Śmieci PDF Drukuj Email

Co jest nie tak z tymi śmieciami?

Zbulwersowany tym, co zobaczyłem będąc ostatnio na spacerze postanowiłem napisać kilka słów licząc na to, że może trafią choć w niewielkim stopniu na podatny grunt.

Pewnego słonecznego popołudnia wybrałem się na spacer z córką i synem. Trasa bardzo malownicza, rzeka, kawałek lasu, nie ma nic piękniejszego . Niestety ten obraz nie jest jednak tak malowniczy  jakby na początku mogło się wydawać.

Ogromna ilość śmieci jaka wala się wzdłuż brzegów Soły i przy ścieżkach wzdłuż niej powodują że spacery przypominają pracę saperów – idziesz i uważasz żeby nie wdepnąć. Straszne to jest, jak ludzie nie dbają o swoje otoczeni. A przecież płacimy wszyscy za śmieci i nie ma problemów z ich odbiorem, wystarczy wyrzucić je w odpowiednim miejscu. Jednak jak widać dla co po niektórych to i tak zbyt trudne. A już kompletnie nie rozumiem jak to jest możliwe, że zdarza się, że widuję całe worki z ze śmieciami w rowach. Czyli ktoś zadał sobie trudu i przywiózł te śmieci specjalnie, aby w tym określonym miejscu je wyrzucić. Jestem zbulwersowany taką postawą i wręcz w głowie mi się nie mieści jak można robić takie rzeczy.

I na nic zdają się tu interwencję Straży Miejskiej, akcje sprzątania świata i inne inicjatywy podejmowane przez mieszkańców i włodarzy dopóki zachowania, które opisałem powyżej nie zostaną napiętnowane. A przecież czasami wystarczy nie odwracać wzroku i udawać że się nic nie widzi.

Mieszkaniec Bielan

 

Komentarze  

 
#8 JANUSZ 2018-08-16 06:47
CIESZE SIE ZE NIE TYLKO SOŁTYS WALCZY ZE SMIECIAMI W BIELANACH!!!!!! NIE ROZUMIEM MENTALNOSCI TYCH LUDZI KTORZY OD SWOJEGO DOMU GDZIE MAJA KOSZ NA SMIECI WYWOZA SMIECI DO SMIETNIKA NP NA CMENTARZ, A JUZ WOGOLE NIE ROZUMIEM TYCH CO WYRZUCAJA SMIECI WE WORKACH WZDLUC NASZYCH DROG. NIE WIEM CZY SPRAWIA IM POZNIEJ PRZYJEMNOSC OGLADANIE TYCH WALAJACYCH SIE SMIECI KIEDY WOREK SIE ROZPADNIE?
Cytować
 
 
#7 Milena 2018-08-10 14:55
Skoro SM nic nie może zrobić, nie widzę sensu dalszego utrzymywania w Kętach tej służby z naszych pieniędzy. Idąc twoim tokiem myślenia, są czy ich nie ma, efekt jest identyczny. Przestańmy w końcu udawać, ze coś robią i do czegoś są potrzebni w tym mieście.
Cytować
 
 
#6 Wojtek 2018-08-09 05:44
Nie znam regulaminu SM. A co ma zrobić taki strażnik, jak zobaczy psią kupę? Ma tropić właściciela, czy co? :-) Myślisz, że właściciel pieska pozwoli swojemu pupilowi zrobić kupę, widząc strażnika w okolicy, żeby ten mógł mu wystawić mandat?
Cytować
 
 
#5 Krzysztof 2018-08-08 14:54
@Wojtek o czym ty piszesz,rozumie sz sens tego co napisała Milena. Znasz zakres obowiązków, regulamin pracy SM, pewnie nie, bo byś nie pisał tych głupot. Straż Miejska jest po to by dbać o porządek i czystość w miejscach publicznych,mie ście niestety trudno zobaczyć nie wychodząc z samochodu psie odchody. Nie słyszałem o efektach ich pracy, czyli mandatach dla właścicieli psów biegających bez kagańców, bez smyczy, czy niesprzątającyc h po swych "pupilach". Rzeczywiście SM nie może być wszędzie, ale ich nigdzie nie można zobaczyć no chyba,że siedzących w samochodzie. Zobacz jakie niektórzy z nich dostają nagrody- emeryt tyle ma na pół roku.
Cytować
 
 
#4 Wojtek 2018-08-07 06:31
Cytuję Milena:
Dlatego chyba w parku nad Soła założono nowe lampy, by te śmieci było lepiej widać, bo sprzątać je nie ma chętnych. Na co idą nasze podatki, czy ktoś dba jeszcze o czystość w tym mieście? Gdzie jest straż miejska, bo nie udało mi się jej jeszcze zobaczyć w tym parku, natomiast setki psich kup, pijących i awanturujących się w godzinach nocnych. Kto za to odpowiada, bo kto dostaje nagrody można było ostatnio przeczytać.

A może lampy założyli po to, żeby ktoś się wstydził wyrzucać śmieci? Jak ludzie nie zaczną sami od siebie wymagać, to nic się nie zmieni. SM nie może być wszędzie. Z kupami psimi też ludzie sami sobie robią na złość. Z jednego bloku idą z pieskiem pod drugi Blok, z drugiego pod pierwszy. Jeszcze nie widziałem Strażnika Miejskiego, który wyprowadza swojego psa pod blok sąsiadów. Ale narzekać najłatwiej na nich.
Cytować
 
 
#3 jasiek 2018-07-31 10:13
Zgadzam się z Mileną, nagrody odbiera komendant SM, ale za co? Ja jak długo istnieje na naszym terenie SM to nie widziałem tych dzielnych rycerzy aby nawet z samochodu (oni nie potrafią poruszać się na własnych nogach) patrolowali ścieżki parku nad Sołą. Tam naprawdę da się wjechać samochodem, ale chyba strach tych wojowników wstrzymuje ich od wejścia w teren dla nich dotąd nieznany. Czekamy do wyborów samorządowych, jeżeli kandydat(aci) na burmistrza w swoich deklaracjach wyborczych jasno nie określą statusu tej niepotrzebnej formacji, to nie ma co liczyć na sukces wyborczy.
Cytować
 
 
#2 Milena 2018-07-27 16:26
Dlatego chyba w parku nad Soła założono nowe lampy, by te śmieci było lepiej widać, bo sprzątać je nie ma chętnych. Na co idą nasze podatki, czy ktoś dba jeszcze o czystość w tym mieście? Gdzie jest straż miejska, bo nie udało mi się jej jeszcze zobaczyć w tym parku, natomiast setki psich kup, pijących i awanturujących się w godzinach nocnych. Kto za to odpowiada, bo kto dostaje nagrody można było ostatnio przeczytać.
Cytować
 
 
#1 Robert 2018-07-27 06:42
Nic dodać nic ująć. Nie mieszkam w Bielanach ale u nas jest ten sam problem. To chyba musi być w naturze takiego człowieka że wywozi śmieci nad rzekę. W dodatku u nas w parku koło Soły jak siada się na ławce to kosz jest pusty a śmieci walają się obok. Nie wiem czy się śmiać czy płakać????
Cytować