Jubileusz PDF Drukuj Email

Jubileusz 30-lecia ukończenia Szkoły Podstawowej nr.2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach

Na imprezie z okazji 30-lecia ukończenia szkoły, która odbyła się 16 listopada spotkało się prawie 100 osób. Organizatorami uroczystości byli Paweł Gąsiorek i Paweł Kowalczyk.


Przygotowania do wydarzenia trwały 1.5 roku, a decyzja o organizacji Jubileuszu 30-lecia została podjęta 8 czerwca 2018r. Nie było łatwo ściągnąć do miasta wszystkich uczniów rocznika 1981-1989 oraz ich pedagogów. Na spotkanie przybyli uczniowie z  zagranicy: Stanów Zjednoczonych, Holandii, Włoch, Szkocji, Niemiec oraz z całej Polski.

Część oficjalna rozpoczęła się w Domu Kultury na sali widowiskowej. Prowadzący przywitali burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara, I zastępcę burmistrza Rafała Ficonia oraz całe grono pedagogiczne. W dalszej części programu został wyświetlony teledysk, aby przypomnieć jak absolwenci bawili się na jubileuszu 10 lat temu. Następnie głos zabrali burmistrz Krzysztof Jan Klęczar oraz Janina Sordyl- emerytowana dyrektor szkoły. Na scenie także pojawił się Stanisław Zimnal, który przeprowadził  matematyczne zadanie, do którego poprosił swojego byłego ucznia Roberta Samka. Zadanie rozwiązane zostało prawidłowo, choć nie było proste. W nagrodę organizatorzy ufundowali super przejazd do restauracji Hutnik Kęty samochodem Warszawa. Nie zabrakło także niespodzianek od organizatorów, a jedną z nich było wręczanie świadectw z czerwonym paskiem, które podpisane zostały przez wychowawców oraz Panią dyrektor Janinę Sordyl dla wszystkich uczniów oraz medali okolicznościowych. Świadectwa wręczali wychowawcy klas, a medale wręczali Panowie Burmistrzowie. Grono nauczycielskie, a także Burmistrzowie zostało obdarowane przez prowadzących specjalnymi na tę okazję dyplomami za udział w Jubileuszu i medalami. Nadszedł też czas by przypomnieć o osobach, które odeszły. Na scenie recytowane były wiersze przez Pawła Gąsiorka, Agnieszkę Łasut oraz Dagmarę Adamus, która jest ich autorką. Paweł Gąsiorek pisząc scenariusz na to spotkanie zadbał, by nie było nudno. Pełna oprawa muzyczna nadała spotkaniu odpowiednią atmosferę, a na scenie pojawiła się niespodziewanie prawdziwa kura, która przyjechała na występ z Witkowic.

Podczas Gali organizatorzy z humorem przekazali informację o przygotowaniach:
- wykonano 379 połączeń telefonicznych Paweł do Pawła
- wysłano 421 wiadomości e-mail z informacją o imprezie
- wykonano 336 połączeń telefonicznych do byłych uczniów
- przejechano 726 km własnymi środkami transportu
- ilość spotkań organizacyjnych – niezliczona.

Następnie zaprosili uczestników do oglądnięcia drugiego teledysku jak trwały przygotowania do tego Jubileuszu 30-lecia ukończenia Szkoły Podstawowej nr.2 w Kętach. Kolejna niespodzianką była foto podróż po Kętach. Prowadził Pan Marek Nycz, który wyświetlał stare fotografie naszego miasta i z pełną wiedzą opowiadał ich historię. Po oficjalnej części goście udali się do restauracji Hutnik Kęty. DJ. grał hity lat 80-tych i 90-tych. Po uroczystym obiedzie i toastach przyszła pora na kolejną niespodziankę. Do prowadzenia zostali poproszeni nauczyciele Pan Zdzisław Szczupak i Pan Stanisław Zimnal, którzy za zadanie mieli wylosować kilkanaście osób do odebrania różnych niespodzianek. Paweł Gąsiorek i Paweł Kowalczyk zadbali o to, by ten Jubileusz był wyjątkowy, by nic nie powtórzyło się sprzed 10 lat, gdzie poprzeczka zawisła bardzo wysoko. Wydarzenie zostało objęte pełnym patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

Przygotowanie imprezy to wielki projekt, wiele pomysłów i też ogrom własnego poświęcenia. Łatwo nie było, ale dla takich chwil warto…a poprzeczkę zdecydowanie udało się podnieść, z czego jesteśmy dumni.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Nasz Jubileusz i uwierzyli w sens organizacji na tak dużą skalę. Impreza odbyła się z pełnym uznaniem dla Pawłów za potężną pracę organizacyjną i logistyczną, która trwała do białego rana. Goście tego wieczoru bawili się za jeden milion osiemset  dwadzieścia cztery tysiące groszy. Organizatorzy otrzymali od jednego uczestnika spotkania niespodziankę: zaproszenie na wydarzenie - „TRAVIATA” do opery krakowskiej w Krakowie.

Autorzy zdjęć : Andrzej Adamus,Grzegorz Świtała

SPONSORZY
1. Ar Podbeskidzie - Robert Grzywa - Bielsko - Biała  
2. Z.H.U. OPTIMA - Włodzimierz Zabłocki - Kęty  
3. TuCzyTam - Księgarnia - Ewa Madej - Kęty  
4. KUIS - Osprzęt elektryczny - Krzysztof Szufliński - Kęty  
5. ALFA - Ubezpieczenia - Krzysztof Kłosiński - Kęty
6. KAWIARNIA  STYLOWA  - Jacek Kawczyński - Kęty  
7. RESTAURACJA  ZACISZE - Magdalena Piecha – Bulowice  
8. RESTAURACJA  MIMOZA - Kęty  
9. ICD  AUTO - Stacja kontroli pojazdów - Kęty
10. MICROTECH - sklep komputerowy - Marcin Szatanik - Kęty
11. Zakład Doskonalenia Zawodowego - Teresa Stwora - Kęty                    
12. ELWAT - Tadeusz Walania – Kęty
13. ELEKTROZGRZEWA - Grzegorz Świtała - Bielsko-Biała
14. GREJS – Studio Fryzur  Damsko-Męskich - Grażyna Kufta - Kęty
15. PIEKARNIA PORĄBKA - Tadeusz Oczkowski - Porąbka
16. Beata Kowalczyk - Kęty
17. Barbara Siwiec - Kęty
18. ORGANIZATORZY  JUBILEUSZU - Paweł Gąsiorek i Paweł Kowalczyk

Szczególne podziękowanie dla Andrzeja Bierczaka i zespołu „ KONWERSJA” za udostępnienie muzyki do dwóch zrealizowanych teledysków na Jubileusz 30-lecia.

 

Autor publikacji

Paweł Gąsiorek