Strona główna Aktualności Najnowsze Podziału Polaków ciąg dalszy
Podziału Polaków ciąg dalszy PDF Drukuj Email

Lepszy i gorszy sort

Jak donosi onet.pl: Wsparcie rządu dla poszkodowanych w wyniku pandemii samorządów udzielane jest z partyjnego klucza – wynika z raportu "Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: każdemu według potrzeb czy według barw politycznych?”, przygotowanego przez Fundację Batorego.

Analiza, jaką przeprowadzili eksperci fundacji, dowodzi, że gminy przychylne obecnej władzy mogą liczyć na większą pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych niż pozostałe. Poprosiliśmy kancelarię premiera, aby odniosła się do wniosków płynących z raportu, niestety dotąd nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi.

Samorządy dotknięte finansowymi skutkami pandemii długo czekały na realne wsparcie ze strony władzy centralnej. Niestety posłużyło ono do podziału samorządów na te "lepszej" i "gorszej" kategorii, a może na "nasze" i "wasze" - czytamy w raporcie. - W oparciu o skrajnie nieprzejrzystą procedurę i arbitralne przesłanki oceny, pieniądze podzielono w taki sposób, że najbardziej widocznym kryterium ich podziału okazuje się polityczna barwa poszczególnych samorządów - podsumowują autorzy.

Artykuł i obszerne omówienie tematu opisał portal onet.pl
Zachęcamy do zapoznania się z szczegółami analizy podziału środków dostępnej w artykule TUTAJ