Strona główna Aktualności Najnowsze Ad vocem Panu Przewodniczącemu
Ad vocem Panu Przewodniczącemu PDF Drukuj Email

Ad vocem Panu Przewodniczącemu


Nie tylko z przykrością, ale i z zaskoczeniem przeczytałem fragment Pana artykułu pt: „Niecierpliwość” w części dotyczącej Domu Kultury w Kętach.
Swoich wniosków nie oparł Pan ani na faktach ani na przynajmniej rozmowie wyjaśniającej ze mną. Mam więc nadzieję, że umożliwi mi Pan przedstawienie wyjaśnień na temat grudniowej dotacji i rozumienia problemów finansowych gminy na najbliższej Sesji Rady Miejskiej, o co publicznie proszę.
A tak na marginesie; czy pozyskiwanie środków unijnych i pozabudżetowych nie jest przejawem właściwego rozumienia  sytuacji Gminy?  W 2014 roku pozyskałem ponad 200 tys. złotych, a w tym roku już przyznano niespełna 70 tys. zł.
Czy systematyczne ożywianie i poszerzanie działalności Domu Kultury w oparciu o etatowo ten sam zespół pracowniczy i budżet wynagrodzeniowy nie jest  wychodzeniem naprzeciw potrzebom gminy?
W Pana wypowiedzi pojawia się sugestia dyrektorowania „kadencyjnego”, absurdalne domniemanie jakiegoś personalnego związania z byłym kierownictwem naszej gminy. Pragnę rozwiać Pana wątpliwości i zapewniam, że nie jestem dyrektorem wiążącym swą pracę i funkcję z kimkolwiek personalnie; i takim zamierzam pozostać. Podobną deklarację zapewnienia spokojnej, ponad kadencyjnej pracy gminnych kierowników i pracowników złożył  Burmistrz  pan K. J. Klęczar.
Mogę więc i chcę zajmować się wyłącznie pracą na rzecz powierzonej mi instytucji i jej aktywizacji w gminie, zamiast marnować energię na pilnowanie stanowiska.
Przyzna Pan, że dla nas bardziej pożytecznym społecznie jest zajmowanie się gminną polityką  np. prokulturalną, niż kadrową, która powinna zostać w wyłącznej  gestii burmistrza.
Jestem pewien, że nie tylko Pana wyborcy potwierdzą, iż dotychczasowa działalność Domu Kultury dobrze służy mieszkańcom i wizerunkowi gminy, a dla mnie To jest najważniejsze!


Krzysztof Balawender
Dyrektor
Domu Kultury w Kętach

 

Komentarze  

 
#92 Małgorzata 2018-01-13 16:04
Jest w Namysłowie w Ośrodku Kultury???????? ????
Cytować
 
 
#91 Mięki Jerry 2015-04-08 12:17
Proszę mi wytłumaczyć ważną rzecz. Dlaczego z taką zaciekłością i agresywnością wypowiadał się Pan Balawander na sesji rady miejskiej. Zastanawia mnie ten język zła oraz kto stoi za tym wystąpieniem? Kto chciał ośmieszyć Pana Burmistrza Gminy Kęty? Parokrotnie na tym forum atakowano mnie za niedobry język. Lecz ja piszę fakty takie jakie są. Pan Balawander może się wypowiadać i ukazywać swe przemyślenia. Dodając przed kamerą i resztą radnych. Zatem dlaczego nie mogą dodać swoich przemyśleń pracownicy Domu Kultury,którzy podlegali Panu dyrektorowi. Tam była niezwykle ciężka sytuacja. Chciałbym znać opinie lub przemyślenia każdego z pracowników Domu Kultury. Wtedy naprawdę byłoby widać kto i jak pracował. Jaki miał język oraz podejście do drugiego. Pan dyrektor Balawander może przedstawiać swoją obronę. W takim razie nie rozumiem pomijania głosu pracowników. Opinie na pewno pogrążą jeszcze bardziej Pana dyrektora. Dla mnie jest niedopuszczalne aby ten kto obraża dalej brylował!
Cytować
 
 
#90 Lizus 2015-04-03 11:40
Cytuję przyjaciel tv:
Ja Was nie rozumiem, czego Wy od nich chcecie, znam Flisowskich i tyle dobrego co oni robią dla ludzi, pomagają dzieciakom, działają charytatywnie, są w większości bezinteresowni ( wiadomo maja firmę to zarabiać też muszą), dla Kęt też zrobili dużo zamiast ich ciągle atakować weźcie z nich przykład bo naprawdę warto.

Koń by sie usmiał i kobyla też.....
Cytować
 
 
#89 przyjaciel tv 2015-04-02 20:22
Ja Was nie rozumiem, czego Wy od nich chcecie, znam Flisowskich i tyle dobrego co oni robią dla ludzi, pomagają dzieciakom, działają charytatywnie, są w większości bezinteresowni ( wiadomo maja firmę to zarabiać też muszą), dla Kęt też zrobili dużo zamiast ich ciągle atakować weźcie z nich przykład bo naprawdę warto.
Cytować
 
 
#88 Marian 2015-04-01 19:37
Ja tak tylko chciałem zauważyć jedną rzecz. Otóż po lekturze audytu (z niecierpliwości ą czekam na kontrolę RIO - choć tam masa Pisiorów i dlatego B. miał racej z górki niż pod górkę) stwierdzam jedno. W latach 2010-2014 Kęty miały swojego Gierka. Rozdawnictwo publicznych pieniędzy miało rozmiar potężnego tsunami. Tak jak po odejściu Gierka tak i po odejściu pana B. pozostały potężne długi. I pewna grupa beneficjentów tych czasów jęczących wniebogłosy. Różnica jest jedna ale za to zasadnicza po Gierku oprócz długu coś jeszcze zostało (wybudowane drogi, zakłady pracy). Po Bąku? Jedynie banda niezadowolonych nieudaczników, którym mieszkańcy odcięli źródełko publicznej kasy. I tutaj rada dla Pana Burmistrza. Jak będzie kontrola niech patrzy im na ręce i wskazuje obszary do kontroli np. te z audytu. Ciekaw jestem czy kontrolerzy RIO (powtarzam z przekonania Pisiory) potwierdzą ustalenia audytu w protokole kontroli. I niech ktoś się zajmie w końcu tym urlopem Pana B.!!!
Cytować
 
 
#87 Mięki Jerry 2015-04-01 09:08
Przykład Janosika świadczy o tym że celowo chce zepchnąć odpowiedzialnoś ć. Świadczy to o tym jak jest zakrojony w swym myśleniu. Pewnie znów usłyszę że tworzę teorie,spiski,l egendy. Fakty są jednoznaczne. Wszyscy widzą w czym jest rzecz. Na czym polega ta bierność i podwójna gra. Twoje środowisko jest odpowiedzialne za te projekty. Ponieśliście już za to srogą karę. Teraz próbujesz dalej wzburzać emocje i zaprzeczać prawdzie. Nie pozwolę na to aby prawda została zamazana. Potrafisz siać dezinformację. Chcesz stworzyć że wszystkie winy ponosi teraz obecna zmiana warty. Byliście przy władzy i zrobiliście wielkie nic. Zatem jak możesz pisać do mnie że jestem laikiem. Jeśli ja jestem laikiem to kim ty jesteś? Rzucasz takie puste słowa , które nie mają kompletnie ważności. Pisz prawdę. Prawda boli. Nie masz i miałeś o czym napisać. Potrafisz krytykować coś co sami spartoliliście. O czym to świadczy? O bezradności. Za chwilę powiesz że dług publiczny też jest fikcyjny?!
Cytować
 
 
#86 man 2015-04-01 07:53
Panie Janosik, a wie pan dlaczego tak szybko nie będzie tej kanalizacji w Witkowicach i Bulowicach? Bo poprzednia ekipa w 2013 r. wniosła do wojewody o wyłączenie Witkowic i Bulowic z obszaru aglomeracji. Aglomeracja w tym kontekscie to obszar o gęstości zaludnienia 90-120 osób na kilometr kwadratowy - objęty planem kanalizacji. Poza tym inwestycje trzeba zakończyć do 31 grudnia tego roku, jeśli nie to kary mogą sięgać kilku milionów w skali roku. Ale też nie oznacza to, że po tym terminie nikt nie będzie się starał skanalizować tych sołectw. Niech pan nie udaje, że pan o tym nie wie, bo tyle razy się o tym mówiło i pisało. Rozumiem, że warto tak od na pałę wrzycić temat, ni zgruchy ni z pietruchy i udawać, że ktoś (wiadomo kto - Klęczar) coś zawalił. Sprawa jest starsza i pan o tym wie.
Cytować
 
 
#85 Janosik 2015-03-31 20:24
Cytuję Janosik:
Cytuję Mięki Jerry:
Kto trzyma opiekę nad tym przedsięwzięciem? Proszę mnie oświecić. Czekam na odpowiedz. Nie chcę przypuszczać do czego może prowadzić takie podejście do sprawy. Panie Burmistrzu należy podjąć konsekwentne kroki w kierunku poprawy wdrażania tego projektu. Ewidentnie nikt tego nie kontroluje. Zresztą nie tylko nad tym trzeba się skupić. Podejmijcie solidne decyzję. Liczę na to.

Sie ma - a ja dodam, że kanalizacji w całych Bulowicach i Witkowicach nie będzie szybko i tylko laik może napisać, że 4 lata były na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

Napisana prawda wyceniona na -16 - toś to świetny wynik, w Kętach nawet można zostać radnym mając zero głosów poparcia i nie robiąć nic dla ludzi - super
Cytować
 
 
#84 Janosik 2015-03-30 19:36
Cytuję Mięki Jerry:
Spójrzcie jak obecnie wygląda sytuacja względem kanalizacji Gminy Kęty(Bulowice,Witkowice). Musimy jak najszybciej z kanalizować te rejony, gdyż gilotyna sankcyjna już czeka na ścięcie. Były 4 lata na zrealizowanie tego projektu. Jak wiemy na tą chwilę. Prace nie zostały nawet zaczęte. Kto nad tym panuje? Kto trzyma opiekę nad tym przedsięwzięciem? Proszę mnie oświecić. Czekam na odpowiedz. Nie chcę przypuszczać do czego może prowadzić takie podejście do sprawy. Panie Burmistrzu należy podjąć konsekwentne kroki w kierunku poprawy wdrażania tego projektu. Ewidentnie nikt tego nie kontroluje. Zresztą nie tylko nad tym trzeba się skupić. Podejmijcie solidne decyzję. Liczę na to.

Sie ma - a ja dodam, że kanalizacji w całych Bulowicach i Witkowicach nie będzie szybko i tylko laik może napisać, że 4 lata były na zrealizowanie tego przedsięwzięcia .
Cytować
 
 
#83 red. man 2015-03-30 11:02
Panie Zdziwiony, też zabiorę głos. W tej dyskusji szło chyba o umiejętności, a nie definicje. Albo pan nie chce, albo nie umie tego zrozumieć. Gdyby pan przepracował choćby jeden miesiąc w jakiejkolwiek redakcji, to zobaczyłby pan, jak wielu ludzi chce być dziennikarzami, czasem z niezłym wykształceniem (co najmniej magisterium). Przychodzą i odchodzą... Potem w swoje CV wpisują długą listę redakcji, do których de facto się nie dostali. Ale co tam - popracowali tam przecież miesiąc, a może nawet i trzy. Fakt jest...
Tak jak w każdym innym przypadku można poprosić o referencje takiego "dziennikarza", albo zobaczyć jego "dorobek".
Inny przykład, na pańską modłę: Ślusarz – pracownik, dawniej rzemieślnik, zajmujący się ręczną lub z wykorzystaniem elektronarzędzi obróbką metali na zimno. Ślusarz wykonuje różne przedmioty z metalu – części do mechanizmów... naprawia np. zamki, dorabia klucze.
I też powinien się tego wcześniej, gdzieś nauczyć, panie Zdziwiony.
Cytować