Do Redakcji PDF Drukuj Email

Do Redakcji Fakty Kęty

Jako grupa mieszkańców zwracamy się do Redakcji o udostępnienie tego listu w formie nie zmienionej, na stronie głównej ww.faktykety.pl jak również na portalu społecznościowym Facebook.

W związku z ciągłym szkalowaniem naszej Gminy przez osobę, która administruję witrynę informacyjną na jednym z portali społecznościowych, chcemy naszą opinię wyrazić właśnie u Was, a w dalszej części wytłumaczymy dlaczego.

Ostatnio tenże administrator opublikował post odnośnie budżetu, a ściślej planu budżetu na rok 2020.

Wspomina w nim o podwyżkach za śmieci które to będą od stycznia 2020, ale zapomniał (a raczej celowo to zrobił aby zrobić ludziom zamęt) napisać co spowodowało tą podwyżkę. Jak każdy wie, bo czyta gazety i ogląda telewizję, została w Sejmie uchwalona ustawa o ochronie środowiska, która to nakłada na składowiska odpadów komunalnych ogromne podwyżki, co za tym idzie uderza to w nas mieszkańców bezpośrednio i to nie z winy Gminy. Każdy wie, że Gmina dopłaca w jakimś procencie do śmieci, ale w momencie kiedy składowisko podniesie stawki za odbiór, tym samy wzrosną opłaty w Gminie, bo nikt za darmo naszych śmieci nie przyjmie. Należy tu wspomnieć, iż owa podwyżka czeka całą Polskę i np. Bielsko-Biała będzie płacić śmieci segregowane 26,00 zł mimo, iż mają swoje składowisko.

Druga kwestia - jak wszystkim wiadomo od Nowego Roku decyzją obecnego Rządu, będzie podniesiona najniższa krajowa i zmiana systemu wynagradzania, które to obciążą samorządy czyli Gminę z prostej przyczyny. Warszawa wymyśliła, ale pieniędzy już na to nie dała – kolejny cios da samorządu gminnego.

Pan administrator tego już nie napisze, bo albo nie orientuje się w temacie albo robi to celowo i tu raczej skłaniamy się do tego drugiego. Celowe działania administratora polegają na tym, żeby coś napisać i „objechać” Gminę. Łatwo można to rozpoznać jego posunięciami, gdyż jeszcze wczoraj były komentarze opisujące sytuacje, ale zostały usunięte, a piszący zablokowany. Dlaczego? Prawda boli i jest niewygodna dla osoby przedstawiające sprawy tylko ze swojego jedynego i właściwego punktu widzenia. W momencie braku argumentów lepiej komentarz usunąć, a piszącego zablokować. Dodatkowo administrator nieprzychylnych komentujących zwyczajowo obraża albo „straszy”, żeby uważać co się pisze. Człowiek nie mogący do dziś pogodzić się z porażką jedynej słusznej dla niego opcji w wyborach, nie szanujący tego co wybraliśmy w naszej Gminie. Szuka tylko sensacji. Swoją drogą sam nie startował w żadnych wyborach, tym samym nie próbował w żaden sposób wpłynąć pozytywnie na losy swojego sołectwa o Gminie nie mówiąc.

Dowodem na podważanie zaufania do Gminy są wielokrotnie rozpoczynane wątki, zadawane pytania, które nie maja później kontynuacji i nie są wyjaśniane
z prostego powodu – podejrzenia i wątpliwości się nie potwierdzają.

Takie rozpoczęte na portalu tematy można mnożyć. Rzuca hasło, poddaje w wątpliwość, po czym następuje cisza… w konsekwencji sieje plotki, zwątpienie
i pomówienia.

Początkowym założeniem witryny o której mowa było tworzenie jej przez mieszkańców i niezależność. Niestety nie sposób pozbyć się wrażenia, że jest stworzona w celu, że jest typowo stronniczy i nastawiony bardzo negatywnie w stosunku do działań radnych i burmistrzów, a tym samym uderzający w Nas Mieszkańców, którzy taką a nie inna decyzję w ostatnich wyborach podjęli.

W związku z powyższym, prosimy o publikację tego listu właśnie u Was, bo przynajmniej mamy pewność, że żaden komentarz nie zostanie usunięty a komentujący zablokowany.

Z poważaniem,
Mieszkańcy