Strona główna Aktualności Najnowsze Sprawa sprzedaży drogi w Nowej Wsi
Sprawa sprzedaży drogi w Nowej Wsi PDF Drukuj Email

Sprawa sprzedaży drogi w Nowej Wsi


Podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 31. 01. 2014 procedowano punkt dotyczący sprzedaży nieruchomości położonej w Nowej Wsi. Z początku wydawało się, że wszystko jest jasne i klarowne. Przedstawiciel Urzędu podczas posiedzenia Komisji Spraw Gospodarczych omówił projekt uchwały, a radnych poinformowano, że sprawa jest uzgodniona z lokalna społecznością, czego potwierdzenie stanowi stosowna opinia Rady Sołeckiej. Prawda okazała się zgoła inna…


Na przywołanej na wstępie Sesji pojawili się przedstawiciele Rady Sołeckiej z Nowej Wsi, którzy w imieniu mieszkańców stanowczo sprzeciwili się sprzedaży omawianej działki, a także poinformowali radnych, że ich zdaniem informacja o pozytywnej opinii Rady złożona przez Sołtysa została sfałszowana.

Ostatecznie punkt dotyczący sprzedaży działki radni zdjęli z porządku obrad. Nie kończy to jednak sprawy. Podobno w tej sprawie burmistrz zarządził wizję lokalną, która podobno się odbyła. Piszę „podobno”, ponieważ chociaż jestem radnym tego okręgu, nikt mnie o takiej wizji nie poinformował.

Bez wątpienia sprawa powróci na najbliższym Zebraniu Wiejskim. Okaże się, z jakim skutkiem.

Sprawę uznaję za bardzo poważną, o czym mówiłem już podczas Sesji RM. Bezsprzecznie mamy bowiem do czynienia z wprowadzaniem mieszkańców oraz radnych w błąd, a wygląda na to, że także z fałszowaniem dokumentów. Fakty są nieubłagane:
W piśmie z dnia 22.03.2013 Sołtys Sołectwa Nowa Wieś pisze: „…Rada Sołecka w Nowej Wsi po zapoznaniu się z wnioskiem i pismem (…), wydaje w tej sprawie opinię pozytywną. Pismo sygnuję swoim imieniem i nazwiskiem oraz potwierdza pieczęcią Rady Sołeckiej.

Tymczasem do Urzędu Gminy w Kętach wpływa datowane na 07 lutego 2014 pismo podpisane przez Członków Rady Sołeckiej, w którym Rada Sołecka oraz Komisja Rewizyjna solidarnie stwierdzają, że „…nigdy nie miało miejsca posiedzenie Rady Sołeckiej, podczas którego byłaby wyrażona jakakolwiek opinia w wyżej wymienionej sprawie”. Ponadto, członkowie Rady w innym piśmie stwierdzili, że „Rada Sołecka odcina się od złożonego w dniu 23 03 2013 przez Sołtysa pisma co do pozytywnej opinii Rady Sołeckiej w powyższej sprawie”.

Zaznaczyć także należy, że sprzedaży działki (tj. drogi gminnej) sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy. Pisma kierowane przez nich do burmistrza Gminy Kęty oraz radnych Rady Miejskiej załączam do niniejszego tekstu.

Rodzą się więc pytania: komu tak naprawdę zależy na sprzedaży tej działki? Kto wprowadza nas w błąd? Czy działa świadomie, z premedytacją? Dlaczego jednoznacznego stanowiska w tej sprawie nie podejmują włodarze Gminy Kęty?Pytań jest wiele, odpowiedzi brak. Nie jest to niestety pierwszy przypadek, kiedy w ciągu ostatnich czterech lat obserwujemy próby sprzedaży lub nabycia majątku na rzecz Gminy w okolicznościach – delikatnie mówiąc – niejasnych.

Sprawa jest rozwojowa, myślę że wiele wyjaśni się po niedzielnym Zebraniu Wiejskim. O nowych faktach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Krzysztof Jan Klęczar
Radny Gminy Kęty

 

 

Komentarze  

 
#7 miro 2014-03-17 18:56
Drodzy Mieszkańcy Nowej Wsi. Pokazaliście nam wszystkim na czym polega społeczeństwo obywatelskie. Gratuluję takiej postawy. To właśnie od Was możemy się uczyć co to jest samorząd. Gratuluję!!! Życzę takiej postawy przy urnach wyborczych!!! Pozdrawiam.
Cytować
 
 
#6 z Kęt 2014-03-12 10:32
Mieszkańcy Nowej Wsi pokazali jak sprawnie i solidarnie można działać i jednogłośnie powiedzieć " nie" manipulacjom. Gratulacje dla państwa! To my mieszkańcy uczciwi wobec siebie możemy wiele,a Nowa Wieś to pokazała.
Cytować
 
 
#5 Mieszkańcy ul.Kościu 2014-03-11 20:48
Dziękujemy mieszkańcom Nowej Wsi obecnym na Zebraniu Wiejskim w dniu 09.03.2014 za uratowanie naszej wspólnej drogi od jej sprzedaży. Wynik głosowania był niezwykle imponujący (114 głosów przeciwko sprzedaży, tylko 4 głosy wstrzymujące). Szacunek i uznanie dla wszystkich głosujących.
Cytować
 
 
#4 Mao 2014-03-10 16:38
Polecam
http://www.nowa-wies-kety.pl/relacja-z-zebrania-wiejskiego-w-nowej-wsi-9-marca-2014-r-dokumenty-video-zdjecia/
Cytować
 
 
#3 Leszek 2014-03-09 17:53
Widać wyrażnie że MiG się sypie.Pogrążani e się tej ekipy jest dostrzegane w każdym umyśle.Nie mam złudzeń że sami fanatycy MiG przestali wierzyć tym śmiesznym ludziom.Jaka by była sprawa to wtopa.Wszystko jest dokonywane w pośpiechu.Na szybkości dokonać zmian,byleby nikt się nie przyczepił.Ten styl doprowadzi Was do zguby.Ktoś może mi zarzucić brak logiki w tym co wyrażam.Macie taką możliwość.Lecz fakty są nie opłakane.Przed nimi nie ma ucieczki.Sytuac ja klaruje się następująco. Po naszej nieomylnej myśli.Tylko tyle i aż tyle.
Cytować
 
 
#2 Karol 2014-03-09 12:58
Fałszowanie dokumentów to poważne przestepstwo, mam nadzieję że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialnoś ci. Zaczynam się obawiać iż przy takiej polityce to z naszej niegdyś okazałej i dobrze zagospodarowane j gminy niewiele zostanie. Dzięki za solidną informację.
Cytować
 
 
#1 Gall 2014-03-09 12:05
Na wizji lokalnej jeden z argumentów za sprzedażą drogi w Nowej Wsi był taki, że gmina nie ma pieniędzy. Na jej urządzenie, potrzeba bowiem/nie wiem w jakiej technologii/ 300tys złotych. Potwierdza się zatem ustami rządzących fatalny stan finansów gminnych. Tylko czemu budżet ratować sprzedażą drogi? I co będzie w kolejności sprzedawane? A w roku wyborczym tyle imprez promocyjnych do sfinansowania, tzn. "TYLE POTRZEB" niezbędnych Bąkowi do propagandy o reelekcję. Pamiętajmy, TITANIC jak uległ awarii to zatonął, choć pasażerowie nieświadomi powagi świetnie się bawili. A Gmina może zbankrutować. Osiągnęła już górny pułap zadłużenia. Głupim sprzedażom MIESZKAŃCY i RADNI POWIEDZCIE NIE! NIE! NIE!
Cytować