Strona główna Aktualności Najnowsze Druhowie z Kęt w akcji
Druhowie z Kęt w akcji PDF Drukuj Email

 

- Pokazaliście Państwo jak wielkie serce ma człowiek i że warto w nas wierzyć! – mówi Piotr Gibas z OSP Kęty Podlesie. - Dzięki naszej wspólnej pomocy bracia mniejsi mają większą szanse przetrwać zimę, a na twarzach dzieci pojawi się uśmiech. Dziękuję – dodaje nie kryjąc wzruszenia.
Misie zostały rozdzielone między pacjentów z kliniki transplantacji szpiku, onkologii i hematologii dziecięcej we Wrocławiu, oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej w Oświęcimiu oraz oddziału pediatrii szpitala w Bielsku - Białej.
- Bezcenna jest ta radość, którą zobaczyć można na twarzach maleńkich dzieciaczków – mówi Józef Szafran, który towarzyszył Mikołajowi (w tej roli Piotr Gibas) podczas rozdawania maskotek w oświęcimskim szpitalu. – Warto żyć dla takich  chwil, warto pomagać i dzielić się tym, czym tylko możemy – dodaje.
Zebrane rzeczy dla zwierzaków trafią do: schroniska "Reksio" w Bielsku-Białej, schroniska OTOZu w Oświęcimiu oraz Fundacji Psia Ekipa.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają na ręce Radnych Klubu "Porozumienie Ponad Podziałami", którzy jako pierwsi włączyli się do zbiórki kupując aż 78 maskotek.

Obszerny artykuł i fotorelacja z akcji dostępne są TUTAJ