankowe w centrum Bulowic


Jako radny Sołectwa Bulowice jestem zadowolony, że po wielu latach dyskusji na temat przystanków autobusowych w naszym sołectwie widać już efekty zmian.
Wiem, że część mieszkańców miało i ma sentyment do tych starych murowanych wiat, ale niestety ostatnio były to tylko miejsca do spożywania alkoholu i załatwiania spraw fizjologicznych. Taka jest niestety ich konstrukcja, że zapewniała „kameralność”.


Niestety z tych też względów pasażerowie nie chcieli z nich korzystać i zgłaszali wyżej wymienione problemy.  
Teraz w centrum Bulowic trwają prace związane z budową peronów i jeszcze w grudniu zamontowane zostaną dwie nowe przeszklone wiaty.
Cieszę się bardzo jako radny i mieszkaniec Bulowic, że dzięki przychylności burmistrzów, Rady Sołeckiej i Sołtysa, udało się rozpocząć te prace w tym roku.

Szczególne podziękowania należą się członkom Rady Sołeckiej: Krzysztofowi Biczakowi, Krzysztofowi Fabija, Grzegorzowi Korzonkiewiczowi, Katarzynie Matusiak, Barbarze Matyszkowicz, Markowi Matyszkowiczowi, Grzegorzowi Niedzieli, Sebastianowi Pilarczykowi, Sabinie Wendzie i Michałowi Ziębie, którzy od początku pracy w Radzie jednogłośnie sygnalizowali konieczność zburzenia starych przystanków i montażu w ich miejscu nowych, przeszklonych.