Strona główna Aktualności Najnowsze Wielkanocne zwyczaje z „Jeden Drugiemu”
Wielkanocne zwyczaje z „Jeden Drugiemu” PDF Drukuj Email

Wielkanocne zwyczaje z „Jeden Drugiemu”


Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Bliskich i Przyjaciół „Jeden Drugiemu”  w Kętach spotkali się w klimacie wielkanocnych tradycji. 9 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie,  instruktorzy i  wolontariusze  mogły podczas uroczystego spotkania skosztować świątecznych potraw i zaprezentować swoje prace związane z wielkanocnymi zwyczajami.


- Święta Wielkanocne niosą nadzieję, radość i w takiej atmosferze upłynęło nam wspólne świętowanie – mówi Jerzy Chrząszcz, prezes  stowarzyszenia.


Po przypomnieniu niektórych obrzędów, tradycji i symboli wielkanocnych przez instruktorkę wolontariuszkę panią Wiesławę Pikoń, nastąpił bardzo wzruszający moment, kiedy to każdy uczestnik spotkania mógł przedstawić swoje przeżycia związane z czasem Wielkanocy. Ciekawe wypowiedzi zarówno nestorów jak i najmłodszych dostarczyły wiele cennych informacji i wrażeń. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw świątecznych, żurku z jajkiem i kiełbasą, oraz przepysznych ciast (bab wielkanocnych) przygotowanych przez osoby ze stowarzyszenia. Uczestnicy spotkania mogli też podziwiać wystawę rękodzieła artystycznego związanego ze świętami Wielkanocnymi. – Tegoroczna wystawa powiększyła się o prace wykonane techniką decoupage. Wszystkie prace zostały wykonane przez niepełnosprawnych, ich opiekunów i instruktorów. Wspólne świętowanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników – mówi pani Wiesława.


W.P.