Strona główna Aktualności Najnowsze Miliony na oświatę
Miliony na oświatę PDF Drukuj Email

 

Miliony na oświatę

 

13.3 mln złotych to kwota, jaką  przeznaczyliśmy podczas naszej czteroletniej kadencji  na modernizację infrastruktury naszych szkół i przedszkoli. Wydatki te są ponad dwukrotnie wyższe od wydatków  w poprzedniej kadencji, kiedy na oświatę przeznaczono ok 6,5  mln zł. Na marginesie tego porównania warto wspomnieć, że wtedy burmistrzem był  nauczyciel, podobnie zresztą jak dyrektor zarządzający gminną oświatą, a także były przewodniczący komisji spraw społecznych Rady Miejskiej.

 

Już w naszych deklaracjach wyborczych wskazywaliśmy konieczność podjęcia szczególnych działań i wydatków, aby stworzyć  lepsze warunki  rozwoju dla  naszych małych obywateli, uczniów naszych szkół i przedszkoli. Postawiliśmy na modernizację infrastruktury, stworzenie nowoczesnych, bezpiecznych  warunków dla edukacji i wychowania naszych najmłodszych mieszkańców. Miało to także wyrównywać szanse uczniów miasta i wsi. Słowa dotrzymaliśmy.

Termomodernizacja ścian i dachów, wymiana zniszczonej  stolarki okiennej  i drzwiowej,  estetyczne toalety, lśniące kuchnie wyposażone w  najnowsze urządzenia do przygotowywania posiłków, skomplikowane i kosztowne dostosowanie obiektów szkolnych do wysokich wymogów z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego,  pracownie  przedmiotowe wyposażone  w nowoczesne pomoce dydaktyczne ze szczególnym naciskiem na technologię informacyjną, bajecznie kolorowe place zabaw,  to tylko niektóre z przedsięwzięć, które wspólnie z dyrektorami placówek udało się zrealizować. W krótkim tekście nie sposób wszystkiego wymienić.
I oczywiście największa szkolna  inwestycja jaką wybudowaliśmy przy szkole podstawowej w Kętach Podlesiu. To nowoczesny kompleks sportowy, w skład którego wchodzi nowo wybudowana sala sportowa oraz naturalne boisko do piłki nożnej. Ten piękny obiekt stwarza wszystkim uczniom równe warunki do uprawiania swoich sportowych pasji, a dorosłym także  daje możliwość aktywnego spędzania czasu.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie oczekiwania spełniliśmy, nie wszystkie  problemy rozwiązaliśmy, ale mamy plan i chęć do dalszej pracy, aby nasze dzieci uczyły się w nowoczesnych i bezpiecznych i przyjaznych warunkach, dających równe warunki do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.
Tegoroczne wakacje dobiegły końca. To był czas intensywnych prac budowlanych realizowanych w naszych gminnych placówkach. Poniżej kilka zdjęć tych najważniejszych, choć na pochwalę zasługują równie te zadania, które zostały zrealizowane przez samych pracowników szkoły np. malowanie sal lekcyjnych czy innych pomieszczeń  szkolnych.

Rafał Ficoń
I z-ca burmistrza Gminy Kęty

SP nr 2 w Kętach

SP w Nowej Wsi

SPWP w Nowej Wsi

SP w Bielanach

ZSP w Bulowicach

SPWP nr 1 w Kętach

ZSP nr 3 w Kętach Podlesiu

SPWP nr 8 Kętach