Oświadczenie PDF Drukuj Email

OŚWIADCZENIE


Komentarze po artykule STRACHY NA LACHY skłoniły mnie do zaprezentowania swojego stanowiska. Celem tego artykułu, jak zaznaczyłem we wstępie było poinformowanie o próbach zastraszania radnych, a nie sprawa sprzedaży działki na Kamieńcu. Przykro mi, że dla niektórych było to niezrozumiałe. Pojawiły się opinie na temat mojej nieaktywności na sesjach, przejawiające się brakiem interpelacji. Pewne sprawy muszę wyjaśnić. Jestem radnym z Bielan. Jako taki ściśle współpracuję z sołtysem i Radą Sołecką. Składam interpelacje wtedy, gdy pojawi się taka konieczność. Nie zdarzyło się bym kiedykolwiek odmówił. Jako radny miejski jestem gotowy służyć pomocą mieszkańcom, którzy się o to zwrócą jak miało to miejsce w przypadku mieszkańca Nowej Wsi. Sprawa dotyczyła terenów zalewowych ujętych w projekcie nowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy.  Interpelacji w tej sprawie było więcej, także pisemna. Przykre, że argumenty mieszkańca nie zostały uznane.
Jak już raz pisałem praca radnego nie polega tylko na udziale w sesjach. Jako radny biorę udział w pracach komisji organizacyjnej i regulaminowej. Zapewniam, że nie ograniczam się tylko do jak to zostało powiedziane podnoszenia ręki. Należę do grona dziewięciu radnych określanych mianem opozycji. Spotykamy się regularnie i nie są to spotkania towarzyskie. Wypracowujemy wspólne stanowisko w wielu sprawach, czego efektem są składane interpelacje i zapytania. Śmiem twierdzić, że te interpelacje są w jakiejś części także moim udziałem.
Można by na siłę szukać tematów do interpelacji, aby tylko pokazać się na sesji. Moim zdaniem było by to „parcie na szkło”, a to mnie nie interesuje.
W komentarzach jednego z internatów pojawia się sugestia, że interesuje mnie tylko dieta. Przedstawię jeden fakt. Do 2011 roku oprócz radnego byłem także sołtysem Bielan. Nie wdając się w szczegóły postanowiłem zrezygnować dla dobra sołectwa. Z funkcją sołtysa związana jest także dieta, z której dobrowolnie zrezygnowałem. Czy tak postępuje ktoś pazerny na pieniądze?
Teraz sprawa krytyki. Osobiście krytykę także pod swoim adresem bardzo sobie cenię. Pomaga to na przyszłość unikać wytkniętych błędów. Ale w krytyce liczą się argumenty, a nie inwektywy i pomówienia. Cenię sobie także osobiste opinie każdego, ale nie oznacza to, że muszę je w ciemno przyjmować. W komentarzach pojawiło się stwierdzenie, że „ ja pana radnego mogę krytykować, a pan radny mnie nie bardzo”. A niby dlaczego? Czyżby w momencie zostania radnym zostają mi   zawieszone niektóre prawa obywatelskie? Nie słyszałem o czymś takim. Zawsze mam prawo do repliki, tylko nie zawsze chcę z niego korzystać. Nie muszę polemizować z kimś kto mnie obraża.
Na zakończenie przypomnę tylko, że od początku kadencji w biurze rady jest dostępna informacja o numerach moich telefonów kontaktowych i zawsze można ustalić termin spotkania ze mną, także w Kętach.

Kazimierz Babiuch
radny


 

Komentarze  

 
#18 Mao 2014-03-11 14:42
Cytuję czepialski:

Więc nie spodziewaj się oklasków jeżeli masz zamiar krytykować tutaj szanowanego radnego Pana Babiucha


Widzę że w Kętach są święte krowy które biorą publiczne pieniądze natomiast nie podlegają jakiejkolwiek ocenie tych którzy im te pieniądze płacą.Niech pan w końcu przestanie się kompromitować,o kulturę już do pana nie apeluję bo widzę że barowa forma "Ty" to u pana norma.
Co do oklasków wystarczy że radny ma swoich klakierów.
Cytować
 
 
#17 czepialski 2014-03-10 19:57
Gdybyś Ty chociaż trochę grzeszył inteligencją, to nie zastanawiałbyś się dlaczego podnosi się tutaj larum gdy zastanawiasz się za co biorą pieniądze radni opozycji. Będę taki dobry i Ci to wyjaśnie: radni z mig-u jak i ich zwolennicy zaglądają tutaj zamiast wypić sobie kawę, to podnosi im ciśnienie, jak czytają co się o nich na mieście mówi. W komentarzach raczej się nie wypowiadają, bo mierzą innych swoją miarą i wydaje się im, że tutaj też ich ktoś będzie inwigilował podobnie jak na info. Więc nie spodziewaj się oklasków jeżeli masz zamiar krytykować tutaj szanowanego radnego Pana Babiucha
Cytować
 
 
#16 Mao 2014-03-10 14:54
Cytuję czepialski:
Najśmieszniejsze w tych jego wypowiedziach jest to, że wytyka opozycji że nie robią tego co mu bak obiecał przed wyborami. Likwidacja, prywatyzacja itp. Gościowi się chyba strony pomyliły, info a fakty to nie to samo :-)

Trudno mi z panem polemizować bo ani kulturą,ani rozumem pan nie grzeszy.
Reprezentuje pan poziom strony Info o której pan tutaj pisze i jej moderatora.
Gdy pan będzie miał merytoryczne argumenty możemy polemizować tak pan tylko wie że gdzieś dzwonią tylko już nie bardzo w którym kościele.Krytyk uję głupotę,kolesio stwo,rozdawnict wo,brak zaangażowania ,brak wypełniania obietnic wyborczych,paze rność na kasę etc.ludzi którzy są radnymi nieważne z której strony sceny politycznej.Dzi wnym trafem nikomu tu nie przeszkadza gdy krytykuje radnych Mig-u natomiast podnosi się larum gdy zastanawiam się za co biorą pieniądze radni opozycji( np.kuriozalna sprzedaż działki przy cmentarzu itp.)Typowa mentalność Kalego.
Cytować
 
 
#15 czepialski 2014-03-10 12:29
Zawsze najwięcej do powiedzenia ma Mao :-) Najśmieszniejsz e w tych jego wypowiedziach jest to, że wytyka opozycji że nie robią tego co mu bak obiecał przed wyborami. Likwidacja, prywatyzacja itp. Gościowi się chyba strony pomyliły, info a fakty to nie to samo :-) Na info już mało kto zagląda, a poza tym tam go cenzurowali i sprawdzali po ip kto pisze te głupoty, to się chłopina przerzucił tutaj ze swoim bełkotem
Cytować
 
 
#14 anty mao 2014-03-10 11:27
No to jesteście już siłą, znaczy podwójną Mao i jego fan niejaki kęcki. Kółko a raczej kółeczko wzajemnej adoracji. Śmiech na sali.
Cytować
 
 
#13 kęcki 2014-03-10 06:35
Oj widać że bielańska wiocha ruszyła do obrony radnego bezradnego Babiucha. No ale ten Pan faktycznie tylko grzeje fotel w trakcie posiedzeń Rady, ja go jeszcze nie słyszałem żeby coś powiedział. A to jego oświadczenie to wiejski bełkot. Mao ma rację w tym co pisze i tylko ci go atakują co mają niewiele do powiedzenia. Popieram Mao!!! :P
Cytować
 
 
#12 MaŁo 2014-03-09 11:29
Mao śmieszny kmiotku nie wszystkich oblewają fekaliami tylko ciebie :lol: śmieszny człowieczku bluzgając tu też sie stałeś osobą publiczną, wszak parafrazując twoje słowa nie ma obowiązku udzielać się na forum... :-x
Cytować
 
 
#11 Mao 2014-03-09 08:26
Cytuję anty mao:
Mao, ale ty jesteś tępy. Udajesz, że nic nie rozumiesz. Rozdwojenie jaźni to bardzo delikatne określenie stanu Twojego umysłu. Zanim napiszesz kolejny post weź głęboki oddech, może spacer na świeżym powietrzu, a może leki o których zapomniałeś. Co mi teraz odpiszesz? że masz gdzieś co o tobie piszą, że masz to gdzieś?. Współczuję ludziom zagubionym, takim jak Ty.


Widać że na chamstwo trzeba odpowiadać chamstwem więc napiszę krótko kundelki ujadają ,a karawana idzie dalej.Komitet obrony radnego na oślep oblewa wszystkich myślących inaczej fekaliami niestety unikając odpowiedzi na pytania które tu zadałem.Panowie i tak wybory zweryfikują przydatność radnego i jego "sukcesy" więc nie napinajcie się tak bardzo bo tylko wzbudzacie moje rozbawienie i litość.Patrząc na wasze posty stwierdzam ,że głupota też jest pewnym stanem używania umysłu.
Cytować
 
 
#10 anty mao 2014-03-09 00:39
Mao, ale ty jesteś tępy. Udajesz, że nic nie rozumiesz. Rozdwojenie jaźni to bardzo delikatne określenie stanu Twojego umysłu. Zanim napiszesz kolejny post weź głęboki oddech, może spacer na świeżym powietrzu, a może leki o których zapomniałeś. Co mi teraz odpiszesz? że masz gdzieś co o tobie piszą, że masz to gdzieś?. Współczuję ludziom zagubionym, takim jak Ty.
Cytować
 
 
#9 obywatel metropolii 2014-03-08 21:41
Jeżeli głową muru nie przebijesz to przestań bo sobie ją możesz potłuc...... a raczej juz potłukłeś bo inaczej nazwać się tego nie da. Powiedzenia ad personum i nne wymówki są dla dzieci. Wiedz internetowy bohaterze, że to My Ciebie mamy w głębokim poważaniu a nie ty Nas.Jedyną szansą na zmiany jest startowanie do rady miasta a cudowne rady na forach pozostaw dla siebie. Są tacy jak pan Kazimierz, którzy się odważyli a są tacy którym tej odwagi zabrakło i pamiętaj że wymówkę i dziurę w (tylniej części ciała) ma każdy.......
Cytować