Strona główna Aktualności Najnowsze Środki na sport zostały podzielone
Środki na sport zostały podzielone PDF Drukuj Email

Środki na sport zostały podzielone

W budżecie na 2014r zostały zaplanowane środki w wysokości 910.000,00 zł na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. W roku  ubiegłym była to kwota 850.000,00 zł.

Burmistrz Tomasz Bąk podpisał stosowne umowy  z przedstawicielami wnioskodawców  o udzieleniu dotacji celowej na realizację  następujących zadań (projektów):

 

I .  Zdania realizowane na podstawie Uchwały Nr XXXVI/354/2013 Rady Miejskiej w Kętach z  dnia 26 kwietnia 2013r w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania.

1. Zadanie pod nazwą „Szkolenie zawodników w sekcji kolarskiej i pływackiej oraz organizacja zawodów sportowych” realizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Kętach – kwota przyznanej dotacji  wynosi 76.414,38 zł.
2. Zadanie pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej w okresie do dnia 24 grudnia 2014 roku” realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Zgoda” Malec – kwota przyznanej dotacji 47.619.12 zł.
3. Zadanie pod nazwą „Popularyzacja i rozwój lekkiej atletyki w gminie Kęty w 2014r.” realizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Tempo” Kęty – kwota przyznanej dotacji 48.126,45 zł.
4. Zadanie pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu przez LKS „Orzeł” Witkowice” – realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” w Witkowicach – kwota przyznanej dotacji 50.684,49 zł.
5. Zadanie pod nazwą „Podniesienie poziomu sportowego u dzieci i młodzieży oraz utrzymanie drużyn w swoich klasach rozgrywkowych” realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Niwa” w  Nowej Wsi – kwota przyznanej dotacji 113.251,94 zł.
6. Zadanie pod nazwą „Upowszechnianie, promocja i rozwój piłki nożnej w gminie Kęty przez szkolenie dzieci i młodzieży” realizowane przez Team Sport „Hejnał” Kęty – kwota przyznanej dotacji 36.187,44 zł.
7. Zadanie pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej” realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Bulowice” w Bulowicach – kwota przyznanej dotacji 42.297,50 zł.
8. Zadanie pod nazwą „Upowszechniane kultury fizycznej przez Łęcki Klub Sportowy „Soła” Łęki” realizowane przez Łęcki Klub Sportowy „Soła” Łęki – kwota przyznanej dotacji 69.374,26 zł.
9. Zadanie pod nazwą „Wydarzenia Lekkoatletyczne” realizowane przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy **Bielgim** w Bielanach – kwota przyznanej dotacji 21.674,28 zł.
10. Zadanie pod nazwą „Sprzyjanie rozwojowi sportu w Gminie Kęty – Piłka Siatkowa” realizowane przez Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „KĘCZANIN” – kwota przyznanej dotacji 329.368,49 zł.

II. Zadania realizowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
1. Zadanie pod nazwą „Prowadzenie szkoleń karate i młodzieży w Gminie Kęty” realizowane przez Klub Karate MAWASHI w Choczni – kwota przyznanej dotacji 2.849,60 zł.
2. Zadanie pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej w jednostkach pomocniczych Gminy Kęty oraz propagowanie strzelectwa sportowego i sportów obronnych jako aktywnej formy wypoczynku i sportu” realizowane przez Ligę Obrony Kraju w Warszawie, Koło LOK w Kętach – kwota przyznanej dotacji 18.688,92 zł.

III. Zadania w zakresie wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży realizowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
1. Zadanie pod nazwą „EKSPRES POLARNY” – HAZ 2014” realizowane przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska – kwota przyznanej dotacji 5.000,00 zł
2. Zadnie pod nazwą „Zimowy obóz piłkarski Szkoły Futbolu mig21.pl” – kwota przyznanej dotacji 4.400,00 zł.
3. Zadnie pod nazwą „Organizacja obozu zimowego sportowo rekreacyjnego dla zawodników Team Sport „Hejnał” Kęty w  Kętach jako forma spędzania wolnego czasu” – kwota przyznanej dotacji 3.300,00 zł.
4. Zadanie pod nazwą „Piłka Siatkowa” realizowane przez Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „KĘCZANIN” – kwota przyznanej dotacji 2.500,00 zł.
5. Zadanie pod nazwą „Wypoczynek na sportowo” realizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Kętach – kwota przyznanej dotacji 4.800,00 zł.
6. Zadanie pod nazwą „Obóz zimowy Judo 2014r.” realizowane przez Kęcki Klub Sportowy „HEJNAŁ” w upadłości likwidacyjnej -  kwota przyznanej dotacji 5.005,00 zł.

Rafał Ficoń
Radny Gminy Kęty

 

Komentarze  

 
#22 Piotr 2014-04-17 09:13
Ja mam tylko jedno spostrzeżenie-d laczego pieniądze zostały przyznane klubom od razu na cały rok:moje pytanie-dlaczeg o nie zostały podzielone na dwie transze:
1-od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia.
Ciekawy jestem co będzie jeśli jakiś klub spadnie z ligi,rozwiąże się jakaś sekcja(np:tramp karzy czy juniorów)czy rzeczywiście te pieniądze będą zwrócone bo przecież nie wykonają planu wpisanego w dofinansowanie bo od razu spadają koszty.
2-sprawa
w ten sposób zamyka się możliwość dofinansowanie nowych dziedzin sportowych bo przecież pieniądze już dali i nie mają
z czego dać na rozwój nowych dyscyplin w naszym regionie.Utworz yli jakiś klub,koło,stowa rzyszenie to niech teraz sobie sami kombinują jak się utrzymać bo MY już Dali i nie mamy.

Bardzo ciekawe podejście naszych migowców
Cytować
 
 
#21 Mao 2014-04-11 15:38
Cytuję marian:
Szkoda że takie miejsce jak klasztor cieszący się niegdyś wzorową opinią stał się obozem migoli.


Podobnie jak miasto objął go marny gospodarz i takie są skutki.
Cytować
 
 
#20 marian 2014-04-11 13:23
Szkoda że takie miejsce jak klasztor cieszący się niegdyś wzorową opinią stał się obozem migoli.
Cytować
 
 
#19 bolek 2014-04-10 21:48
Osobiście już się przeniosłem do parafii , mówi się trudno , skoro nowy gwardianin zachowuje się niczym wazeliniarz zawadzki , to trzeba mu pokazać jak to wygląda z perspektywy mieszkańca . Radzę i wam się przenieść . Na festyn już też tam nie pójdę , bo już widzę jak MIG kęcki się tam bawi , zwłaszcza przed wyborami .
Cytować
 
 
#18 stary kęcznin 2014-04-10 06:57
Mój komentarz napisałem przeciwko hipokryzji i udawanej religijności. Znamy tych, którzy gotowi są z Czańca dojeżdżać na sumę do Kęt, byle ludzie ich widzieli. Albo rozdają swoje gazetki pod kościołami. Pisałem ten komentarz przeciwko takiej świętoszkowatoś ci i tym, którzy sferę religijną wykorzystują dla swych merkantylnych celów: polityk by wygrać kolejne wybory, duchowny, by coś wydębić od "dobrego" polityka. Np. kanalizację, wartą mszy. Nie mam zamiaru atakować ludzi prawdziwie wierzących, ich szanuję i złego słowa o nich nie napiszę.
Cytować
 
 
#17 Mao 2014-04-09 14:16
Cytuję z Kęt:
Szanowny, Stary Kęczaninie również uważam że żle się dzieje gdy księża biorą się za "politykierstwo", uwłacza to miejscu i religii.


Tutaj się zgadzam stworzono w Kętach - katoland niestety za pieniądze podatników włożone w dotacje do kęckich kościołów,sprzą tanie wokół nich,
angażowanie SM w procesje itd.Nadchodzi czas wyborów więc trzeba szukać tuby propagandowej widać TV Flisowskich mimo gigantycznych pieniędzy w nią pompowanych
sobie nie radzi.Ale nareszcie lud w Kętach wstaje z kolan.Kiedyś byłoby nie do pomyślenia,by wyjść z kościoła ,lub go zmienić ,jeśli się słyszy ze ksiądz gada bzdury i zajmuję się polityką.
Monopol kęckiego kościoła na rząd dusz ewidentnie kruszeje.Mimo wszystko kibicuje temu klerykalno- migowskiemu samounicestwien iu.
Cytować
 
 
#16 Rosół 2014-04-09 11:44
Widzicie jak zangażował się w politykę sam gwardian.O czymś ta sytuacja świadczy bez wątpienia.Samo organizowanie tych wszelkich spotkań jedno daje do myślenia.Idziem y razem.Musimy wygrać kolejną kadencję.Lepiej nie przypuszczać jakie hasła polecą do wiernych tam uczęszczających .Zadomowienie MiG w tym miejscu przedstawia nowy rodzaj wydania uprawiania polityki.W chodzimy między wyborców-wierny ch.Twardy nasz elektorat przed którym nic nie musimy udowadniać.Same nasze dokonania utwierdzają tych wyborców o daniu kolejnej szansy zaufania.Sytuac ja bardzo ciekawa i zarazem wręcz rozwojowa.Do czego posuną się owi bracia.Jestem ciekaw jaki kierunek obiorą.Będzie na pewno o czym pisać między nami forumowiczami.P iszecie historię zadłużeni Migowcy.Jeszcze jedno podstawowe moje stwierdzenie zostało uformowane coś na wzór twierdzy.Żałosn e, teraz na siłe doszywacie pisiory historię do tego co Wam pasuje. Zamiast zajmować się ważnymi sprawami gracie tylko pod siebie, pod własne korzyści polityczne.
Cytować
 
 
#15 aga 2014-04-09 11:37
Ulice Kleparz boczna w Ketach sa dwie jedna powstala niedawno moze 20lat druga to lacznik miedzy Legionow a os Nad sola istniejaca conajmniej lat 60 bo tyle pamietam,zadna z nich nie posiada kanalizacji wiec po kiego wykladac kase a potem rozkopywac od nowa .Nie wiemy ktora bedzie remontowana.
Cytować
 
 
#14 z Kęt 2014-04-09 11:34
Szanowny, Stary Kęczaninie również uważam że żle się dzieje gdy księża biorą się za "politykierstwo ", uwłacza to miejscu i religii. Wielu zagorzałych zwolenników Klasztoru wybiera Parafię i z tego co słysze ta liczba stale rośnie. Będzie to oczywiście ze szkodą dla tego miejsca.Z sentymentem wspomina się pracowitego i szlachetnego poprzedniego gwardiana, który czas poświęcał sprawom naprawdę ważnym a nie mieszałw polityce.
Cytować
 
 
#13 Leszek 2014-04-09 11:27
Wszyscy widzimy w jakim czasie są planowane te inwestycje poruszane przez MiG.To jest właśnie kuriozum tych rządów.Nie robimy nic przez całą swą kadencję tylko czekamy do wyborów z nimi.Spójrzcie jak obecnie zostały odmrożone wszystkie kotlety.Migowcy widzą że może na tym zdobędą choć odrobinę głosów poparcia.Łudzą się z niewielkim wręcz minimalnym wzrostem popularności.Ty lko że to jest tak widzialne i dostrzegalne że lepiej nawet niech nie myślą o odrobieniu straconego czasu.Choć 3 letni czas dla nich samych nie jest stracony.Zerkni jmy jaki monopol stworzyli w naszej Gminie.Co najważniejsze wspólnej.Bo widzę że sobie ją przywłaszczają. Akurat tak się złoży że otwarcia tych nie wielkich inwestycji będzie robione z wielkim hukiem i to przez duże H.TV Kęty w dosłownym sensie znaczeniu może nie nadążać z nagraniami.W końcu propaganda MiG musi być wpajana nam wszystkim dookoła.Dobitni e ujrzymy te wszystkie osiągnięcia na sesjach rady miejskiej.Pan Burmistrz ocieknie symbolem gospodarza .
Cytować