Strona główna Aktualności Najnowsze Minister Pracy i Polityki Społecznej w Kętach
Minister Pracy i Polityki Społecznej w Kętach PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 10:48

Spotkanie dotyczące polityki senioralnej

W dniu 28 lutego 2014 (piątek) w godz. 14.30 – 16.00 w sali widowiskowej przy Parafii Św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach (dawne kino „Hejnał”) odbędzie się spotkanie dyskusyjne, którego tematem przewodnim będą zagadnienia związane z szeroko rozumianą polityką senioralną.

 


 

Głównym celem spotkania jest przedstawienie obecnych założeń polityki senioralnej na szczeblu krajowym oraz możliwości ich oddolnej implementacji. Mając na uwadze powagę i istotność poruszanych kwestii, gośćmi spotkania będą: Minister Pracy i Polityki Społecznej dr Władysław Kosiniak – Kamysz oraz Dyrektor Gabinetu Ministra Pan Marcin Horyń.

Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji odpowiedzialnych za kreowanie polityki senioralnej, w szczególności Uniwersytetu III Wieku, Klubów Seniora, fundacji i stowarzyszeń, a także przedstawicieli instytucji samorządowych (Dom Kultury, GBP, GOPS, PUP) i organizacji społecznych (KGW, OSP), a także przedstawicieli Związku Pracodawców, doceniając społeczną rolę biznesu. Mając na uwadze niezwykle istotną rolę, jaką w animowaniu życia społecznego odgrywają Parafie, na spotkanie zaproszeni zostali Księża Proboszczowie Parafii z terenu Gminy Kęty.

Organizatorem spotkania jest Krzysztof Jan Klęczar, radny Gminy Kęty. Jeżeli ktoś z Czytelników zainteresowany jest udziałem w spotkaniu, proszę o kontakt drogą telefoniczną (604 608 845) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

Komentarze  

 
#20 Mao 2014-03-06 20:53
Cytuję miro:

Co do Pani Drabek Polek. Mam podobne spostrzeżenia co Pan zwłaszcza, że pozwoliła takiemu Laszczakowi na kierowanie Kęckim PUP. A na kompetencje pracownic podległych tej Pani z litości spuszczę zasłonę milczenia.


Zgadzam się z panem zwłaszcza co do Laszczaka.Zasta nawia mnie jeszcze jedna rzecz jaki jest sens istnienia PUP-ów zwłaszcza kierowanych i obsługiwanych przez takich ludzi.
Sądzę ze pani Drabek będzie kandydować na urząd burmistrza więc warto mieć to na uwadze.
Cytować
 
 
#19 miro 2014-03-06 19:28
Cytuję bezrobotny:
Najlepsza pani Drabek , aż order dostała , no coś podobnego ! Może pan Minister nie wie jak ta pani zna prawo , jak się odsyła z kwitkiem rejestrującego się na bezrobocie to teraz za to dają medale ? Dla pana Klęczara wielki ukłon za zorganizowanie tego spotkania , tylko błagam niech pan już tej pani nigdzie nie zaprasza bo to wstyd .

Panie Bezrobotny- Mam nadzieję że ten sam co w poście #5. Widzę, że dał się Pan przekonać do pójścia na spotkanie. :roll: Co do Pani Drabek Polek. Mam podobne spostrzeżenia co Pan zwłaszcza, że pozwoliła takiemu Laszczakowi na kierowanie Kęckim PUP. A na kompetencje pracownic podległych tej Pani z litości spuszczę zasłonę milczenia.
Cytować
 
 
#18 bezrobotny 2014-03-04 22:06
Najlepsza pani Drabek , aż order dostała , no coś podobnego ! Może pan Minister nie wie jak ta pani zna prawo , jak się odsyła z kwitkiem rejestrującego się na bezrobocie to teraz za to dają medale ? Dla pana Klęczara wielki ukłon za zorganizowanie tego spotkania , tylko błagam niech pan już tej pani nigdzie nie zaprasza bo to wstyd .
Cytować
 
 
#17 Fan 2014-03-01 20:16
Proponuję natychmiastowe odejście Pana Burmistrza.Taki e rzeczy jakie ten Pan wyrabia stają się nie do rozwiązania.
Mówię kategorycznie nie dla tego typu praktyk.Panie Burmistrzu Pan nie ma nic do zaproponowania. Proszę o Pana deklerację w sprawie wyborów samorządowych.O czekuję na Pana ruch względem nas wyborców.
Cytować
 
 
#16 Mao 2014-03-01 14:41
Czekamy na relacje z sesji rady i nowy numer papierowego FaktyKęty.
Polecam forum GK tam jest już wstępna relacja z sesji.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html
Cytować
 
 
#15 miro 2014-03-01 14:09
Cytuję Krystyna:
Byłam na spotkaniu. (...).

W takich sytuacjach poznajemy człowieka. Pan Bąk dokonał ostatnio przy okazji spotkania związanego z Kęcką kulturą bezprecedensowe j segregacji radnych na tych co wspierają kulturę i tych co są wrogami kultury. Pan Klęczar zaprosił wszystkich nie segregując na tych których lubi i tych których nie lubi. Panie Bąk stylu i kultury będzie się musiał Pan jeszcze długo uczyć i mam nadzieję że nie w magistracie a w szkole - na początek podstawowej. Na koniec Pani Krystyno powiem jeszcze tylko tyle, że Pan Krzysztof gdyby został burmistrzem jeszcze Panią pozytywnie zaskoczy. Teraz na razie czeka nas frontalny atak że to niby PSL opanuje Kęty itp. bzdury. Strzelać będą na oślep bo wiedzą że przeciwnik jest mocny, posiada Kęckie korzenie, których Pan Bąk nigdy mieć nie będzie i co najważniejsze kompetencje by kierować taką gminą jak Kęty.
Cytować
 
 
#14 Mao 2014-03-01 06:38
Cytuję Krystyna:
Pozytywnie zaskoczył mnie też Pan Kęczar prowadzący spotkanie bardzo pewnie i naturalnie. jak na tak młodego człowieka na prawdę widać duże obycie


Pani Krystyno Kęty właśnie potrzebują takiego burmistrza.Czte ry lata rządów Bąka pokazały co się dzieje z miastem gdy jest zarządzane przez ludzi bez elementarnego wykształcenia ,wiedzy,
braku kultury i z pazernością na publiczną kasę.
Panie radny Klęczar sądzę że nadszedł czas by poinformować mieszkańców Kęt o woli kandydowania na stanowisko burmistrza.Kęcz anie maja dosyć kompromitacji i zadłużania miasta przez wiejskiego nauczyciela.
Cytować
 
 
#13 Krystyna 2014-02-28 19:22
Byłam na spotkaniu. Szczerze mówiąc byłam pewna, że to blef i wyjdzie pan Klęczar i powie że ministra zatrzymały ważne obowiązki, ale faktycznie przyjechał punktualnie i odpowiadał na trudne pytania. Pozytywnie zaskoczył mnie też Pan Kęczar prowadzący spotkanie bardzo pewnie i naturalnie. jak na tak młodego człowieka na prawdę widać duże obycie. Miłym zaskoczeniem była też obecność Pana Burmistrza Bąka i Pana Laszczaka. Trzeba przyznać że Pan Klęczar ma charyzmę i siłe przekonywania, zgromadził na jednej sali Panów Surówkę, Olejarza i Bąka. Gratuluję organizacji spotkania i jestem pod szczerym wrażeniem tego, że minister na prawdę do Kęt przyjechał. Oby tak dalej.
Cytować
 
 
#12 Mao 2014-02-28 15:01
W gminie Kęty jest ok. 1,8 tys. bezrobotnych zarejestrowanyc h w lokalnej filii urzędu pracy.Między innymi przez politykę Bąka zatrudniana kolesi,rodzin, znajomych z okolicznych wioch i miast z całej Polski.
Co robi kęcki UP skoro jest tak tragicznie,o potrzeby kęckich bezrobotnych stara się Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu w Kętach tradycyjnie urzędnicze wakacje.
http://www.mamnewsa.pl/newsy,7628-kety-jest-kasa-na-pomoc-bezrobotnym
Cytować
 
 
#11 stary kęczanin 2014-02-28 11:04
Proszę mi wyjaśnić, dlaczego w gminie, w której burmistrz nie tak dawno chwalił się "Kartą dużej rodziny" minister Pracy i Polityki Społecznej jest przyjmowany w parafialnej sali, a nie w domu kultury? Czyżby panu Bąkowi umknęło, że Władysław Kosiniak–Kamysz jest autorem pomysłu "Karty"? Przecież pierwszym, który powinien zadzownić do Kleczara powinien być Bąk lub Balawnder z propozycją udostępnienia sali w DK. Ale rozumiem, że Kosiniak-Kamysz nie jest z PiS, i to wystarczy, żeby nie zauważać, że zawita do miasta. Gdyby był ministrem Prezesa Jarosława K. to straż miejska czekałaby na niego na rogatkach, a burmistrz w wyglansowanych butach z bukietem w garści i Jurzakiem w pół kroku za nim czekałby na niego na schodach.
Panowie z MiG zachowują się jak dzieci: nie będziemy patrzeć, zasłonimy oczka - może zniknie. Coś czego nie zauważamy nie ma prawa istnieć.
Cytować