Strona główna Aktualności Najnowsze Felieton lekko tendencyjny
Felieton lekko tendencyjny PDF Drukuj Email

Na prawo Bąk, na lewo Bąk a środkiem kasa płynie…

 

Oglądając na jednym z portali galerię zdjęć z meczu UMKS "Kęczanin", rzucił mi się w oczy młody człowiek w klubowym szaliku, przeprowadzający wywiad z jednym z zawodników. W dłoni trzymał mikrofon kęckiej telewizji…

 

 

Okazało się, że ten człowiek nazywa się Piotr Bąk. Ponownie zauważyłem go przy okazji turnieju Plaża Open w Kętach w roku 2013. Sporo komentował w mediach, pełni bowiem - jak się okazało - funkcję redaktora naczelnego serwisu siatkowka24.com. Wydawcą tego serwisu jest Pan Paweł Wojewodzic.

Okazało się, że Pan Piotr Bąk z turniejem związany jest nie tylko przez siatkarski portal. Na głównej stronie firmy BDB Impresariat z siedzibą w Cieszynie, która zdaje się być głównym organizatorem turnieju, w zakładce „kontakt” (http://www.bdbimpresariat.pl/kontakt/), obok właściciela, koordynatora i dyrektora sportowego turnieju widnieje nie kto inny, jak Pan Piotr Bąk. Należy więc rozumieć, że Pan Piotr dla firmy tej pracuje.

Na osobę Pana Piotra Bąka natrafiłem także przy okazji kilku notatek na temat reaktywacji kęckiego „Hejnału”. Na jednym z portali, pod adresem http://www.sportmamnewsa.pl/newsy,106-ts-hejnal-wraca, przeczytałem, że „31 maja do życia powołano stowarzyszenie Team Sport Hejnał Kęty. Prezesem nowo powstałej organizacji jest Janusz Jurzak, pełniący obecnie funkcję Sekretarza Gminy Kęty. Wśród członków stowarzyszenia są m.in. Piotr Bąk – syn burmistrza Gminy Kęty, Paweł Wojewodzic – którego firma świadczy usługi informatyczne dla Gminy Kety oraz Dariusz Wojnar – były trener sekcji piłkarskiej i członek zarządu KKS Hejnał Kęty”.

Jaka jest konkluzja. Co łączy te fakty. Z pozoru niewiele, ale jak się człowiek zagłębi, nitki splatają się w gęstą sieć.

Otóż: Pan Piotr Bąk pracuje dla firmy, której Pan Tomasz Bąk, burmistrz Gminy Kęty i ojciec Pana Piotra sporo w 2013 roku zapłacił z gminnej kasy za organizację Turnieju Plaża Open w Kętach. Pomimo gigantycznego zadłużenia Gminy Pan Tomasz ponownie – bez żadnego przetargu – podpisał już umowę na organizację turnieju w roku 2014. Dodajmy: z tą samą firmą.

Ponadto: Pan Piotr prowadzi serwis siatkówka24.com, a wydawcą tego serwisu jest Pan Paweł Wojewodzic. Pan Paweł Wojewodzic w roku 2010 startował w wyborach do Rady Miejskiej z listy komitetu MiG XXI, czyli listy burmistrza Tomasza Bąka, ojca pana Piotra. Mandatu nie uzyskał, ale po wyborach, jako właściciel firmy HUGO uzyskał intratne kontrakty na usługi informatyczne finansowane z publicznych pieniędzy, w tym obsługę informatyczną kilku szkół gminnych. Wykonywał też m.in. stronę dla gminnego zadania „budżet obywatelski”, a także dla prywatnej firmy będącej właścicielem telewizji TVK HD.

Co do firmy prywatnej – nic mi do tego, ale co do zadań gminnych pytam: czy wykonywał je za darmo? Czy były przetargi? Jaki był klucz wyboru – czy tylko polityczno-towarzyski? Dodajmy: w szaliku UMKS „Kęczanin” Kęty, który z publicznej kasy bierze corocznie gigantyczne dotacje, i którego prezesem jest wygaszony przez Wojewodę Małopolskiego radny MIG XXI Marek Błasiak, i z mikrofonem tejże TVK HD Pan Piotr Bąk przeprowadzał wywiad po jednym z meczów siatkówki.

Dodajmy: TVK HD, dla którego wywiad przeprowadzał Pan Piotr Bąk bierze corocznie z gminnej kasy około 60 tysięcy złotych, m.in. za przeprowadzanie wywiadów z ojcem Pana Piotra, burmistrzem Tomaszem Bąkiem. Przypadek?!

Ostatni wątek, który zamierzam poruszyć dotyczy kęckiego Hejnału. Otóż, nie jest tajemnicą, że jako radny Tomasz Bąk ściągnął na TS Hejnał telewizję śledczą i prokuraturę, a już jako burmistrz kilkakrotnie odmówił przyznania gminnej dotacji Kęckiemu Klubowi Sportowemu „Hejnał”. Finalnie klub ten popadł w tarapaty, a na jego zgliszczach powstał nowy, nawiązujący do tradycji TS Hejnał Kęty. W strukturach tego Klubu spotkali się między innymi Pan Janusz Jurzak, sekretarz Gminy Kęty, służbowo podległy Panu Tomaszowi Bąkowi, Pan Piotr Bąk, a także …Pan Paweł Wojewodzic.

I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że o ile dla KKS Hejnał burmistrz Tomasz Bąk nie był zbyt skłonny do udzielania publicznych dotacji, o tyle nowy TS już na starcie, na rok 2014 otrzymał z gminnej kasy ponad 36 tysięcy złotych. Nie jest też tajemnicą, że w ostatnim czasie od syndyka masy upadłościowej KKS Hejnał, Pan Tomasz reprezentując Gminę i płacąc co miesiąc z gminnej kasy ..wydzierżawił obiekty sportowe przy Sobieskiego. Czyżby na siedzibę dla nowego TS ?

To wszystko pisze nie po to, by czepiać się młodego człowieka. Po prostu to, co piszę powyżej, w połączeniu z tym, że na ostatniej sesji kęccy radni głosowali nad przyznaniem 20 tysięcy złotych dotacji na rzecz liceum w Oświęcimiu, którego dyrektorem - oczywiście akurat przez przypadek - jest Pani Jolanta Bąk, żona Pana burmistrza Tomasza i matka pana Piotra wydaje się już przekraczać wszelkie granice przyzwoitości.

To nie „Nasza Klasa”, Panie Bąk! Chce Pan być hojnym ojcem i mężem, proszę bardzo – ale za swoje, nie za gminne pieniądze!

 

Wnikliwy Obeserwator

 

Komentarze  

 
#55 bolek 2014-04-17 22:38
Cytuję stary kęcznin:
Niektórzy komentujący z dużym wyczuciem dobierają sobie nicki, np. "Nierozumiejący" - świetnie pasuje do jego zdolności pojmowania. Dla niego nic nie jest potwierdzone, a wszystko jest domniemane, albo są to tylko złośliwe spekulacje. To stara dobra zasada pisowska: jeśli fakty przeczą naszym słusznym przekonaniom, to tym gorzej dla faktów. Nie warte są brania pod uwagę, na pewno spreparowały je wraże siły. Ich wartość jest żadna w porównaniu z przekonaniem o naszej racji i wyższości.
Najdziwniejsze, że w teksie padają nazwiska, wymieniane są funkcje, umowy, powiązania. Dla niego to jest niepojęte, nie ogarnia. Bo nie chce. Nie widzi konkretów, a konkretami są ludzie, syn Bąka, jakiś Wojewodzic, synowie i pociotki innych migoli - cały rodzinno-kolesiowski układ. Jeśli dla "Nierozumiejącego" ludzie z nazwiskami nie są konkretem, to ciekaw jestem co jest?

A wszystkiemu winny jest Olejarz :)
Cytować
 
 
#54 Nikoś 2014-04-15 21:09
My tutaj argumentujemy,n atomiast Pani Ania odpuściła.Wie dobrze że z faktami nie wygra.Jeszcze nikt nigdzie nie wygrał z faktami.Pani Aniu brak Pani linii obrony.W takim razie lepiej nie pisać i pogrążać się wśród prawdziwych zdarzeń.Jednego jestem pewien podobnych Pani Ani będzie więcej i zaczną zagłuszać to jakże ważne forum.Forumowic ze i forumowiczki miejcie oczy szeroko otwarte Pan Jarosław da nam ostro w kość.Tak sądzę,może błędnie,ale tak zapewne nastanie.Pani Ania tylko bada poziom reakcji na jej poglądy.Nie dajcie się zwieść pozorom.Tutejsz e nasze opinie mogą służyć w kampanii przeciwko nam.Pani Ania pełni rolę konia trojańskiego.Za uważcie jak teraz wyciszyła swój nastrój.Ciekawe czy zacznie tworzyć swoich podludzi o różno brzmiących nickach.Czekam na Panią Anię.Dokładnie na ten ruch,który ją obnaży.
Cytować
 
 
#53 miro 2014-04-15 19:17
Znalazłem: http://www.sportmamnewsa.pl/newsy,106-ts-hejnal-wraca To z jednej strony dowód dla Anki a z drugiej ja muszę się przyznać do błędu bo syn wodza jest członkiem stowarzyszenia Team Sport a nie członkiem zarządu. Ale przy tak małym stowarzyszeniu jakim jest ten twór każdy członek (jego głos) jest prawie tak ważny jak członek zarządu. Natomiast reszta artykułu z ww. linka potwierdza tezy zawarte w artykule Wnikliwego Obserwatora - czyli nie można ich traktować w kategoriach insynuacji czy też spekulacji. Pozdrawiam
Cytować
 
 
#52 miro 2014-04-15 19:04
Cytuję biszkopt:
Cytuję miro:
i nie jest członkiem ścisłego zarządu klubu Team Sport (tfu!!!) Hejnał


http://www.tshejnal.pl/o-klubie/wladze/
Skład Zarządu Team Sport „Hejnał” Kęty
Prezes Janusz Jurzak
Wiceprezes Marek Jura
Skarbnik Anna Stachura-Chwierut
Sekretarz Krzysztof Stawowy
Pozostali Członkowie Zarządu Stanisław Łuczak

Gdzie ten Bąk ?

To że go teraz nie ma nie oznacza że wcześniej nie było. Jakiś czas temu pisałem komentarz bo się wkurzyłem że ktoś (Bąk & Co.) manipulują opinią publiczną i używają skrótu T.S. Hejnał i wkleiłem link z adresem strony na której był artykuł o Team Sport Hejnał i widniało nazwisko Bąka juniora w samej wierchuszce tegoż tworu. Jak odnajdę ten komentarz zaraz go wkleję.
Cytować
 
 
#51 zadłużony podatnik 2014-04-15 08:10
Cytuję nierozumiejacy:

Widać to zbyt trudne, żeby wykazać prawdę. Skoro wychodzi się z jakimiś zarzutami to trzeba umieć je udowodnić.


Drogi panie,
ale nikt tu nie wychodzi z zarzutami. Autor tekstu przedstawił tylko fakty. a że się łączą w logiczną całość - wasze zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Na każde ze stwierdzeń w tekście autor podał dowody - linki do strony, źródła. one tam są, a to że ich nie chcecie dostrzec to już wasz problem.
Na marginesie - w artykule nie pisze że Bąk jr. jest w zarządzie TS Hejnał. Sam też sprawdziłem - nie jest. Tu użytkownik "Miro" się myli.
Pozdrawiam i życzę czytania ze zrozumieniem
Cytować
 
 
#50 stary kęcznin 2014-04-15 07:50
Niektórzy komentujący z dużym wyczuciem dobierają sobie nicki, np. "Nierozumiejący " - świetnie pasuje do jego zdolności pojmowania. Dla niego nic nie jest potwierdzone, a wszystko jest domniemane, albo są to tylko złośliwe spekulacje. To stara dobra zasada pisowska: jeśli fakty przeczą naszym słusznym przekonaniom, to tym gorzej dla faktów. Nie warte są brania pod uwagę, na pewno spreparowały je wraże siły. Ich wartość jest żadna w porównaniu z przekonaniem o naszej racji i wyższości.
Najdziwniejsze, że w teksie padają nazwiska, wymieniane są funkcje, umowy, powiązania. Dla niego to jest niepojęte, nie ogarnia. Bo nie chce. Nie widzi konkretów, a konkretami są ludzie, syn Bąka, jakiś Wojewodzic, synowie i pociotki innych migoli - cały rodzinno-kolesi owski układ. Jeśli dla "Nierozumiejące go" ludzie z nazwiskami nie są konkretem, to ciekaw jestem co jest? Może on sam znajdzie odpowiedź na to pytanie? Życzę mu tego w przedświąteczny m nastroju. Alleluja.
Cytować
 
 
#49 biszkopt 2014-04-15 07:22
Cytuję miro:
i nie jest członkiem ścisłego zarządu klubu Team Sport (tfu!!!) Hejnał


http://www.tshejnal.pl/o-klubie/wladze/
Skład Zarządu Team Sport „Hejnał” Kęty
Prezes Janusz Jurzak
Wiceprezes Marek Jura
Skarbnik Anna Stachura-Chwierut
Sekretarz Krzysztof Stawowy
Pozostali Członkowie Zarządu Stanisław Łuczak

Gdzie ten Bąk ?
Cytować
 
 
#48 bolek 2014-04-14 20:56
Cytuję miro:

, np. syn burmistrza nie pracuje w Cieszynie i nie jest członkiem ścisłego zarządu klubu Team Sport (tfu!!!) Hejnał. Czekam Pani Aniu na fakty według

a może syn burmistrza nie jest jego synem ? Obecna władza tak potrafi ludziom prać mózgi że skłonni uwierzyć , iż to tylko zbieżność nazwisk :-)
Cytować
 
 
#47 miro 2014-04-14 19:15
Czytając komentarze zwłaszcza Pani Anki próbuję zrozumieć argumentację tejże kobiety. Ze smutkiem muszę stwierdzić że nie jestem w stanie ogarnąć tej argumentacji. Oddzielne informacje są faktami a połączone już nie :sad: Mam nadzieję, że Pani Anka nie jest prokuratorem lub Policjantem bo chyba żadnej sprawy by nie rozwikłała- tam wszak trzeba łączyć pojedyncze fakty, żeby ustalić stan faktyczny w danej sprawie. Zarzut kłamstwa też uroczy. Niech Pani poda prawdę jeśli uważa Pani, że artykuł to insynuacje, np. syn burmistrza nie pracuje w Cieszynie i nie jest członkiem ścisłego zarządu klubu Team Sport (tfu!!!) Hejnał. Czekam Pani Aniu na fakty według Pani wiedzy, bo póki co Pani komentarze można streścić w jednym zdaniu: Olejarz stworzył układ to dajcie spokój Bąkowi że stworzył swój i drenuje kasę Gminy Kęty, której jest mieszkańcem od 2003 r.
Cytować
 
 
#46 marek 2014-04-14 18:47
Pani Aniu - gratuluję poczucia humoru - a tak wchodząc w szczegóły co jest w tym felietonie tendencyjne???
Sugeruje Pani, że Pan Paweł nie jest gminnym informatykiem ? A może Pan Piotr Bąk nie jest zatrudniony w wymienionych firmach? A może Pan Radny Błasiak nie ma wygaszonego mandatu lub "Kęczanin" nie dostaje dotacji z gminy? A może pan Janusz Jurzak, Piotr Bąk i Paweł Wojewodzic nie mają nic wspólnego z KKS Hejnał i nie otrzymał on kasy od Burmistrza? Albo wreszcie może nieprawdą jest jakoby Burmistrz zamierzał zrobić prezent żonie? Jeżeli uważa Pani, że coś jest nieprawdą, to ja ( i pozostali pewnie też) chętnie się dowiem co? Najbardziej wkurzające jest to, że ludzie mają prawo wiedzieć o takich sprawach - na tym m.in. polega demokracja ... niestety ...
Cytować