Nagrody PDF Drukuj Email

Nagrody w 2013 roku

Podczas obrad XLIX sesji Rady Miejskiej w Kętach w dniu 28 marca 2014r złożyłem pisemną interpelację skierowaną do burmistrza Tomasza Bąka o następującej treści:

„Działając na podstawie art. 18a, art. 23 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. nr 142 poz. 1591 z późn. zm.), proszę o przedłożenie pisemnej informacji w sprawie wysokości nagród rocznych oraz nagród okazjonalnych, przyznanych w 2013 roku pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Gminy w Kętach oraz dla osób kierujących i zarządzających gminnymi jednostkami organizacyjnymi, według następującego wykazu: …..”

Wykaz zawiera wszystkie stanowiska kierownicze urzędu oraz gminnych jednostek organizacyjnych Gminy Kęty.

Otrzymaną odpowiedź zamieszczam poniżej wersji oryginalnej.

Rafał Ficoń

Radny Gminy Kęty

 

 

Kęty 24.04.2014r

OŚWIADCZENIE

 

Za pośrednictwem strony internetowej faktykety.pl proszę o sprostowanie informacji zamieszczonej w piśmie” Nagrody w 2013r”, a dotyczącej mojej osoby. Oświadczam, iż w roku 2013 jako Dyrektor Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego w Bielanach nie otrzymałam żadnej nagrody pieniężnej jak sugeruje wykaz w pozycji 39 osób kierujących i zarządzających gminnymi jednostkami organizacyjnym. Nagroda dotyczy osoby pełniącej obowiązki Dyrektora tejże placówki od 1.09.2013r w związku z moim pobytem na zwolnieniu lekarskim i urlopie na poratowanie zdrowia.

 

Z poważaniem Dorota Zaręba

 

 

 

Komentarze  

 
#164 miro 2014-05-09 20:11
Chciałbym zaznaczyć że Chrzanów nie jest zbyt bezpiecznym miastem choć też nie uważam że gdyby była tam SM byłby oazą spokoju i poszanowania prawa. Ale statystyki od lat są nieubłagane. Patrz: http://krakow.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/krak/ASSETS_2013_przestepczosc_2012.pdf Tak więc będąc przy zdrowych zmysłach nie można zrezygnować z SM "z dnia na dzień". Musi być przygotowana koncepcja na załatanie dziury jaka powstanie po tej formacji. Tyle i aż tyle.
Cytować
 
 
#163 miro 2014-05-09 20:04
Naprawdę podsumowując dyskusję o SM chciałbym zacytować kilka zdań z wywiadu (patrz.link#156 )na poparcie mojej tezy, że likwidacja SM nie wiąże się z oszczędnością pełnej kwoty jaka była wydatkowana:"Pr zede wszystkim wprowadziliśmy płatne patrole, które dodatkowo wykonuje dla nas policja i robi to znakomicie.Zało żenie jest takie, że nie mogą być one wykonywane żadnym środkiem lokomocji,a wyłącznie pieszo"- już widzę jak Policja pieszo dyma do Witkowic lub Bulowic :-) , i dalej:"Ja natomiast od razu rezygnując ze straży wprowadziłem płatne patrole, a dodatkowo wybrałem w ramach przetargu firmy ochroniarskie, które miały ochraniać centrum"na koniec:"Reasumu jąc u nas nie ma tęsknoty za strażą. Choć nie jest oczywiście tak, że jest idealnie, bo też mamy różne zdarzenia, kradzieże, kolizje i problemy z młodzieżą lub chuliganami, ale działamy razem z policją i potrafimy sobie z tym radzić. Każdy musi natomiast rozwiązać to po swojemu, sam ocenić sytuację i postawić odpowiednią diagnozę."
Cytować
 
 
#162 bolek 2014-05-07 19:11
Mnie najbardziej śmieszą nagrody dla dyrektorów placówek szkolnych , gołym okiem widać , którzy są z migu , bo np. czym się różni praca Pani dyrektor szkoły nr 2 od pracy pani dyrektor szkoły nr 3 ? tylko pozycją .
Cytować
 
 
#161 Zbyszek 2014-05-07 15:48
Wybory są bardzo ważne zatem i należy pamiętać że są naszym obywatelskim obowiązkiem. Przecież każdy chce czuć jakiś drobny wkład w to kogo się wybrało na przedstawicieli . Jeżeli ktoś nie pójdzie glosować nie ma prawa wypowiadać się o rządach jakie są sprawowane ponieważ nic nie zrobił by były one inne. Wybory są czasem kampanii wyborczych w których kandydaci na dane stanowisko prześcigają się w tym kto ma lepszą ofertę, kto przedstawia lepszą i bardziej odpowiadającą społeczeństwu wizję miasta i gminy. Politycy dzięki wyborom mogą zwiększyć swoją pozycję lub też ją pogorszyć. Wybory są bardzo ważne dla całego społeczeństwa i musimy pamiętać by podchodzić do nich świadomie i rozważnie. Każdy głos się liczy.Panowie z Bulowic coś o tym wiedzą.
Cytować
 
 
#160 Ryszard 2014-05-07 15:42
Politycy często zwodzą wyborców obiecując im niesamowite dobra, które często są nie osiągalne, dla jednego człowieka. Wyborcy muszą uważać na takie próby manipulacji. Dzisiejsze społeczeństwo ma tą zaletę, że nauczyło się już. Nabrało ono doświadczenia i nie ufa ono już tak ślepo wszystkim obietnicom dobrych ludzi, których dziwnie z czasem zbliżania się wyborów robi się coraz więcej. Politycy prześcigają się w obietnicach by tylko zdobywać wyborców, którzy są dla nich tak niezwykle ważni.Panie Burmistrzu Bąk jest Pan tylko mocny w obietnicach.Kon iec z tym.Czas na zmianę włodarza miasta.
Cytować
 
 
#159 neto 2014-05-07 08:48
Cytuję Sęk:
Cytuję miro:
Reasumując w obecnym stanie prawnym i sytuacji budżetowej Policji likwidacja Straży Miejskiej jest czystą zagrywką pod publikę bo gdy Gmina nie wyda pieniędzy na SM to będzie musiała te pieniądze dać na Policję.

Po kilku minutach pojawia się fragment wywiadu z 2012 roku.
Cytuję miro:
Na poparcie mojej tezy o etatach w Policji przedstawiam to:Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że nie ma możliwości zwiększenia liczby etatów policji w miastach, gdzie zlikwidowano straż miejską.

Pewnie moja ignorancja pana poraziła.

Jak już chcesz pisać to włącz mózg , bo myślenie masz dzieciaka , ile ci płacą za te komentarze ?
Cytować
 
 
#158 neto 2014-05-06 22:01
no może już dość o tej SM w Kętach , czy słyszeliście jak to na sesji padło pytanie radnego , czy prawdą jest aby Jurzak z Bąkiem poszli do powiatu aby ten wykupił drogę do Alumetalu ? Rada Miejska w Kętach zgody nie wyraziła to poszli do powiatu , teraz juz wiadomo dlaczego bakowi tak zależy na wykupie tej drogi , trzeba w końcu koledze zrobić obiecaną drogę , kadencja się kończy . A krzykacz kucyk niech sobie przypomni jak to za zebraniu darł swą szanowną buzinkę , że Olejarz nie zrobi drogi do Bielska ( Żeromskiego ) , A tyle lat już siedzi w powiecie i palcem nie kiwnął w tej sprawie , ale droga do Alumetalu ważniejsza !. Wstydź się Jurzak !
Cytować
 
 
#157 Sęk 2014-05-06 21:26
Cytuję miro:
Reasumując w obecnym stanie prawnym i sytuacji budżetowej Policji likwidacja Straży Miejskiej jest czystą zagrywką pod publikę bo gdy Gmina nie wyda pieniędzy na SM to będzie musiała te pieniądze dać na Policję.

Po kilku minutach pojawia się fragment wywiadu z 2012 roku.
Cytuję miro:
Na poparcie mojej tezy o etatach w Policji przedstawiam to:Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że nie ma możliwości zwiększenia liczby etatów policji w miastach, gdzie zlikwidowano straż miejską.

Pewnie moja ignorancja pana poraziła.
Cytować
 
 
#156 Mao 2014-05-06 21:07
Cytuję miro:

Ciekaw jestem jak teraz odpowiedziałoby tych 10 mieszkańców.

Totalna demagogia może pan poczyta opinie burmistrzów miast którzy zlikwidowali SM,lub próbują ją zredukować. Prosty przykład z Chrzanowa i Brzeszcz: http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zlikwidowalismy-straz-miejska-i-nie-tesknimy,37896.html
http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zlikwidowalismy-straz-miejska-i-nie-tesknimy,37896.html
Inne przykłady proszę sobie samemu poszukać i nie wypisywać tych bzdur.
Co pan powie tym 10 osobom z których może połowa zarabia najniższą krajową,gdy Kanikowi wręcza się gigantyczną nagrodę(może mi pan wyjaśni za co)Panie Miro gdzie te oszczędności zapomniał pan że to publiczne pieniądze wyrzucane w błoto.Pisząc takie bzdury sam sobie pan wystawia cenzurkę ,ja tylko nazywam rzeczy po imieniu.Głosują c za SM tracisz w Kętach szanse na mandat radnego.Nie wiem jak u pana na wsi ,ale to mnie nie interesuje.
Cytować
 
 
#155 Krzysztof 2014-05-06 20:32
Panie Mao. Mam do Pana ogromną prośbę - przestań Pan pieprzyć. Czy to nie Pan kilka miesięcy temu głosił ,że komendant SM dostał 20000 tysięcy nagrody. a teraz kiedy okazuje się .że dostał kilka razy mniej nie potrafi Pan powiedzieć po prostu Przepraszam. Podobnie jest z kosztami utrzymania Straży. Odnosząc się do ostatniego wątku - czy ktoś pytał komendanta komisariatu jaką korzyść przynosi współpraca ze strażą miejską.
Cytować