Strona główna Aktualności Najnowsze Działania na drogach
Działania na drogach PDF Drukuj Email

Działania na drogach gminy Kęty


W ostatnim czasie na terenie Gminy i Miasta Kęty nasiliło się zjawisko polegające na złośliwym naruszaniu  przepisów ruchu drogowego.

Złośliwość ze strony kierujących pojazdami mechanicznymi polega głównie na tzw. driftach, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwym wyprzedzaniu (w tym w rejonie przejścia dla pieszych),  nadmiernej emisji spalin podczas tzw. palenia gumy, a także szeregu innych wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych.

Jak informuje Grzegorz Środa, komendant Straży Miejskiej w Kętach, w związku z  tym procederem zostały podjęte wspólne działania Straży Miejskiej oraz kęckiej Policji przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu polegające na wyeliminowaniu tego typu zachowania się kierujących pojazdami. W okresie wakacyjnym działania te przyczyniły się do nałożenia 24 mandatów karnych na kierujących pojazdami, zatrzymania pięciu dowodów rejestracyjnych, zatrzymania jednego prawa jazdy oraz zastosowania 13 pouczeń wobec kierujących, a także skierowania jednego wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Komendant zapewnia, że działania te będą kontynuowane w kolejnych miesiącach 2019r.

 

Komentarze  

 
#1 janek 2019-09-26 09:31
Czytając co piszecie o akcji przeciwko łamaniu przepisów ruchu drogowego, wspominacie o Straży Miejskiej i jej aktywności. Szanujmy się i nie wypisujcie bzdur. Dlaczego załączacie zdjęcie policjantów, a ja bym choć jeden raz chciał zobaczyć w realu pieszy patrol strażników miejskich w parku nad Sołą i to wtedy kiedy całe grupy małolatów i nie tylko, okupują ławki spożywając alkohol i rozbijając butelki na alejkach. Nie wspominam już o słownictwie jakie wydobywa się z tych "zadowolonych" gardeł. Z dzieckiem nie można tam iść na spacer, aby nie czerpało wzorców, a i z obawy o zaczepki. Panowie SM wyraźnie czują strach przed jakąkolwiek interwencją, oni nie wychodzą z samochodu, no chyba że po zakupy do sklepu. Zlikwidować tą niepotrzebną nikomu instytucję, a kasę przeznaczyć na dofinansowanie policji którzy częściej (choć trochę za mało) znajdują się w tych rejonach w których SM się nie odważy. SM to chuderlaki, powinni być selekcjonowani pod względem fizycznym.
Cytować