Strona główna Aktualności Najnowsze Fakty Kęty Nr 8 Wrzesień 2018
Fakty Kęty Nr 8 Wrzesień 2018 PDF Drukuj Email

Gmina Kęty w budowie

 

Jeżeli ktoś przez kilka lat nie odwiedzał Gminy Kęty, z pewnością zauważy, jak bardzo się zmieniła. Nie sposób bowiem nie dojrzeć licznych inwestycji, które były i obecnie są realizowane.

 

Dotykają wielu sfer naszego życia, równolegle inwestujemy bowiem w infrastrukturę drogową, oświatową, sportową czy rekreacyjną. Część bardzo kosztownych, często wielomilionowych zadań zostało już zakończonych, jak choćby przebudowa ulic: Żeromskiego, Kęckie Góry Południowe, Na Włosień w Bielanach, Beskidzka w Witkowicach, Czaniecka w Bulowicach, Floriana w Nowej Wsi, czy Podlas w Malcu. Zakończona została także inwestycja głębokiej termomodernizacji Urzędu Gminy oraz szereg innych istotnych działań w mieście i sołectwach. W trakcie realizacji jest m.in. przebudowa drogi wojewódzkiej 948 w kierunku Oświęcimia wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego, przebudowa „Kortów” przy ul. Sobieskiego w Kętach, budowa sali sportowej przy szkole na Podlesiu czy potężna inwestycja w infrastrukturę kanalizacyjną – budowa sieci kanalizacyjnej w Bulowicach i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kętach. Wymieniam tylko niewielką część podejmowanych w ostatnim czasie działań, na których realizację pozyskaliśmy zewnętrzne środki finansowe, których wartość liczyć trzeba w dziesiątkach milionów złotych. Wspomnę także o środkach, które już zabezpieczyliśmy na poczet inwestycji planowanych do realizacji: już wygraliśmy konkursy i podpisaliśmy umowy gwarantujące dofinansowanie przebudowy kamienicy przy Rynek 13 (około 3,5 miliona złotych) oraz starego targowiska przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętach (około 500 tys. zł). Realizacja tych zadań nastąpi już w nowej kadencji władz samorządowych.

Kładziemy szczególny nacisk na inwestycje, gdyż zgodnie z obietnicą, jaką daliśmy Mieszkańcom, naszym priorytetem jest dobrze wykorzystać być może ostatnią tak bogatą dla Polski perspektywę finansową Unii Europejskiej. Realizujemy inwestycje, z którymi przez długie lata nikt nie miał odwagi się zmierzyć, pozyskując na ich realizacje znaczne środki unijne. Współpracujemy ze wszystkimi, ponad podziałami, a efekty tej współpracy widać na ulicach naszego Miasta i naszych sołectw.

Budujemy nie tylko cegłą, drewnem i brukiem. Przede wszystkim budujemy relacje. Wobec wielkich emocji, jakie towarzyszą polityce krajowej, szanując wszystkich udało nam się od tych złych emocji Gminę Kęty ochronić. Bo Gmina jest wspólna i musi w niej być miejsce dla wszystkich Mieszkańców. Stąd obok inwestycji w beton i stal, inwestujemy także w zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój Mieszkańców Gminy. Dzieci, młodzieży, osób pracujących i seniorów. Stąd właśnie aktywne działania Gminy, a także naszych jednostek organizacyjnych. My nie obiecujemy. My skutecznie działamy!

Zachęcam do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w biuletynie, by mogli Państwo sami zobaczyć „Gminę Kęty w budowie”!

Krzysztof Jan Klęczar

 

Komentarze  

 
#5 Adam 2018-09-25 20:36
Korty nam rosną w oczach, super że wreszcie ktoś zrobił z nimi porządek. Panie burmistrzu i bardzo dobrze że "górka" została bo gdyby jej zabrakło to była by katastrofa.
Cytować
 
 
#4 Justyna 2018-09-25 19:33
Już nie mogę doczekać się zakończenia remontu kortów. Jest jakaś wizualizacja, jak to będzie wyglądało? Kiedy już będzie można tam zagrać?
Cytować
 
 
#3 Marcin 2018-09-25 19:24
Nie mieszkam od kilku lat na miejscu. Za każdym razem gdy przyjeżdżam na urlop widzę, że dużo dobrego się w Kętach dzieje. Wygląda na to, że burmistrz to odpowiednia osoba na to stanowisko. Oby tak dalej
Cytować
 
 
#2 redakcja 2018-09-25 17:02
Szanowna Pani. Jeszcze tej jesieni, dwa place zabaw, jeden na ulicy Wszystkich Świętych drugi na Legionów zostaną wyremontowane i to przy współfinansowan iu zewnętrznym. W ramach Budżetu Obywatelskiego jest zgłoszona propozycja budowy (nie pierwszy raz) nowego placu zabaw przy basenie. To mieszkańcy mogą zadecydować o realizacji tego zadania.Zaprasz amy do rozpragowania tego pomysłu i głosowanie.
Cytować
 
 
#1 Marta D Pawelak 2018-09-25 03:54
Panie szanowny burmistrzu Ket, moze mial by w palnach Pan jakis plac zabaw dla dzieci bo Keckie dzieci w wakacje lletnie nie maja zabardzo gdzi sie pobawic jet jeden plac Jas i Malgosia z zaczasow mojego dziecinstwa 1986
Cytować