Strona główna Aktualności Najnowsze SPOŁECZNICY? ALTRUIŚCI ?
SPOŁECZNICY? ALTRUIŚCI ? PDF Drukuj Email

SPOŁECZNICY? ALTRUIŚCI ?


(Artykuł przesłany do redakcji, publikowany w wersji oryginalnej)


Parę dni temu przejeżdżając przez Bulowice drogą krajową spojrzałem na zagospodarowanie terenu przy ul. Różanej, graniczącego z drogą krajową. Kiedyś w latach 90-tych działka  będąca własnością gminy Kęty pod naporem radnych Bulowic Janusza Kruczały i Lesława Kuźmy została podzielona na osiem części. 

Wydzielono z niej siedem działek przeznaczonych do sprzedaży pod działalność gospodarczą. Pozostała po wydzieleniu reszta  przeznaczona na skomunikowanie siedmiu wydzielonych działek oraz parking dla klientów. Ta pozostała własnością gminną. Miała to być mini strefa ożywienia gospodarczego. Tak głosili lobbujący. Od wielu lat jest strefą martwą.

Wyróżnić można kilka powodów dla których warto wrócić do tematu:
1)    Lobbing radnych Kruczały i Kuźmy za podziałem geodezyjnym w wersji, o której mowa wyżej. Wręcz histeryczne ich reagowanie przy rozpatrywaniu  opcji sprzedaży działki w całości, za którą optował m. in. radny śp. Wiktor Winiarski, też radny z Bulowic.
2)    Lobbing radnych Kruczały i Kuźmy, aby sprzedaży działek dokonać na wieczyste użytkowanie. Transakcje dla gminy niekorzystne/zapłata w ratach w ciągu 99 lat, bez odsetek,  bez waloryzacji o inflację/. Bardzo korzystne dla kupujących. Smaczkiem może być fakt, że zawsze oficjalnie i głośno byli oni wrogami tej formy sprzedaży, jedynie w tym przypadku sami o taką zabiegali.

Można by wobec tych faktów przejść obojętnie, uznając że gmina wsparła rozwój przedsiębiorczości, gdyby nie pkt-y 3), 4), 5).
3)    Większość działek zakupionych zostało przez rodzinę radnego Kruczały.
4)    Gmina wydała nieefektywnie kilkaset tysięcy złotych z budżetu/czyli pieniądze podatników/ na urządzenie dojazdu do sprzedanych działek  i potrzebnego właścicielom działek parkingu dla klientów.
5)    Od wielu lat teren nie przynosi żadnych korzyści mieszkańcom Bulowic, ani gminie.

A radny Kruczała na ostatniej sesji Rady Miejskiej tj. 25 kwietnia/nb. wieczny radny/ znów wypowiada się w sprawie stref gospodarczych. Ani on autorytet, ani altruista. Wręcz odwrotnie. Ale ocena ostateczna i tak należy do wyborców.

inwestor

 

Komentarze  

 
#22 Mao 2014-04-06 17:34
Szanowny Panie radny Klęczar

Sądzę że najwyższa pora by Pan się określił i podjął decyzje w sprawie kandydowania na stanowisko burmistrza Kęt.Bowiem może znowu się okazać że mieszkańcy Kęt obudzą z ręką w nocniku i kiepskim zapachem.Z definicji każdy człowiek do momentu poczęcia jest robiony w jajo i obawiam się by nam tak nie pozostało.Pozdr awiam
Cytować
 
 
#21 Mao 2014-04-06 17:26
Cytuję misiek:
Panie radny Klęczar,ma Pan piękne marzenia

Szanowny Panie
Myślę że nikogo nie interesują w Kętach marzenia.Trzeba przedstawić konkretny twardy program naprawy tego bagna które zafundował Kętom Bąk ze swoimi marnymi urzędnikami.Nie stety jest to wielkie wyzwanie i nie obędzie się bez ofiar trzeba sobie to jasno powiedzieć np.podwyższenie podatków,redukc ja biurokracji,pry watyzacja spółek gminnych,likwid acja Straży Miejskiej,
ograniczenie wydatków na idiotyczne imprezy,koniec z dotowaniem zawodowych klubów,oficjaln e przetargi,walka
z nepotyzmem i kolesiostwem, rezygnacja z durnej ,kosztownej telewizji(dlacz ego obrad rady nie może obsługiwać pracownik urzędu)Oczywiśc ie pozbycie się wszystkich zatrudnionych przez Bąka z zakazem sprawowanie urzędniczych stanowisk na terenie gminy.
Niech w końcu władza publiczna jednak zacznie oszczędzać i racjonalnie wydawać pieniądze, a nie wyciąga jak żul rękę po następną kasę podatników.
Cytować
 
 
#20 Elokwentny 2014-04-06 14:25
Coś z powietrzem nie tak?Że wydaje się iż MiGowcy zaczynają rozum tracić. Takie głupoty się już dzieją, że nie wiesz czy to nie śmieszny żarcik czy może należy zacząć się bać.
Cytować
 
 
#19 Zdzich 2014-04-06 14:19
Panie Tomaszu , ach Panie Tomaszu, a gdzie ty to masz... Jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło... Jak padać to w zacnym towarzystwie... .Takie motto w tej kampani....Sesj a z 28.03.2014 obnażyła Pana Panie Burmistrzu Tomaszu Bąk.
Cytować
 
 
#18 Tuptuś 2014-04-06 13:19
Zgadzam się z Mao.Masz moje poparcie względem tego co poruszyłeś.Nigd y przenigdy nikt tego nie zagłuszy co Mao powiedział.W tym miejscu również uważam że Gmina doprowadza nieraz do ciężkiej walki o swoje sprawy.Armia urzędnicza działa na podstawie pewnego jednostajnego mechanizmu.Jest nią branie w jak największej ilości korzyści.Sprawa jest prosta.Mamy możliwości,więc kto nam zabroni z nich korzystać.Co tam możemy coś uskubać dla siebie i bliskich.W końcu wygraliśmy wybory to nam się należy ta powinność.Niby taka błachostka a jakże cenna.Z czegoś jest ten dług publiczny i to w takiej wielkości.Jego twórca uważa że jest mały i da się z nim wygrać.Wątpię w to,gdyż uważam że sytuacja będzie się pogarszała.Kole jne kredyty ruszą już niebawem pewnie.Dopiero co był uchwalany budżet na ten rok a tu już jego poprawki.Ciekaw jestem kiedy będzie kolejny kredyt i kolejny.Kto temu procederowi powie koniec?Kto się temu przeciwstawi?
Cytować
 
 
#17 misiek 2014-04-06 11:38
Panie radny Klęczar,ma Pan piękne marzenia i mam nadzieję,że mieszkańcy naszej Gminy pomogą je Panu już wkrótce spełnic .Pozdrawiam
Cytować
 
 
#16 Mao 2014-04-06 05:28
Bąk na koniec swojej kadencji znowu rozdaje pieniądze w formie nagród i trzynastek.Może ktoś poinformuje podatników kogo nagrodzili ze swoich pieniędzy ,bo patrząc na "sukcesy" i pracę kęckich urzędników i osób z tzw.budżetówki to niektórzy nie powinni dostać żadnych pieniędzy nie mówiąc już o kompromitacji tego miasta swoją pracą.W Kętach urząd niczemu innemu nie służy jak tylko biurokracji i
uprzykrzaniu życia.
Cytować
 
 
#15 Franek 2014-04-05 08:19
Panie Kużma. Ostatnie pana glosowanie za zaciągnięciem 9,5 mln. kredytu prosi się o karę boską. Ta rączka która głosowała za tym kredytem powinna panu uschnąć. Jak pan mógł panie radny zgotować Naszej Gminie katastrofę finansów? Czy do pana nie dociera fakt że jest pan sprawcą 50 milionowego długu. Hańba, hańba.
Cytować
 
 
#14 Tomek 2014-04-05 08:17
Warto zwrócić uwagę na to, jak Kruczała od jakiegoś czasu zawsze występuje na samym końcu chyba każdej sesji. Nigdy nie wiadomo po co zabiera głos, bo jak już zabiera to sobie opowiada o pierdołach. Zero konkretów, zero potrzebnych interpelacji, coś tam próbuje zażartować, choć mało kto się z tego śmieje (jak już to raczej z niego) Może został nominowany na Stańczyka kęckiej władzy? A może sam się na niego nominował?
Cytować
 
 
#13 Mao 2014-04-05 06:29
Niestety poziom posiedzeń rady z posiedzenia na posiedzenie jest coraz bardziej żenujący.Zgadza m się z radnym Drzyżdżykiem ,że 2/3 tych ludzi nie nadaje się na te funkcje(pomijam już fakt że jeszcze za to biorą niemałe pieniądze)Radni Kuźma,Nycz,Kruc zała nie są w stanie sklecić sensownego zdania poziom "przedszkolów "Stół prezydialny żenada przewodniczący chyba nie zna swoich, zadań tudzież regulaminu.Pomi jam już żenujący fakt liczenia do 21.Stół "władzy" kolejna kompromitacja p.Laszczak bardzo chce niestety wiedzy nie starcza,a to za mało by być v-burmistrzem ,skarbnik Mreńca wiedza ekonomiczna na poziomie SKO poparta arogancją i brakiem kultury,ale skoro burmistrz może żuć gumę w czasie sesji, kto zabroni trzymać rękę w kieszeni "skarbnikowi" podczas odpowiedzi na interpelacje.
Przypadek i „sukcesy” rządów Bąka jest żenująco mizerny. Pamiętajcie więc, że na swoich balach cieszycie się sami, bez nas i tylko do 16 listopada.
Cytować