Strona główna Aktualności Najnowsze Sukcesy młodych piłkarzy
Sukcesy młodych piłkarzy PDF Drukuj Email

SUKCESY MŁODYCH PIŁKARZY Z FOOTBALL PROJECT KĘTY

W sezonie 2018/2019 młodzi piłkarze z Kęt trenujący w szkółce piłkarskiej Football Project zwyciężyli w rozgrywkach powiatowych turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U8 i U10. Tym samym wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jest to niewątpliwie ogromny sukces sportowy zarówno dla młodych zawodników jak i dla trenerów.

Turniej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” jest organizowany przez PZPN od 18 lat. Jest największym Turniejem piłkarskim dla dzieci w Polsce i w Europie. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 2 mln dziewcząt i chłopców z całego kraju. Mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

Szkółka piłkarska Football Project została założona w 2015 roku przez piłkarzy ekstraklasy: Dariusza Kołodzieja, Krzysztofa Chrapka oraz Damiana Zdolskiego. Obecnie Football Project posiada trzy filie - w Jasienicy, Rybarzowicach i Kętach. Filia w Kętach prowadzona jest przez Krzysztofa Chrapka wieloletniego piłkarza czołowych klubów ekstraklasy m.in.: Lecha Poznań i Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Jakuba Gawła absolwenta katowickiej AWF. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci już od 4 roku życia. Starsi zawodnicy grają w Kęckiej Lidze Młodzików, natomiast młodsi występują w Lidze Żaków i Skrzatów. Kęccy piłkarze odnoszą sukcesy w rozgrywkach i turniejach w województwach małopolskim i śląskim.

Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym wezmą udział nasi młodzi piłkarze odbędą się wiosną 2019 roku. Wszyscy trzymamy kciuki za kęckich zawodników i mamy nadzieję na ich udział w finałach ogólnopolskich na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Krzysztof Chrapek

Informacje o treningach Football Project dla poszczególnych grup wiekowych:
Krzysztof Chrapek tel. 725 277 115
Jakub Gaweł tel. 669 579 826