Sesja RM PDF Drukuj Email
piątek, 04 października 2013 07:16

Sesja Rady Miejskiej w Kętach

AKTUALIZACJA

Informujemy, iż pomimo wezwania Wojewody Małopolskiego podczas dzisiejszej (10. 10.) sesji Rada Miejska w Kętach nie podjęła uchwał o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatów radnych Rady Miejskiej Marka Błasiaka, Antoniego Mojżesza oraz Jerzego Rybackiego. Wynik głosowania we wszystkich trzech przypadkach brzmiał 10 "za" oraz 10 "przeciw". Za każdym razem jeden radny nie brał udziału w głosowaniu. Do podjęcia uchwały wymagane było minimum 11 głosów. Przeciw podjęciu uchwał głosowali wszyscy radni stowarzyszenia MiG XXI oraz radni Jerzy Cwynar, Ludwik Furtak a także Eugeniusz Zawadzki-Przewodniczący Rady.

 

Redakcja


 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach wezwany przez Wojewodę Małopolskiego zwołał na dzień 10 października sesję Rady Miejskiej poświęconą w głównej mierze podjęciu uchwał w sprawie wygaszenia mandatów radnych Marka Błasiaka, Antoniego Mojżesza i Jerzego Rybackiego. Program sesji prezentujemy poniżej. Z projektami uchwał można się zapoznać na stronie www.kety.pl

Redakcja

 


PORZĄDEK OBRAD
XLII sesji Rady Miejskiej w Kętach
zwołanej na dzień 10 października (czwartek) 2013 r. o godz. 16.00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Kęty

 

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XLI sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje i zapytania radnych.
6. Podjęcie uchwał:
1) w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radnego Rady Miejskiej w Kętach Pana Marka Błasiaka,
2) w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radnego Rady Miejskiej w Kętach Pana Antoniego Mojżesza,
3) w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radnego Rady Miejskiej w Kętach Pana Jerzego Rybackiego.
7. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
8. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
9. Wolne wnioski i informacje.
10. Zamknięcie sesji.

 

Komentarze  

 
#161 stary kęczanin 2013-10-14 08:29
Panie Rafaello, zgadzam się z panem, bo tu jest problem - w manipulacji informacjami. Sprawa trwała rok, a w tym czasie Błasiak, Rybacki i Mojżesz (ten uczciwy człowiek złe sobie wybrał towarzycho) oddali sprawy w ręce prawnika, a tamten zamiast złożyć wyjaśnienia wojewodzie, poleciał do prokuratury, bo uznał, że kwestionowanie praw wymienionej trójki to jest naruszanie ich dóbr. Absolutnie ma pan rację, ktoś ich tutaj robi w konia. A nas przy okazji. Prawo i sprawiedliwość to oni mają tylko w nazwie...
Cytować
 
 
#160 Rafaello 2013-10-13 21:17
.... Wasz kolega Jurzak w Oswięcimiu , zrobił sobie zdjęcie przed jedną ze szkół , twierdząc , że musi skierować sprawę do prokuratury , jakoś wtedy nikt z Was nie krzyczał , że jest donosicielem , zasłaniał się tym , że jego partia to PIS , gdzie w całej nazwie to Prawo i Sprawiedliwość , więc gdzie wasze wartości ? tylko w nazwie partii.
Przytaczacie Olejarza iż był burmistrzem i prezesem , ale to wy prowadziliście kampanię wyborczą przeciw niemu , to wy skakaliście , że kłamca , to wy mówiliście , że trzeba grać uczciwie , prawo jest prawem , a teraz go dajecie jako przykład ?! bo jesteście przy korycie i łamiecie prawo ?! Ludzie chcieli zmian i prawdy , którą tak obiecywaliście i co teraz ?! nie dość , że nie przestrzegacie prawa to jeszcze z ludzi idiotów chcecie zrobić ?!
weżcie przykład z kolegi radnego , który potrafił zrezygnować z prezesowania
Brawo opozycjo , widać tylko wy rozumiecie słowa ślubowania .
Cytować
 
 
#159 Rafaello 2013-10-13 21:03
Proszę Państwa , odnoszę wrażenie , że nami w Kętach rządzi jakaś nie wiem jak to nazwać grupa ludzi nieudolnych . Józio , wygłasza nam kazanie niczym z ambony waląc takie hasła , jak nie z tej planety, mówiąc cyt: .... "dlaczego wojewoda kazał mu głosować , a nie dokończył sprawy " brak słów za takie określenia. Wytłumaczcie migole Józiowi jaka jest procedura, bo widać chłop nie rozumie .
Kibice na sali , do tego działacze klubów i kto tu łaczy sport z polityką ? Panowie działacze tu nie chodzi o odwołanie prezesa , a radnego , to są dwie różne rzeczy .
I w końcu oświadczenie radnych właściwie trzech radnych . Panie Rybacki mijacie się z prawdą , wojewoda wezwał was do złożenia wyjaśnień tylko wy tego nie zrobiliście , zbyt długo czekał , więc zwrócił się do Urzędu skarbowego i do Sądu , w waszym imieniu występował pan Harat prawnik z Urzędu , więc albo wy kłamiecie albo prawnik Was.
Nazywacie przestrzeganie prawa donosem ? widać nie nadajecie się na Radnych . cdn.
Cytować
 
 
#158 miro 2013-10-13 20:41
Cytuję marek:
Panie miro, ale przecież Pan Dyrektor Jurzak jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu, to chyba jednak coś ma do powiedzenia w kwestii szkół średnich ... a nawet dużo ma do powiedzenia, jak pokazał konkurs w PZ 10 ...

Ja kieruję się przepisami prawna administracyjne go/samorządoweg o. W myśl ww. Dyrektor Jurzak nie ma nic do szkół średnich. Ale w związku z tym że jest to człowiek orkiestra jest jednocześnie przewodniczącym rady powiatu (tfu!) i rzeczywiście w tym organie ma coś do powiedzenia w kwestiach szkół średnich. A że za Bąka i Jurzaka mamy w Kętach drugą Białoruś (stanowiska tylko dla kumpli z organizacji Mig21-bez refleksji nad kompetencjami) to już inna kwestia :roll:
Cytować
 
 
#157 czepialski 2013-10-13 19:34
Cytuję marek:
Panie miro, ale przecież Pan Dyrektor Jurzak jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu, to chyba jednak coś ma do powiedzenia w kwestii szkół średnich ... a nawet dużo ma do powiedzenia, jak pokazał konkurs w PZ 10 ...


Chodzi o ta panią, która wygrała konkurs na dyrektora, bo jej mąż biegał z plakatami bąków w kampanii wyborczej?
Cytować
 
 
#156 bolek 2013-10-13 19:31
Józef podłożem do tego jest nieznajomość prawa . Józef nie mów takich rzeczy że opozycja na tym straci , bo ty już odniosłeś sukces przy wyborach do rady dzielnicy Podlesie , dalej się kompromituj a zagłosuje tylko rodzina . Józefie zgadzam się z tobą , że prawo do bycia radnym ma rencista emeryt i zapomniałeś dodać , że uczniowie szkoły specjalnej też . Wstyd Podlesianie , że waszą dzielnicę reprezentuje taki człowiek jak Józef. I na koniec drogi Józefie , wojewoda nie wydał wyroku, taka jest procedura , jaki wstyd , że w naszej Radzie zasiadają Radni którzy nie mają pojęcia o prawie.
No i pampers podobno taki wykształcony , i nie słyszał aby opozycja mówiła , że jest tu konflikt interesów , to ja przepraszam , ale to radni opozycji mają mówić ! od czego pan tam siedzi ! to pan pierwszy powinien takie rzeczy zauważyć , do tego czytając uzasadnienie wojewody podnosi pan rękę przeciw ! To co pan głupa rżnie ?
Cytować
 
 
#155 marek 2013-10-13 18:47
Panie miro, ale przecież Pan Dyrektor Jurzak jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu, to chyba jednak coś ma do powiedzenia w kwestii szkół średnich ... a nawet dużo ma do powiedzenia, jak pokazał konkurs w PZ 10 ...
Cytować
 
 
#154 czepialski 2013-10-13 18:10
Ooo znowu o nas piszą :-)

http://mamnewsa.pl/newsy,6719-kety-10-do-10--czyli-radni--na-razie--zostaja

Z mamusią na sesje, ale obciach ale wstyd :D
Cytować
 
 
#153 lucek 2013-10-13 17:44
Cytuję maniek:
Super że pod okiem burmistrza mają miejsce takie przekręty,widać komuś jest to na rękę,A co na to burmistrza media InfoBąk i Bąkczanin też będą milczały?

dodam jeszcze tvtbhd.pl
Cytować
 
 
#152 miro 2013-10-13 17:40
Cytuję Marakesh:
A Pan Kazimierz Brzóska tak się stęsknił za władzą, że na tak ważna sesje musiał przypadkiem przyjść, czy go Pan Olejarz wysłał na pomoc swoim kolegom. Pan Jarosz zamiast pisać donosy do wojewody niech się lepiej zastanowi dlaczego żałowiał pieniędzy na dzieci upośledzone i tak długo tworzył oddział integracyjny w Kętach w Przedszkolu nr7. W końcu taki oddział powstał, tylko dlaczego tak późno i dlaczego nie pracują już tacy specjaliści jak na samym początku, kiedy oddział był w powijakach. Może gdyby Pan Jarosz dawał więcej na sport to radny Ficoń nie musial by wypraszać młodzieży z SKS-ów. w Technikum. Ja juz rozsyłam linki do znajomych i zaczynam kampanie wyborczą :lol:

Ustawowo organem prowadzącym szkoły średnie są starostwa powiatowe w naszym przypadku Starostwo Oświęcimskie i żaden Jarosz ani Jurzak a tym bardziej Burmistrz nie są właściwi rzeczowo do dotowania sportu w tego typu placówkach.
Cytować