Strona główna Aktualności Najnowsze Agregaty prądotwórcze oraz żywność pojadą do Ukrainy!
Agregaty prądotwórcze oraz żywność pojadą do Ukrainy! PDF Drukuj Email

Agregaty prądotwórcze oraz żywność pojadą do Ukrainy!


Te jak się okazuje deficytowe towary są obecnie najbardziej potrzebne i wyczekiwane przez mieszkańców wielu miast i wsi w Ukrainie. Bestialstwo Rosji nie ma granic. Po nieludzkich atakach na obiekty typowo cywilne, dochodzi obecnie do nalotów i ataków na tzw. obiekty infrastruktury krytycznej w szczególności elektrownie.


Ukraińcy zmagać się muszą z ciągłymi problemami z łącznością, brakiem energii elektrycznej czy ogrzewania. Pomimo sukcesów wojsk Ukraińskich na froncie, zwykli cywile też zmuszeni są do walki o przeżycie tej zimy. Największymi marzeniami stają się ciepły posiłek, ciepły pokój w którym można spać nie wspominając już o ciepłej kąpieli.  
Zdając sobie sprawę z ogromu nieszczęść jakie niesie ze sobą wojna a zwłaszcza Rosyjska wojna – bestialska we wszystkich możliwych aspektach – jako radni klubu Porozumienie Ponad Podziałami ufundowaliśmy dwa agregaty prądotwórcze, które zostaną przekazane do ogarniętej wojną Ukrainy.
Dodatkowo wraz z agregatami zostanie przekazana żywność. Zakup tej żywności za niebagatelną sumę prawie 2000 zł ufundowali mieszkańcy Bielan wraz z naszym radnym – Januszem Rajem, który jest koordynatorem akcji przekazania tych darów do Ukrainy.

Mamy nadzieję, że nasza skromna inicjatywa znajdzie swoich naśladowców.  
Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość przekazania agregatu prądotwórczego i/lub żywności w szczególności konserw z wydłużonym okresem przydatności do spożycia zachęcamy do kontaktu z nami.

Andrzej Drabek, Jan Godlewski, Tomasz Janeczko,  Maria Karaim, Grażyna Kowalska, Dorota Kusak, Marek Nycz, Mirosława Nycz, Łukasz Plewniak, Janusz Raj, Janina Sordyl, Urszula Włodarczyk, Marian Zaręba, Ewa Płonka i Józef Szafran oraz Burmistrz Gminy Kęty wraz z zastępcami.