Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsza Sesja VII Kadencji
Pierwsza Sesja VII Kadencji PDF Drukuj Email

Pierwsza Sesja VII Kadencji

W piątek, 28 listopada, w Domu Kultury w Kętach odbyła się uroczysta sesja nowej Rady Miejskiej. Ślubowanie złożyli radni i nowy burmistrz Krzysztof Jan Klęczar.

 

Sesję przygotowano tak, jak było to w zwyczaju w poprzednich kadencjach, uroczyście razem z zaproszonymi na nią mieszkańcami i licznymi gośćmi, przedstawicielami instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych, a także urzędników. Rozpoczął ją radny senior Jan Godlewski, który poprowadził sesję od jej początku do wyboru nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Po zapoznaniu zebranych o porządku obrad Jan Godlewski oddał głos Przewodniczącemu Miejskiej Komisji Wyborczej Zbigniewowi Jaroszowi, który odczytał wyniki wyborów i wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Później radni kolejno ślubowali: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”
W dalszej części radni wybrali Przewodniczącego Rady Miejskiej VII Kadencji 2014-2018. Został nim radny Marek Nycz, który z tą chwilą przejął prowadzenie uroczystej Sesji. Następnie wybrano jednego z dwóch zastępców. Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej został radny Andrzej Bryzek.

W drugiej części Sesji Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Zbigniew Jarosz przedstawił wyniki wyborów Burmistrza Gminy Kęty. Został nim Krzysztof Jan Klęczar. Po odebraniu zaświadczenia o wyborze Burmistrz ślubował: „Obejmując urząd Burmistrza Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg.”

Po ślubowaniu burmistrz wygłosił swoje pierwsze przemówienie, dziękując mieszkańcom naszej gminy za udział w wyborach i swój wybór. Złożył także deklarację ofiarnej pracy na rzecz Gminy Kęty i jej mieszkańców. Publiczność nagrodziła wystąpienie Burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara oklaskami na stojąco.

Na zakończenie Sesji głos zabrała także posłanka Ziemi Kęckiej Dorota Niedziela, która złożyła gratulacje nowemu Burmistrzowi i zadeklarowała wolę współpracy z nowymi władzami naszej gminy.

Następna, już robocza Sesja Rady Miejskiej w Kętach odbędzie się 8 grudnia o godz. 16 w sali sesyjnej Urzędu Gminy. Podczas tej sesji radni wybiorą drugiego zastępcę przewodniczącego oraz ustalą składy komisji Rady Miejskiej i wybiorą ich przewodniczących.

Red.

 

Komentarze  

 
#116 on 2014-12-23 20:52
Dziękujemy za prezent świateczny czyli za podwyżkę wody!!!!
Cytować
 
 
#115 bolek 2014-12-20 13:18
Cytuję swój:
Cytuję mieszkanka:
Jeżeli o kucyka chodzi to wszystkich i jego pewnie też zwolnił Bąk po to aby dostali odprawy .

To mógł jeszcze zwolnić dyrektora z GZOZ, Domu Kultury, odwołać prezesa Komax, Energetyki cieplnej, wodociągów, MOSiR. Tym samym odciążył by z tego obowiązku Pana Burmistrza Klęczara. A wie ktoś może gdzie się podział ten pan od Polski za Bałtykiem i ten od klepania kos i sierpów? ;-)

No w sumie mógł ale za mało by im zostało do podziału tych odpraw a tu nawet Mrenca dostał dla mnie to powinien dostać wyrok za doprowadzenie do takiego stanu gminę myślę że z dyrektorem domu kultury nie będzie problemu bo nie zaplanował sylwestra to poleci tak jak 4 lata temu jego poprzedniczka
Cytować
 
 
#114 swój 2014-12-19 11:22
Cytuję mieszkanka:
Jeżeli o kucyka chodzi to wszystkich i jego pewnie też zwolnił Bąk po to aby dostali odprawy .

To mógł jeszcze zwolnić dyrektora z GZOZ, Domu Kultury, odwołać prezesa Komax, Energetyki cieplnej, wodociągów, MOSiR. Tym samym odciążył by z tego obowiązku Pana Burmistrza Klęczara. A wie ktoś może gdzie się podział ten pan od Polski za Bałtykiem i ten od klepania kos i sierpów? ;-)
Cytować
 
 
#113 mieszkanka 2014-12-17 23:41
Jeżeli o kucyka chodzi to wszystkich i jego pewnie też zwolnił Bąk po to aby dostali odprawy .
Cytować
 
 
#112 Ciekawski 2014-12-17 21:09
Jak kuc jest na l-4 i siedzi na sesji Rady Powiatu to trzeba Go zakapować do ZUS-u,i będzie miał przesrane.
Cytować
 
 
#111 bolek 2014-12-16 22:15
Cytuję frela:
ja sie zastanawiam, kto i na jakiej podstawie udzielił byłemu burmistrzowi i kucykowi urlop na poratowanie zdrowia, skoro nie pracowali przy tablicy przez minione lata. stwierdzic mozna tylko, ze nauczyciele ubiegający sie teraz o urlop mają dobry argument, przecież dwoch panów bez wiekszych problemów go dostalo... jak to jest mozliwe, skoro tylu nauczycieli wysyłali na komisje do krakowa podważając tym samym przywilej nauczycieli do urlopu, oni zaś jak sądze nie wykazali żadnych badan lekarskich ani historii choroby jak to musieli zrobic zwykli nauczyciele... żenada na całą gmine...

Jak kucyk mógł dostać urlop na podratowanie zdrowia ? przecież on ma zatrudnienie w Urzędzie , a jeżeli to prawda , to jak może zostać vice- starostą ? Ja słyszałem , ze jest na L-4 , a za udział w sesji rady powiatu , powinien dostać dyscyplinarne zwolnienie od Burmistrza.
Cytować
 
 
#110 filip 2014-12-16 11:48
Cytuję Księgowy:
Przepraszam, orientuje się ktoś z szanownych forumowiczów kiedy ogloszony zostanie konkurs na stanowisko skrbnika gminy? Jestem zainteresowany tą posadą a doszly do mnie słuchy że ma ją objąć pewna Pani z Kóz co mnie bardzo zaniepokoilo gdyż w BIP UG nie sposób doszukać się informacji o odbytym postępowaniu czyżby zatem owa kandydatka została przeniesiona "w teczce" ?

Niech będzie przyniesiona w teczce byle tylko potrafiła zadbać o finanse Gminy
Cytować
 
 
#109 maria 2014-12-16 11:37
Zastanawia mnie dlaczego Pan Burmistrz tak długo zwleka ze zmianami personalnymi.
Cytować
 
 
#108 Mc 2014-12-15 17:17
Cytuję Księgowy:
Przepraszam, orientuje się ktoś z szanownych forumowiczów kiedy ogloszony zostanie konkurs na stanowisko skrbnika gminy? Jestem zainteresowany tą posadą a doszly do mnie słuchy że ma ją objąć pewna Pani z Kóz co mnie bardzo zaniepokoilo gdyż w BIP UG nie sposób doszukać się informacji o odbytym postępowaniu czyżby zatem owa kandydatka została przeniesiona "w teczce" ?


Na pewno nie z Kóz, tylko z Kęt. Proszę nie siać plotek, a dla pani księgowej za wysokie progi ;)
Cytować
 
 
#107 Maniek 2014-12-14 21:50
Cytuję Księgowy:
Przepraszam, orientuje się ktoś z szanownych forumowiczów kiedy ogloszony zostanie konkurs na stanowisko skrbnika gminy? Jestem zainteresowany tą posadą a doszly do mnie słuchy że ma ją objąć pewna Pani z Kóz co mnie bardzo zaniepokoilo gdyż w BIP UG nie sposób doszukać się informacji o odbytym postępowaniu czyżby zatem owa kandydatka została przeniesiona "w teczce" ?
No, jakże z Kóz, przecież Gmina Dla Mieszkańców.
Cytować