Strona główna Aktualności Najnowsze Zebranie Wiejske w Łękach
Zebranie Wiejske w Łękach PDF Drukuj Email

 

Sołtys Łęk zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie.

 

Komentarze  

 
#36 Gabi 2014-03-18 19:39
Tak samo jak poprzedni forumowicz,ocze kuję na znakomitą gazetkę fakty kety.Nie mogę się doczekać tej prawdziwej informacji o faktycznym stanie naszego miasta oraz Gminy.
Cytować
 
 
#35 Mao 2014-03-18 15:56
Czekamy na kolejny numer papierowego FaktyKety.Zaint eresowanie pierwszym numerem chyba przerosło oczekiwania redakcji.
Cytować
 
 
#34 Mao 2014-03-18 14:47
Cytuję kęcki:

Żadnego obcinania etatów, SM ma zniknąć, Kęty to nie Brzeszcze.


Oczywiście się z panem zgadzam tylko jak pan pewnie zauważył nie ma takiej woli wśród radnych(Bąka pomijam bo potrzebuje się dowartościowywa ć tymi panami) Radnym mig-u i marionetkom się nie dziwię zastanawia mnie dziwna zasłona milczenia radnych opozycji.Niedłu go minie kadencja nikt nie podjął tego tematu przez cztery lata ,a dług rośnie i nagradza się w bezczelny sposób ludzi którzy nic nie robią i jeszcze funduje się im nagrody.Skandal mam nadzieje ze tylko do listopada.
Cytować
 
 
#33 kęcki 2014-03-18 11:25
Cytuję Mao:
W Brzeszczach burmistrz p.Cecylia Ślusarczyk zaczyna szukać oszczędności w SM i zmniejsza jej skład osobowy w przeciwieństwie do Bąka(gdzie obietnice wyborcze i reorganizacja) który przyjmuje kolejnego strażnika zwiększając straty w budżecie miasta.Nie słyszę tez z ust samych strażników i ich niby komendanta propozycji oszczędności, zmniejszenia gigantycznych pensji wypłacanych z pieniędzy podatników,
zrezygnowania z posiłków regeneracyjnych,porzucenia patroli samochodowych na rzecz pieszych itd.No cóż dopóki Bąk rządzi w tym mieście Kanik i reszta SM może niewiele robić.Panowie macie wakacje tylko do listopada potem razem z burmistrzem i kolesiami których zatrudnił w czasie swoich rządów nie ma was w Kętach.

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3360493,straznicy-miejscy-gotowi-sa-obnizyc-pensje-byle-tylko-ocalic-miejsca-pracy,id,t.html?cookie=1

Żadnego obcinania etatów, SM ma zniknąć, Kęty to nie Brzeszcze.
Cytować
 
 
#32 Hanys 2014-03-17 19:56
W 4 lata Panie Bąk,Laszczak,Ol ejak zniszczyliście finanse tego miasta.Dążycie do jeszcze gorszej sytuacji niż jest.Tak być nie może.Statystyki swoje,a Państwo swoje.Pytam DLACZEGO?Działa cie wbrew mieszkańcom.Czy mieszkańcy chcą dalej widzieć galopujący dług publiczny.Odpow iem jako jeden mieszkaniec stanowcze NIE.Nie tylko ja mam tego typu zdanie i opinie o Panu i reszcie Pana Migoekipie.Pros zę wyjść na miasto i spytać mieszkańców co sądzą o tym wszystkim co Pan i Pana znajomi wyprawiają.Pan nie wyjdzie na miasto do mieszkańców,gdy ż nie ma o czym rozmawiać.Powie m że jest o czym.Tematów mnóstwo.Tylko trzeba chcieć rozmawiać.Brak mi słów Panie Burmistrzu,do tego jak Pan zarządza tym miastem.
Cytować
 
 
#31 Polityk 2014-03-17 19:48
Zauważcie jedną rzecz.Nie można iść torem likwidowania wszystkiego dookoła. Zmierzanie w kierunku ostrego zlikwidowania etatów.Najprośc iej tak zrobić.Lecz to nie jest wyjście z sytuacji.Zgadza m się jest problem.Tylko należy znalezść inne wartościowsze rozwiązanie.Nie można zwijać czegoś tak na szybko.Trzeba przemyśleć różne warianty.Zapewn e coś znajdziemy co nas tu obecnych przekona do poparcia.Sytuac ja finansowa naszego miasta jest najgorsza w historii tego miasta.Nikt tego z MiG nie zakrzyczy.Cały czas jest utrzymywany trend wznoszący.Niest ety nie tym razem.Proszę powiedzieć kiedy wszystko tąpnie.Tak konkretnie z wynikiem jednoznacznym.U kazanie statystyk potwierdza prawdziwą sytuację.Reakcj a Pana Burmistrza na to żadna.Wyciszeni e i uspokajanie opinii publicznej na dłuższą metę nie unormuje tak ważnych spraw jakimi są finanse miasta i gminy.Żle to wszystko wygląda.Wpędzam y się w nurt jeszcze większego zadłużenia.Zami ast wyjść z niego.To z pełną premedytacją dążycie do jego wzrostu.
Cytować
 
 
#30 Mao 2014-03-17 19:25
Cytuję miro:
to mamy do czynienia z katastrofą finansów Gminy :cry:


Jakby to nie liczyć i patrząc co uwzględnia,lub nie ranking MF to katastrofa finansów jest oczywista zwłaszcza że doprowadzenie do niej zajęło tej ekipie niespełna 4 lata.
Cytować
 
 
#29 miro 2014-03-17 19:03
Cytuję Mao:
Cytuję miro:
Patrząc na różnicę w tych kwotach chyba musimy się zacząć martwić.


Ma pan rację tylko ten ranking uwzględnia jak mi się wydaje Kęty(miasto)pomijając gminę,czyli jej nie "sumując" jak np.w przypadku OŚWIĘCIM (miasto) 1 693,11,OŚWIĘCIM (gmina) 1 238,24 po tym zsumowaniu panie Miro to dopiero powinniśmy się bać.Już kiedyś pisałem ze temu miastu grozi bankructwo,niestety wszyscy liczący dług gminy zapominają o jego obsłudze.

W przypadku Kęt chodzi o całą Gminę. Oświęcim jest "rozbity" administracyjni e na miasto i gminę. Dlatego mamy tam Prezydenta i Wójta - Wójcinę. Ranking wspólnoty jest bardziej restrykcyjny tj. m.in. nie uwzględnia dotacji unijnych czyli chwilowych wpływów) ale za to bardziej odzwierciedla rzeczywistość. Nie wiem co uwzględnia a czego nie uwzgl. ranking MF ale oby był taki sam jak Wspólnoty bo jeśli uwzględnia dochody np. z dotacji UE lub innych to mamy do czynienia z katastrofą finansów Gminy :cry:
Cytować
 
 
#28 Mao 2014-03-17 18:33
Cytuję miro:
Patrząc na różnicę w tych kwotach chyba musimy się zacząć martwić.


Ma pan rację tylko ten ranking uwzględnia jak mi się wydaje Kęty(miasto)pom ijając gminę,czyli jej nie "sumując" jak np.w przypadku OŚWIĘCIM (miasto) 1 693,11,OŚWIĘCIM (gmina) 1 238,24 po tym zsumowaniu panie Miro to dopiero powinniśmy się bać.Już kiedyś pisałem ze temu miastu grozi bankructwo,nies tety wszyscy liczący dług gminy zapominają o jego obsłudze.
Cytować
 
 
#27 miro 2014-03-17 17:45
Dzisiaj na portalu lokalnym mamnewsa.pl napotkałem na krótki artykuł dotyczący rankingu zamożności gmin. Na pierwszym miejscu z małopolski zachodniej uplasowały się Kęty z dochodem z tytułu podatków 1307,48 zł na jednego mieszkańca. Średnia w kraju to 1358,60 zł. A najbogatsza gmina to Gmina Wiejska Kleszczów z dochodem ponad 33 tyś. zł na jednego mieszkańca. Nie znam niestety wyników z poprzednich lat i dlatego też czekam z niecierpliwości ą na taki ranking sporządzony przez pismo samorządu terytorialnego Wspólnota. Według przedstawionego tam rankingu z 2012 r. wykonanego w bardzo podobny sposób jak ten z MF(suma wpływów z podatków podzielona przez liczbę mieszkańców) dochód gminy Kęty z tytułu podatków wynosił 2098,36 zł na jednego mieszkańca. Patrząc na różnicę w tych kwotach chyba musimy się zacząć martwić.
Cytować