Strona główna Aktualności Najnowsze Będzie bezpieczniej
Będzie bezpieczniej PDF Drukuj Email

Będzie bezpieczniej

To bardzo dobra informacja dla naszych mieszkańców. Rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja realizowana przy głównej trasie biegnącej przez Kęty, drodze DK 52.


W Kętach na odcinku ulicy Sienkiewicza w ciągu drogi krajowej DK 52 ruszyła budowa  nowego chodnika. Chodnik o długości 90 metrów i szerokości 1,5 metra powstaje w  miejscu wydeptanej w trawie ścieżki. Wykonany zostanie z kostki betonowej. Pozwoli on na bezpieczne poruszanie się pieszych wzdłuż bardzo ruchliwego odcinka tej drogi od ronda do delikatesów Centrum i dalej do dworca autobusowego i kolejowego.
W roku 2017 Gmina Kęty opracowała dokumentację projektowo – kosztorysową tego zadania i uzyskała wymagane przepisami prawa odpowiednie pozwolenia. W chwili obecnej rozpoczęto już prace budowlane które powinny się zakończyć w lipcu.

Radna Gminy Kęty
Mirosława Nycz

 

Komentarze  

 
#13 Olaf 2018-05-20 21:21
Panie Marianie ja chcę tylko zauważyć że nieudaczni działacze z formacji jedynie słusznej partii chcą zniszczyć obecnego burmistrza zarówno jako człowieka i jako włodarza Gminy aby w ten sposób dobrać się ponownie do stanowisk nie mając zielonego pojęcia o funkcjonowaniu struktur samorządowych, rozwiązywaniu problemów, zarządzaniu miastem itd. Jedyne co potrafią to kogoś opluwać i krytykować. To im najlepiej wychodzi bo chyba na więcej ich nie stać. No może jeszcze poza niesamowitymi zdolnościami do kumoterstwa i nepotyzmu - co widzimy teraz w kraju. Oraz do leczenia swoich kompleksów poprzez różnego rodzaju imprezy z TVP za które Kęcki podatnik płacił w setkach tysięcy złotych. Takie igrzyska na kredyt.
Cytować
 
 
#12 Marian 2018-05-18 18:49
Olaf co ty za głupoty piszesz. Informację o tym że poprzednik kandyduje wysmarowała Kronika Beskidzka jakieś dwa miesiące temu. To był zwykły śmierdzący bąk puszczony w eter. Nikt poważny nie bierze tego gościa już na poważnie. Bo z kim miałby niby wystartować z PiSem,PO, Nowoczesną??? Kto będzie firmował swoją nazwą tego dyletanta i ignoranta? A nie pamiętasz jaka była 4 lata temu łapanka żeby zapełnić listy kandydatów na radnych z jego komitetu?
Cytować
 
 
#11 Pieszy 2018-05-17 20:30
Cytuję wyborca:
Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, by było bezpiecznie. Na odcinku 100m są trzy oznakowane przejścia dla pieszych i chodnik o szerokości ponad dwóch metrów. Gratuluje pani radnej poczucia humoru, widać warto każdą wydeptaną ścieżkę w Kętach zmieniać w chodnik, zwłaszcza za kilkadziesiąt tysięcy.

Widzę ze pieniądze dla Ciebie są warte więcej niz ludzkie życie . Przecież ten chodnik jest dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jest coraz więcej samochodów i młodych kierowców , którzy jeżdżą jak wariaci i mieliśmy tego przykład nie dawno pod ośrodkiem zdrowia . Gdybyś wtedy tam był , to na pewno byś zdążył przejść na drugą stronę...wieczn ości ;)
Cytować
 
 
#10 wyborca 2018-05-16 18:33
Wywołany do tablicy odpowiadam. Doskonale zdaję sobie sprawę, że rządy burmistrza Klęczara nie muszą się wszystkim podobać. To sprawa oczywista, ale nie można odmówić takim jak ja,prawa do wyrażenia swojej opinii, nawet jeżeli chwali ona działania burmistrza, co jak widać niektórym się bardzo nie podoba. Więcej dyskusji merytorycznej a mniej ad personam. Ten prawdziwy Wyborca.
Cytować
 
 
#9 Olaf 2018-05-16 17:43
Ja jak dzisiaj usłyszałem że na burmistrza chce kandydować człowiek z Malca o wilczych oczach i czerwonych uszach to myślałem że z krzesła spadnę! :lol: Nie wiem czy ten facet nie ma za grosz ambicji? Co trzeba mieć w głowie żeby po czymś takim co odstawił jeszcze myśleć o samorządzie? Stanie przed mieszkańcami i powie: drodzy mieszkańcy przez 4 ostatnie lata Kęczanki i Kęczanie byli świadkami jak upadłem z wysokiego konia - nie mylić z Błasiakiem. Ale się zmieniłem nie jestem już "cenzura" i nie obiecuję wszystkim wszystkiego, ma jeszcze "lepszych" kandydatów na zastępców niż ostatnio, nie sprzedam już działek za 26 zł/m2, nie będę już płacił setek tysięcy na promocję swojej osoby, nie będzie już drogiej telewizji na 3 litery. Ale jak wygram to mnie będziecie mogli pocałować w dolne plecki bo znowu kumple od siaty będą najważniejsi a nie jakieś inwestycje czy coś w tym stylu. A tak w ogóle to wszystko jest do d.. ja bym to zrobił lepiej :lol: Czy Kęczanie są naiwni??? Chyba nie!
Cytować
 
 
#8 Łukasz 2018-05-16 07:48
Cytuję Olaf:
Moi znajomi z Wadowic, którzy często jeżdżą do Bielska są zdumieni co się w tych Kętach dzieje że na trasie same budowy. Teraz będą mieli nowe miejsce bo mi już mówili o kortach, sali na Podlesiu-sam byłem zdziwiony że już tyle jest tam zrobione, nowej hali przy Hejnale, a wcześniej o ośrodku zdrowia, pogotowiu, urzędzie. I niech mi ktoś jeszcze powie że jest źle.

Przecież mamy rok wyborczy to nie ma się czemu dziwić.
Do prawdziwego "wyborcy" okaże się przy wyborach czy wszyscy mieszkańcy uważają że jest tak "super"
PS Nie wolno podszywać się pod czyjegoś nicka.
Cytować
 
 
#7 Monika 2018-05-15 20:30
Ktoś nie ma pomysłu na swój nick, ale za to ma pomysł, którędy ludzie powinni chodzić i będzie im wyznaczał trasę :D
Przy tak ruchliwej drodze, dla bezpieczeństwa pieszych chodnik na całej długości powinien być po obu stronach. Idąc tokiem rozumowania wyborcy, tego odgapionego :-), po co ktoś kiedyś zrobił chodnik po obu stronach np. na Żwirki i Wigury? Przecież zawsze każdy mógł sobie przejść na drugą stronę. Wg mnie dla bezpieczeństwa, bo im mniej razy ktoś musi przejść przez drogę, tym mniejsza szansa na potrącenie. Druga sprawa to wygoda, po co przechodzić, jak za chwilę znowu trzeba będzie wrócić na tą samą stronę
Cytować
 
 
#6 Maciek 2018-05-15 20:13
Cytuję wyborca:
Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, by było bezpiecznie. Na odcinku 100m są trzy oznakowane przejścia dla pieszych i chodnik o szerokości ponad dwóch metrów. Gratuluje pani radnej poczucia humoru, widać warto każdą wydeptaną ścieżkę w Kętach zmieniać w chodnik, zwłaszcza za kilkadziesiąt tysięcy.

Jeżeli ktoś tamtędy chodził, to widocznie nie miał zamiaru chodzić na około, przez 2 przejścia dla pieszych. Ty tak wszędzie chodzisz okrężną trasą?
Cytować
 
 
#5 Robert 2018-05-15 19:43
No tak bardzo to smutne ale jak widać nawet z najbardziej słusznego działania można drwic i próbować udowadniać że jest ono nie potrzebne. Internet i jego anonimowość dodaje jak widać odwagi ale dublowanie nicku to żenada.
Cytować
 
 
#4 wyborca 2018-05-15 19:24
Panie Wyborco. Dlaczego podszywa się pan mojego nicka. Przecież są ich tysiące i wybór jest nieograniczony. Potwierdza Pan tylko moja tezę wspomnianą wcześniej, że niektórym piszącym tutaj czytelnikom chodzi o sianie zamętu i dezinformację a nie o merytoryczną dyskusję. Też Wyborca, tylko ten prawdziwy.
Cytować