Obwodnica Kęt PDF Drukuj Email

Jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnego etapu obwodnicy Kęt

 

Fundusz Dróg Samorządowych wesprze Gminę Kęty dotacją na budowę obwodnicy od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Staszica. Gmina dostanie na ten cel blisko 4 miliony złotych co daje 60 proc. kosztów inwestycji. Całkowity koszt to 6 370 350,39 zł., z czego 40 proc. pochodzić będzie z budżetu Gminy Kęty.

Prace zakładają budowę od podstaw drogi wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. W tym roku Gmina chce skompletować niezbędne dokumenty i zrealizować przetarg w jak najszybszym terminie, a w przyszłym roku zrealizować prace budowlane

- Budowa obwodnicy jest kolejną obietnicą wyborczą, którą realizuję – mówi Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty. – Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pokazuje, że na szczeblu samorządowym liczy się dobra współpraca, a nie podziały polityczne, a tą inwestycją pokazujemy, że da się wspólnie realizować ważne dla naszego regionu zadania – podkreśla burmistrz Kęt.

 

W tym miejscu rozpocznie się nowy odcinek obwodnicy Kęt.

 

 

Komentarze  

 
#1 Skok 2019-09-24 17:27
Czy to prawda że radny kubik z pisu ze starego miasta głosował przeciwko przyjęciu do budżetu gminy dotacji na budowę obwodnicy od premiera z pisu???? Takie chodzą słuchy po mieście. Gdzie się można tego dowiedzieć????
Cytować