Strona główna Aktualności Najnowsze Wybory do Sejmu 2019 r.
Wybory do Sejmu 2019 r. PDF Drukuj Email

Krzysztof Jan Klęczar będzie kandydował do Sejmu? Jest oświadczenie

 

W ostatnim czasie wielu mieszkańców naszej gminy zastanawia się, czy w październiku, na listach kandydatów do Sejmu znajdzie się nazwisko burmistrza Gminy Kęty. Wiele osób przekonanych jest (nie wiadomo dlaczego), że Krzysztof Jan Klęczar już dawno podjął decyzję i startował będzie jako „jedynka” w okręgu 12.

Okazuje się, że obecny burmistrz Kęt faktycznie decyzję podjął już dawno i dziś rano wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, które rozwiewa wszystkie wątpliwości. Oto jego treść:


Wciąż otrzymuję pytania dotyczące najbliższych wyborów. W zasadzie nie mam tu tajemnic. Jestem w PSL w trzecim pokoleniu, jestem członkiem Rady Naczelnej, wiceszefem sztabu wyborczego w Małopolsce i pełnomocnikiem na okręg 12. Wierzę w liderów i program naszej Partii i mam świadomość, że w najbliższych wyborach mamy bardzo duże szanse, po raz pierwszy od lat, wywalczyć w naszym okręgu poselski mandat.
Nie jest też tajemnicą, że otrzymałem propozycję startu z wysokiego miejsca na liście, które daje szansę, by o ten mandat zawalczyć. Decyzję podjąłem już dawno i może ona być tylko jedna.

Listy wyborcze PSL zostały już zatwierdzone, a na liście w okręgu 12 nie znajdziecie mojego nazwiska.
Nie jestem idealny, ale jestem uczciwy. W ostatnich wyborach zaufało mi 78 % Mieszkańców naszej Gminy. Ślubowałem do 2023 roku służyć Gminie Kęty i Jej Mieszkańcom jako burmistrz i danego słowa dotrzymam. Bez względu na to, jak bardzo interesujące zawodowe propozycje w tym czasie otrzymam.

Taki jestem, tak mnie wychowano. Dla samorządów idą trudne czasy, a ja w tych trudnych czasach chcę być przy Ludziach których kocham i którzy mi zaufali. Choć nie zawsze jest łatwo i przyjemnie Gmina Kęty to najcudowniejsze miejsce na świecie, a być Jej Gospodarzem to dla mnie wielki zaszczyt.
Dziękuję Koleżankom i Kolegom z PSL oraz władzom Stronnictwa za uszanowanie mojej decyzji.