Strona główna Aktualności Najnowsze List od Mieszkańca
List od Mieszkańca PDF Drukuj Email

Burmistrz kasę daje – ale czy swoją?

ROZSZERZENIE

(List nadesłano do redakcji. Publikujemy go w wersji oryginalnej)

 

Gmina Kęty dużo pieniędzy wydaje na promocję. Po lekturze gazety „fakty Kęty” nie dziwią mnie już emocje w tej sprawie.

 


 

Dodatkowo emocje wzbudzają opublikowany w Internecie rejestr umów oraz pieniądze wydawane z programu przeciwdziałania alkoholizmowi i w ramach dotowania sportu. Wiele z tych pieniędzy trafia do organizacji pozarządowych i klubów sportowych, w postaci dotacji na realizację tzw. zadań statutowych oraz doraźnego wsparcia takiego jak dotacje do konkretnych wydarzeń, imprez, obozów sportowych. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że tak powinno być. To chyba obowiązek Gminy wspierać Kluby Sportowe, Straże Pożarne i inne organizacje społeczne. Tak było, jak burmistrzem był Pan Olejarz, tak jest za kadencji Pana Bąka i tak będzie w przyszłości, bez względu na to kto będzie burmistrzem.

 

Mój niesmak wzbudza co innego. Pamiętam w latach minionych, że w Gminie odbywały się imprezy pod patronatem Burmistrza, Starosty, Przewodniczącego Rady Miejskiej, a także wiele imprez niezależnych. Dziś, wszystko co się w Kętach odbywa, odbywa się pod patronatem burmistrza. Osobiście szanuję urząd burmistrza, ale mówiąc delikatnie nie jestem zwolennikiem Pana Bąka. Irytuje mnie więc, że jest on niemal wszędzie: burmistrz oprowadza dzieci po urzędzie, burmistrz gra w piłkę na orliku, burmistrz w bramce na OSIR-rze, burmistrz w radiu plecie o kanalizacji, w telewizji o rodzinach wielodzietnych, a i w Internecie jest go wszędzie pełno. Rajd rowerowy pod patronatem burmistrza, zawody rybaków pod patronatem burmistrza, koncerty i festyny pod patronatem burmistrza, szkolne obchody pod patronatem burmistrza…kiedy ten chłop ma czas pracować?!

 

Ale medal ma dwie strony. Każdy kto coś kiedyś organizował wie, że patronat wiąże się z kasą. Więc na imprezach burmistrz Bąk pojawia się z kwiatami, upominkami, nagrodami. Nie stroni też od dofinansowywania imprez: kilka stówek tu, kilka stówek tam – oczywiście, jak będzie patronat. I w tym akurat nie widzę nic złego. Takie jego prawo. Problem w tym, czy za te wszystkie patronaty burmistrz płaci z własnej kieszeni? Nie mam za złe, że Gmina wspiera różne inicjatywy. W granicach rozsądku powinna to robić. Ale czy to uczciwe, że kasa na te patronaty pochodzi z naszych podatków, jak ją wydać decyduje Rada Miejska a burmistrz Bąk spija śmietankę udając dobrego wujka?

 

Uważam że powinno się mówić głośno, że pieniądze dał nie Pan Bąk, tylko Gmina Kęty. A jeśli już wskazywać szczegółowo, to Rada Miejska. Tu mam żal do Pana Zawadzkiego. Za Skudlarskiego w Radzie był gospodarz. Teraz go nie ma! A potem w Interecie i w „Kęczaninie” tylko hymny pochwalne i dziękczynne dla Pana Bąka. Że dofinansował, że dał pieniądze, że wsparł. Przecież on tylko wykonuje wolę Rady Miejskiej. Taką ma pracę. Dała Gmina Kęty, bo z budżetu! Jak chce dać Pan Bąk, niech wyciągnie z portfela!

 

Mieszkaniec Kęt

(dane do wiadomości redakcji)

 

GŁOS POLEMICZNY

(Materiał nadesłano do redakcji. Na prośbę Autora jego dane pozostają do wiadomości redakcji)

 

Nawiązując do tematu Burmistrz kasę daje mam dylemat:   dlaczego tzw. kasa jest dawana organizacjom, którymi dowodzą osoby, które nie mają nic wspólnego z naszą gminą, ba nawet nie mieszkają w naszym województwie. Ja rozumiem że kasa jest dawana na organizacje, kluby stowarzyszenia-ale dlaczego tymi organizacjami dowodzą ludzie spoza naszego regionu. To jest Śmieszne!!! Takim organizacjom nie powinno się nic dawać. W naszym otoczeniu rodzi się tzw. nowa idea otwórzmy coś w Kętach bo tam burmistrz daje kasę. I dlatego coraz więcej ludzi spoza naszej gminy otwiera jakieś kluby, organizacje i stowarzyszenia bo wiedzą, że tu dadzą kasę, na młodzież mimo że to nie ma nic wspólnego z młodzieżą.

Pieniądze przepadają nie wiadomo na co, ale wszystko jest ok! Dlatego mieszkańcy byli by za tym, aby te różne organizacje dostawały kasę, ale tylko i wyłącznie kierowane przez ludzi z naszej gminy, a nie przybłędów, oraz dokładnie przeznaczone dla dzieci i młodzieży!!!

 

Zdenerwowany Kęczanin

 

Komentarze  

 
#25 bolek 2014-03-15 22:15
Cytuję s.wara:
Cytuję Mao:

Kolejna kuriozalna nagroda którą wręczył Bąk to dla b.Rakoczego nikt oczywiście nie wie za co.Widać miasto powoli pod wpływem MiiG-u staje się teokratyczne.
Kolejny skandal to podobno wizytowanie przez biskupa świeckich-publicznych szkół(co na to dyrektorzy tych szkół)
Kiedyś szkoły wizytował sekretarz partii teraz biskup.Czas w końcu oddzielić w Kętach sacrum od profanum.

Do tego jeszcze zaprosił wszystkich gminnych proboszczów na dyskusję o polityce senioralnej,i to z udziałem pana ministra.

A co w tym złego ? Zaprosił też Bąka , który przybył wraz z Laszczakiem , i masz jakieś wąty ? Pokazał przynajmniej kulturę a nie jak wy chamstwo z uśmiechem na ustach
Cytować
 
 
#24 s.wara 2014-03-13 17:23
Cytuję Mao:

Kolejna kuriozalna nagroda którą wręczył Bąk to dla b.Rakoczego nikt oczywiście nie wie za co.Widać miasto powoli pod wpływem MiiG-u staje się teokratyczne.
Kolejny skandal to podobno wizytowanie przez biskupa świeckich-publicznych szkół(co na to dyrektorzy tych szkół)
Kiedyś szkoły wizytował sekretarz partii teraz biskup.Czas w końcu oddzielić w Kętach sacrum od profanum.

Do tego jeszcze zaprosił wszystkich gminnych proboszczów na dyskusję o polityce senioralnej,i to z udziałem pana ministra.
Cytować
 
 
#23 Mao 2014-03-13 14:46
Cytuję laptop:
Burmistrz rozdaje nie tylko kasę, ale też tytuły, np. "Przyjaciel kultury". Polecam informacje z Międzybrodzia Bialskiego, gdzie jeden z tych "przyjaciół kultury" właśnie w trybie nagłym zniknął... na portalu beskidzka24

Polecam post z forum GK:
Katoland
Ciekawski (gość) • 12.03.14, 20:46:12
Czy ktoś wie coś na ten temat:
http://www.beskidzka24.pl/artykul,proboszcz_zniknal_,19480.html
Co się stało z zasłużonym podobno dla Kęt animatorem nagradzanym przez Bąka:
http://www.kety.pl/pl/news/kurs-na-kultur-po-raz-drugi

Kolejna kuriozalna nagroda którą wręczył Bąk to dla b.Rakoczego nikt oczywiście nie wie za co.Widać miasto powoli pod wpływem MiiG-u staje się teokratyczne.
Kolejny skandal to podobno wizytowanie przez biskupa świeckich-publi cznych szkół(co na to dyrektorzy tych szkół)
Kiedyś szkoły wizytował sekretarz partii teraz biskup.Czas w końcu oddzielić w Kętach sacrum od profanum.
Cytować
 
 
#22 Mao 2014-03-12 14:59
Cytuję anty mao:

Tu Panu podpowiem, ale zrobię to tylko raz. Interpelacja radnego Ficonia na sesji 29 listopada 2013r. Słuchać, czytać a nie wymądrzać się i obrażać innych.


Z tej sesji na odpowiedź radnego tutaj cytowanego "Burmistrz Tomasz Bąk wyjaśnił, że postępowanie procesowe trwa i gmina oczekuje na rozstrzygnięcie w tej sprawie.
Musze chyba panu to łopatologicznie przedstawić,zap ytałem w dniu 10.03.2014 więc prawie cztery miesiące później czy pieniądze z Kęczanina wróciły do kasy miasta niestety nikt na czele z panem podobno "błyskotliwym" nie udzielił mi odpowiedzi.I tyle ręce opadają.
Cytować
 
 
#21 laptop 2014-03-12 10:48
Burmistrz rozdaje nie tylko kasę, ale też tytuły, np. "Przyjaciel kultury". Polecam informacje z Międzybrodzia Bialskiego, gdzie jeden z tych "przyjaciół kultury" właśnie w trybie nagłym zniknął... na portalu beskidzka24 można znaleźć informację, dlaczego tak się stało. To kolejny dobry wybór naszych władz. Wstrzelili się, można by powiedzieć z tym podlizywaniem się...
Przypomnę, że z listy "przyjaciół" wykreślani byli ci, których "nasza" władza nie uznaje za kulturalnych, np. radni opozycji, jak i z listy zaproszonych na galę.
Cytować
 
 
#20 miro 2014-03-11 19:51
Nie od dziś wiadomo, że najlepiej wydaje się cudzą kasę. Bo gdyby Bąk musiał ciężko zapracować na takie pieniądze to na pewno by ich tak nie wydawał. Jeśli chodzi o Kęczanina. Panie Bąk jeździsz Pan po tych sympozjach, Krynicach i nie wiadomo jeszcze gdzie za moje pieniądze. Twierdzisz Pan żeś jest cudownym Burmistrzem. To może załatwisz Pan sponsora tytularnego dla Kęczanina żebym ja Podatnik z Kęt nie musiał dokładać do tej prywaty!!!? Tylko gdzie Pan znajdzie większego jelenia niż Kęcki podatnik? Ale to tylko stan przejściowy żeby nie powiedzieć końcowy.
Cytować
 
 
#19 Leszek 2014-03-11 19:23
Czego się jeszcze spodziewać.Taka myśl mi wpadła.Tak można w krótkim skrócie przedstawić obecne posunięcia Pana Burmistrza.Musi my dofinansować co się da i gdzie się da.Mamy tylko 6 miesięcy.Trzeba się sprężać.Na jesień może być różnie.Kwadrato wo i podłużnie.Z długiem 49 milionowym organizować plaże Open.Bardzo ryzykowne posunięcie.Przy pustych trybunach zabawa będzie na pewno udana.Najważnie jszy będzie patronat.Kasa przyszła i wyparuje.Noweli zacje się czmychnie.Żaden problem.Nie moja kasa.Ludzie zapłacą. Odnośnie Pana A.Proszę niech Pan spojrzy kto ma tyle parcia na kasę co Pana wielbiciel.Ze sportowym zwyczajem trener wprowadza zespół do 1 ligi i z niej spada.Z jakim stylem każdy widzi.Pan Błasiak nie dostrzega krytyki.Tyle jest propozycji względem niego.Warto słuchać opozycji.Chocia ż jeden mały gest z Pana strony.Odejście z funkcji trenera.Tak mało.Dla Pana za dużo.Podobnie jest z funkcją radnego.Do jednego wniosku dochodzę.Nie zależy Wam na sporcie ani na Gminie.
Cytować
 
 
#18 anty mao 2014-03-11 18:53
Cytuję Mao:
Cytuję anty mao:
Gdybyś słuchał Panie Mao relacji z sesji sprawa zwrotu dotacji dla Kęczanina była już kilkakrotnie poruszana, właśnie w czasie interpelacji1 Więcej słuchać i czytać a nie obrażać ludzi. Nie jestem osobą publiczną utrzymywaną z pańskich podatków i proszę mi słowami "klakier" nie ubliżać!


Niestety również od pana nie doczekałem się odpowiedzi podobnie jak na sesji w sprawie zwrotu pieniędzy stąd moje ponowne pytanie,czy to tak trudno zrozumieć.Nie wymieniłem nikogo z nazwiska,ani nicku( w przeciwieństwie do pana #10"Mao, ale ty jesteś tępy")skoro się pan poczuwa klakierem nie mój problem zresztą nie zniżam się do pańskiego poziomu kultury.Widać wiejskie wzory kultury mielenia jęzorem i do pana dotarły.Gratuluję radnemu takich obrońców wart Pac pałaca.

Tu Panu podpowiem, ale zrobię to tylko raz. Interpelacja radnego Ficonia na sesji 29 listopada 2013r. Słuchać, czytać a nie wymądrzać się i obrażać innych.
Cytować
 
 
#17 Mao 2014-03-11 18:37
Jak w temacie wątku kolejna impreza za publiczne pieniądze(ile nas podatników kolejna fanaberia wiejskiego burmistrza będzie kosztowała) Kampania wyborcza Bąka ruszyła pełną parą.Korekta tegorocznego budżetu sądzę ze będzie już potrzebna na początku wiosny.

http://www.sportmamnewsa.pl/newsy,482-plaza-open-ponownie-w-ketach--umowa-podpisana--w-andrychowie-nie-zagraja
Cytować
 
 
#16 Mao 2014-03-11 18:28
Cytuję anty mao:
Gdybyś słuchał Panie Mao relacji z sesji sprawa zwrotu dotacji dla Kęczanina była już kilkakrotnie poruszana, właśnie w czasie interpelacji1 Więcej słuchać i czytać a nie obrażać ludzi. Nie jestem osobą publiczną utrzymywaną z pańskich podatków i proszę mi słowami "klakier" nie ubliżać!


Niestety również od pana nie doczekałem się odpowiedzi podobnie jak na sesji w sprawie zwrotu pieniędzy stąd moje ponowne pytanie,czy to tak trudno zrozumieć.Nie wymieniłem nikogo z nazwiska,ani nicku( w przeciwieństwie do pana #10"Mao, ale ty jesteś tępy")skoro się pan poczuwa klakierem nie mój problem zresztą nie zniżam się do pańskiego poziomu kultury.Widać wiejskie wzory kultury mielenia jęzorem i do pana dotarły.Gratulu ję radnemu takich obrońców wart Pac pałaca.
Cytować