Strona główna Aktualności
Aktualności
Uwaga, jest sprawa do załatwienia! PDF Drukuj Email

Burmistrz zaprasza mieszkańców do wspólnej akcji

We wtorek (4 maja 2021 r.) burmistrz Kęt opublikował wpis z zaproszeniem do udziału w niecodziennym wydarzeniu, które połączy przyjemne z pożytecznym. Mowa o akcji sprzątania świata, a konkretniej naszego, kęckiego podwórka. Kliknij poniżej i poznaj więcej szczegółów.

 
Podział Polaków ciąg dalszy PDF Drukuj Email

Burmistrz: to fundusz wsparcia dla działaczy PiS, a nie dla obywateli

Burmistrz Gminy Kęty mówi dość! Dość nierównemu traktowaniu gmin, rozdawania pieniędzy podatników zgodnie z kluczem partyjnym, dość niesprawiedliwości! Nadszedł czas, by głośno powiedzieć to, o czym wielu samorządowców boi się powiedzieć. Burmistrz Gminy Kęty jako pierwszy zwrócił się do Premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą, by przyjrzał się temu, jak traktowane są gminy, których włodarze nie należą do PiS, bo w kwestii przydzielania dotacji traktowane są jakby ich nie było.

 
KORONAWIRUS - aktualności PDF Drukuj Email

Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

W ostatnich dniach w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Tylko 25 marca 2021 r. odnotowano ponad 34 tys. przypadków nowych zachorowań. Obecnie w naszym kraju: liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 36 231, liczba łóżek zajętych wynosi: 27 118, liczba respiratorów dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 3 473, liczba zajętych respiratorów wynosi: 2 620, liczba osób objętych kwarantanną wynosi: 434 991, liczba osób, które wyzdrowiały wynosi: 1 722 856. Od soboty (27 marca 2021 r.) Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Sprawdź jakie!

 
Ostatnie pożegnanie... PDF Drukuj Email

Zmarł Adam Gasiński. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w czwartek

 
Ostatnie pożegnanie... PDF Drukuj Email

Zmarł radny Andrzej Wiśniowski. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w czwartek

 
Włącz się do akcji pomocowej PDF Drukuj Email

Siostry Klaryski w potrzebie. Sprawdź jak możesz pomóc

Do wsparcia modlitwą i ofiarą przeżywających trudne chwile sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji zachęca dziekan dekanatu kęckiego ks. Jerzy Musiałek. Większość przebywających za klauzurą klarysek wraz z księdzem kapelanem jest chora na Covid-19. Na wieść o tragicznej sytuacji sióstr, mieszkańcy naszej gminy uruchomili kilka akcji pomocowych zachęcając do wpłat, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na koncie Klarysek. Zbiórkę środków czystości i żywności zorganizowali także strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach. Druhowie dziękują wszystkim za przekazane dary podkreślając jednocześnie, że odzew był ogromny, a zebrane ofiary już trafiły do potrzebujących sióstr.


 
Jak to z tym dworcem było … PDF Drukuj Email

Od kilku tygodni obserwujemy w Internecie wielkie poruszenie w związku ze zburzeniem budynku dworca PKP Kęty – Podlesie...

O tyle jest to dziwne, że największy lament podniosły dwie osoby, jedna z Bujakowa a druga z Czańca. Obie te osoby w poprzednich latach nawet się nie zająknęły na temat tego budynku. Teraz jak to z nimi bywa przypuściły atak.

 

 
Walcząc o powrót do normalności PDF Drukuj Email

Kęcki basen i sauny wreszcie otwarte. Są jednak obostrzenia!

Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach pływalnia i sauny wznawiają swoją działalność, apelując jednocześnie do miłośników wodnych szaleństw o zachowanie zasad bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych. 

 

 
Skuteczne działania radnych PPP PDF Drukuj Email

O tym jak sołtys Drabek „wydeptał” dla wsi monitoring


Dzięki staraniom byłego sołtysa Łęk Andrzeja Drabka (obecny radny Gminy Kęty, członek Klubu Radnych Porozumienie Ponad Podziałami) udało się wreszcie uruchomić monitoring obejmujący zasięgiem sporą część centrum sołectwa. Inicjatywa radnego przed laty poparta była głosami mieszkańców i zgłaszana sukcesywnie na każdym zebraniu wiejskim. Dziś kamery już działają i rejestrują obraz zapisując nagranie na dysku tak, by można było odtworzyć je po czasie.

 

 
Awantura w Bulowicach PDF Drukuj Email

Gorący temat w Bulowicach. Wymieniać, czy nie wymieniać?

Od pewnego czasu mieszkańcy Bulowic podnoszą temat wymiany przystanków, które znajdują się przy DK52 w ich miejscowości. Jak zwykle w takich sytuacjach znajdują się zwolennicy postawienia nowych, ale są też osoby opowiadające się za wyremontowaniem istniejących.

 
Ważna informacja dla mieszkańców PDF Drukuj Email

Infolinia dla pasażerów Komunikacji Beskidzkiej

Komunikacja Beskidzka – przewoźnik, który początkiem roku przejął zadania MZK sp. z o. o. w Kętach – przekazuje wszystkim pasażerom dane kontaktowe, za pomocą których można uzyskać ważne informacje.
Wszelkie informacje na temat rozkładu jazdy oraz ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy uzyskacie Państwo w Zespole Przewozów pod numerem telefonu (33) 81 68 116 lub pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Oto wizytówka Kęt PDF Drukuj Email

II Edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek w Rychwałdzie (online) zakończyła się sukcesem ZPiT "Małe Kęty"! Kęckie „Bajdurki” też na podium!

To kolejne sukcesy naszych małych i tych nieco większych artystów związanych z kęckim Domem Kultury. Justyna i Amelia z grupy "Bajdurki" wróciły z konkursu Polskiej Poezji Religijnej zajmując kolejno III i II miejsce w swoich kategoriach. Zespół "Małe Kęty" też zachwyciły jury i publiczność!

 

 
Kabaret za pieniądze podatników PDF Drukuj Email

Recepta radnego na sławę: Wyśmiać każdy pomysł, a ten dobry wyśmiać najgłośniej


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kętach (29.01.2021 r.) radny Jakub Goc osiągnął szczyt kompromitacji, przez co chyba nikt już nie będzie traktował go poważnie. Nasz „bohater” zabłysnął stwierdzeniem, że zamiast przeniesienia pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do budynku przy ul. Kleparz (takie są obecnie plany, które w pierwszej kolejności zakładają jednak wykup tego budynku i scentralizowanie w nim usług gminnych dla mieszkańców – będziemy jeszcze o tym pisać) można wszystkich pracowników zatrudnionych w GOPS ulokować w jednej z będących na stanie gminy nieruchomości, np. w domu jednorodzinnym przy ul. Młodzieży Polskiej.

 

 
Podziału Polaków ciąg dalszy PDF Drukuj Email

Rząd pomaga samorządom, ale głównie tym "właściwym" [MAMY RAPORT]

Jak donosi portal onet.pl: Gminy sympatyzujące z opozycją uzyskały w przeliczeniu na mieszkańca ponad trzy razy mniej środków niż gminy, gdzie zdecydowanym poparciem cieszy się obóz rządzący, a miasta na prawach powiatu, najbardziej dotknięte kryzysem finansowym, które w większości stanowią "bastion opozycji", uzyskały środki nieproporcjonalnie niskie w stosunku do liczby ludności (wiele z nich nie otrzymało pieniędzy w ogóle).  Prawdziwymi triumfatorami w staraniach o fundusze stało się siedem miast z okręgu wyborczego premiera Mateusza Morawieckiego (który decydował o podziale funduszy). Trafiła do nich ponad 1/3 wszystkich środków przekazanych miastom na prawach powiatu, choć zamieszkuje je zaledwie 6,5 proc. całkowitej liczby ludności tych miast. 
Finał WOŚP w Kętach PDF Drukuj Email

Radni Porozumienia Ponad Podziałami wsparli WOŚP

Skarbonka Wielkiej Orkiestry Pomocy powiększyła się dziś o cegiełkę, którą pośród swoich członków zebrali radni Klubu Porozumienie Ponad Podziałami. Do zbiórki pieniędzy dołożyli się też: Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty oraz jego zastępcy Rafał Ficoń i Marcin Śliwa.

 
Finał WOŚP w Kętach PDF Drukuj Email

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - sprawdź szczegóły kęckich akcji

W tym roku Orkiestra Owsiaka gra DLA ODDZIAŁÓW DZIECIĘCEJ LARYNGOLOGII, OTOLARYNGOLOGII I DIAGNOSTYKI GŁOWY!!! Bądźcie z nami w Kętach 31 stycznia! W programie m.in.: bieg, morsowanie, gra terenowa, wystawy i liczne licytacje.

 

 
Nie przegap terminu! PDF Drukuj Email

Ważna informacja dla rodziców! Niebawem rozpocznie się nabór do gminnych szkół i przedszkoli

Jak informuje na swojej stronie internetowej kęcki magistrat, już za miesiąc - 24 lutego 2021 r. rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Kęty na rok szkolny 2021/ 2022. Podobnie jak w poprzednich latach, obowiązywał będzie elektroniczny system zgłoszeń dzieci do wybranego przedszkola.

 
Patrząc władzy na ręce... PDF Drukuj Email

Gorszy sort musi czekać na szczepienie...

Narodowy Program Szczepień, który rząd przyjął pod koniec grudnia z dnia na dzień poszerza się magicznie o kolejne grupy szczęściarzy kwalifikujących się do szczepienia w pierwszej kolejności (tzw. grupa 0).  Obecna lista ze wskazaniem tej grupy daleka jest od opisanej w wydanym przed kilka dni temu rozporządzeniu. Okazuje się, że ludzie mający duże ryzyko zakażenia, w tym osoby przewlekle chore, muszą czekać posłusznie, aż zaszczepią się, np. prokuratorzy czy pracownicy firm farmaceutycznych. No i w sumie nie powinno nas to dziwić, wszak wciąż mamy podział na lepszy i gorszy sort…

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14