Strona główna Aktualności Najnowsze Samorządy pomogą Tele-Aniołowi dotrzeć do potrzebujących
Samorządy pomogą Tele-Aniołowi dotrzeć do potrzebujących PDF Drukuj Email

Tele- Anioł dotarł do Kęt

Małopolski Tele-Anioł, to innowacyjny projekt, którego celem jest objęcie opieką niesamodzielnych osób mieszkających w Małopolsce. Pod skrzydła Tele-Anioła trafiły już tysiące osób, ale rekrutacja wciąż trwa. Aby dotrzeć do kolejnych potrzebujących wsparcia, władze województwa zaprosiły do współpracy lokalnych partnerów, którzy pomogą w promocji przedsięwzięcia i rekrutacji nowych uczestników.

W piątek, 9 sierpnia w sali sesyjnej UMWM odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych wspierających dalszą realizację projektu Małopolski Tele-Anioł. W spotkaniu udział wzięła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

- Małopolski Tele-Anioł wspiera osoby najbardziej potrzebujące w naszym województwie, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują pomocy. Zapewnia realną opiekę między innymi dzięki opasce bezpieczeństwa. Jest lekka i łatwa w obsłudze i przede wszystkim ratuje życie - podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Małopolski Tele-Anioł to nie tylko opaska, ale także pomoc w domu dla najbardziej potrzebujących – osób samotnych i tych, którym rodzina nie może zapewnić opieki. Projekt Małopolski Tele-Anioł, to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce. Całkowity koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego blisko 32,5 mln zł stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Listy intencyjne podpisali przedstawiciele 31 gmin i 6 powiatów, które dołączą do 94 gmin, które dotychczas zadeklarowały współpracę związaną z realizacją projektów w ubiegłym roku.


Wśród nich są: Gmina Bobowa, Gmina Brzesko, Gmina Chełmiec, Gmina Czernichów, Gmina Dębno, Gmina Dobra, Gmina Iwanowice, Gmina Kęty, Gmina Klucze, Gmina Korzenna, Gmina Książ Wielki, Gmina Lanckorona, Gmina Liszki, Gmina Łabowa, Gmina Łącko, Gmina Łużna, Gmina Michałowice, Gmina Moszczenica, Miasto Mszana Dolna, Miasto i Gmina Muszyna, Gmina Nowe Brzesko, Gmina Pcim, Gmina Raba Wyżna, Gmina Ropa, Gmina Rzezawa, Gmina Spytkowice, Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Świątniki Górne, Gmina Wietrzychowice, Gmina Zakliczyn, Gmina Żegocina, Powiat Bocheński, Powiat Dąbrowski, Powiat Miechowski, Powiat Myślenicki, Powiat Olkuski, Powiat Suski.

Wzajemna współpraca gmin i powiatów przy realizacji projektu przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa i jakości życia niesamodzielnych Małopolan oraz ich rodzin.

 

Źródło: www.malopolska.pl

-