Wisienka na torcie PDF Drukuj Email

Analiza programu wyborczego Marka Błasiaka.


Większość punktów Programu Marka Błasiaka od dawna są w realizacji przez Krzysztofa Jana Klęczara i jego załogę. Kolejna część to obietnic pana Błasiaka to aspekty, które nie są możliwe do realizacji na szczeblu samorządowym, a umieszczanie ich w programie wyborczym jest dowodem na brak podstawowej wiedzy w zakresie polityki samorządowej. Ale przejdźmy do szybkiej analizy:

 

Wyższy Standard Życia

Zapewnię bezpieczeństwo w zakresie opieki zdrowotnej, zwiększę dostęp do lekarzy specjalistów, powstanie opieka kardiologiczna – Kardiolog to konieczność zawarcia kontraktu z NFZ, Burmistrz ma na to mały wpływ – proszę zapytać Andrzeja Bryzka,

Umożliwię budowę mieszkań komunalnych w ramach programu Mieszkanie + - Gmina nie posiada działek kwalifikujących się do tego programu. Program także ogranicza prawa lokatorów a czynsz nie jest tak tani jak wcześniej zapewniano.

Podejmę działania związane z prawidłową gospodarką odpadami przy nie zwiększaniu cen - Poprawa funkcjonowania dzieje się na naszych oczach. Komax pozyskał ponad 1,7 mln zł dotacji na rozbudowę PSZOKów.

Zapewnię właściwe funkcjonowanie komunikacji zbiorowej - Komunikacja działa właściwie. W tej kadencji zawarto porozumienie z powiatem Bielskim i zwiększono liczbę kursów do Bielska.

Zapewnię odpowiednią opiekę senioralną, zadbam o seniorów w zakresie rehabilitacji, wykwalifikowanej kadry i nowych obiektów z wykorzystaniem środków Województwa Małopolskiego - Opieka już jest i Senior Wigor jest tego najlepszym przykładem.

Rozwinę gospodarkę ekologiczną poprzez skuteczne korzystanie z programów rządowych pn. „Czyste powietrze” - To program rządowy realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska a nie samorządy!!! Punkt jest dowodem na brak podstawowej wiedzy w tym zakresie. Odsyłam do „Piątki” burmistrza Klęczara.

Edukacja Naszych Dzieci  (komentarz: rozdział ciekawy w aspekcie zarzutów, że zwiększyliśmy nakłady na oświatę).

Doprowadzę do powstania żłobka miejskiego - Działają żłobki prywatne i radzą sobie doskonale otrzymując, m.in. dotację z Gminy Kęty.

Zapewnię dostęp do przedszkoli dla wszystkich dzieci od trzeciego roku życia – obecnie wszystkie dzieci od trzeciego roku życia mają miejsce w przedszkolu.

Zapewnię bezpłatne lekcje pływania dla dzieci w klasach od 1-3 – te dzieci mają już zapewnione bezpłatne lekcje nauki pływania.

Wprowadzę dodatkowe zajęcia usprawniające dla dzieci w klasach od 1 – 3 – takie zajęcia już są realizowane.

Utworzę zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży w zakresie artystycznego, naukowego i sportowego – dzieci obecnie korzystają z bogatej oferty takich zajęć.

Będę wspierał działalność wolontariacką (sic.) wśród dzieci i młodzieży – obecny burmistrz wspiera działalność wolontariuszy, stowarzyszeń, klubów i organizacji działających na terenie Gminy Kęty.


Ciągłe Inwestycje i Rozwój

W celu realizacji inwestycji pozyskam środki zewnętrzne – Gmina Kęty jest obecnie w czołówce gmin w regionie w kwestii pozyskiwania zewnętrznych środków na inwestycje.

Podejmę działania związane z gospodarką wodno- ściekową, chciałbym, aby powstało własne ujęcie wody - Gmina nie posiada działek wodonośnych. Istnieją strefy ochronne już działających ujęć wody.

Będę wspierał przedsiębiorców również przez niepodnoszenie podatków - Przedsiębiorcy posiadają wsparcie Gminy,\ czego dowodem jest utworzenie Kęckiej Rady Przedsiębiorczości.

Będę współpracował z samorządem powiatowym i wojewódzkim w zakresie inwestycji drogowych z wykorzystaniem środków rządowych – obecna współpraca jest bardzo dobra czego efektem jest wiele wspólnych inwestycji.

Wyremontuję infrastrukturę sportową w tym obiektów T.S. HEJNAŁ – Patrz: Program Krzysztofa Jana Klęczara - „Piątka” burmistrza Klęczara.

Będę konsultował budowę parkingów, chodników i dróg lokalnych z przewodniczącymi dzielnic, sołtysami, wspólnie utworzymy ranking zadań priorytetowych – obecnie odbywają się podobne konsultacje.

Będę wspierał działania w zakresie Budżetu Obywatelskiego – obecnie BO jest w trakcie realizacji.Jak widać program pana Błasiaka opiera się głównie na jednej dewizie – Obiecaj wszystko to, co mieszkańcy już mają i licz, że się nie zorientują!

Redakcja

 

Komentarze  

 
#2 jasiek 2018-10-23 06:20
Jaki program takie wyniki wyborów. :lol:
Cytować
 
 
#1 jasiek 2018-10-22 09:49
A co taki ktoś jak Błasiak może wymyślić? Zero intelektu, a więcej zarozumialstwa i cwaniactwa. No cóż bąk odleciał, a z nim pozostałe gołębie i orły kęckiej polityki. I tak ma być!!!
Cytować