Strona główna Aktualności Najnowsze Niebezpieczne miejsce
Niebezpieczne miejsce PDF Drukuj Email

 

Niebezpieczne miejsce

(Artykuł przesłany do redakcji, publikowany w wersji przesłanej)
O ile dobrze pamiętam w ubiegłym roku gmina zakończyła prace przy przebudowie odcinka Młynówki Czanieckiej w Kętach obok ulicy Wszystkich Świętych.

 

Prace wykonano poprawnie i na pewno zgodnie z dokumentacją. Tym niemniej  umknął /a może nie i tak ma być/ brak zabezpieczenia dość głębokiej rynny z wartkim nurtem barierkami ochronnymi. Zagrożenie jest na całej długości wału od ogólnodostępnej strony w/w ulicy, ale w szczególności tuż przed budynkiem młyna. W tym miejscu na wał prowadzi podjazd ,czy też podejście. Wlot pod młyn nie jest  zabezpieczony, a kilka metrów dalej woda spada z progu chyba ze trzy metry. Wpaść łatwo, uratować się nawet dorosłemu raczej niemożliwe. Dziecko nie ma żadnych szans. Może zabrzmi to złośliwie, ale nie po to uczestniczy władza w odbiorach, byśmy podziwiali skądinąd znane nam twarze w nowej odsłonie. Przy odbiorze należy zwracać uwagę na poprawność wykonania i inne aspekty/ na przykład bezpieczeństwo/. Jeśli ktoś wątpi we wskazane realne zagrożenie warto przespacerować się w to miejsce. Jeśli z dzieckiem ,to proszę mocno trzymać go za rękę.


Mieszkaniec

 

 

 

 

Komentarze  

 
#31 sasiad 2014-08-29 08:44
Eh.. Wydali by kupę kasy na takie barierki to byście jęczeli, że w błoto pieniądze są wydawane.. mieszkam niedaleko i pies z kulawą nogą po wale nie chodzi, może ktoś czasem z ciekawości zerknie i nic więcej. Nie róbmy z igły widły - proponował bym prędzej zainteresować się wszystkimi autami stojącymi na ulicy (pracownicy młyna - teraz już Pana Ryłko) i blokującymi przejazd NA ZAKRĘTACH !
Cytować
 
 
#30 bolek 2014-07-29 19:04
Cytuję komisarz:
Czy przypadkiem bolku nie jesteś tym z kabaretu Tey :lol:

a ty nie komisarz Alex. I co się tak napinasz .
Cytować
 
 
#29 komisarz 2014-07-28 12:50
Czy przypadkiem bolku nie jesteś tym z kabaretu Tey :lol:
Cytować
 
 
#28 bolek 2014-07-27 21:08
Cytuję z Kęt:
Cytuję tyle czasu:
Tyle lat minęło od kiedy młyn stoi; tyle czasu nie było barierek; i od tylu lat nikt tam nie wpadł. No ale cóż, szykujmy się na masową falę utonięć na młynówce.

Ty sobie nie żartuj!Wystarczy jeden desperat z opozycji,i dla sprawy rzuci się w ten rwący nurt.A wtedy urzędnikom miny zrzedną.

Następny myślący inaczej , przestańcie się kompromitować , bo widać że chcecie Bąkowi tyłek ratować , to że było robione coś źle to ma być tak nadal ?! Przecież to Bak krzyczał ile to trzeba zmienić , zatrudnił "fachowców" i dalej takie buble ? . I wy się do tego przyznajecie ? pomyślcie nim coś tak głupiego napiszecie
Cytować
 
 
#27 bolek 2014-07-27 20:55
Cytuję pracownik GK:
chrzanisz pan stary kęczaninie albo celowo próbujesz wprowadzać ludzi w błąd, byłem przy tej akcji i potwierdzam że walono przymocowane do brzegu drzewa na wysokości Grupy Kęty, w miejscu gdzie później zabrało brzeg i zrobiła się wyrwa, nie było to 10 ani 20 drzew tylko wszystkie które rosły przy brzegu, nurt był jednak tak silny, że nawet te przymocowane rzeka zabierała, potwierdzą co dziesiątki osób które tam były i próbowały ratować wał

Myślenie dziecka . I co jednak rzeka zabrała i spłynęło , to skoro się nie sprawdziła ta metoda to uważasz , że trzeba to robić do skutku ! chyba należy szukać innych rozwiazań ale znalazł się taki burmistrz który krzyczał w swojej kampanii jak to brzeg Soły trzeba umocnić i przez 4 lata zero roboty , w roku wyborczym wielkie halo się zrobiło , drzewa wrzucili do wody i problem rozwiązany bo "coś" zrobili - żałosne
Cytować
 
 
#26 z Kęt 2014-07-26 20:21
Cytuję tyle czasu:
Tyle lat minęło od kiedy młyn stoi; tyle czasu nie było barierek; i od tylu lat nikt tam nie wpadł. No ale cóż, szykujmy się na masową falę utonięć na młynówce.

Ty sobie nie żartuj!Wystarcz y jeden desperat z opozycji,i dla sprawy rzuci się w ten rwący nurt.A wtedy urzędnikom miny zrzedną.
Cytować
 
 
#25 z Kęt 2014-07-26 19:52
Do "pracownika GK"."stary kęczanin w kilku postach wyleje na Ciebie litry pomyj,żeby później przyznać Ci rację.
I to mniej więcej takiej treści;OK panie pracowniku GK. Pewne sprawy Pan wyjaśnił, przyznaję, nie wszystko wiedziałem. Nie ma co dalej kruszyć o to kopii.
Cytować
 
 
#24 czujny 2014-07-26 19:44
Skąd planujący obwodnicę zachodnią wiedział,że podmycie brzegu nastąpi na tym odcinku?Wykonan o zjazd i dojazd do wału właśnie w tym miejscu! Czy to nie wydaje Wam się podejrzane?
Cytować
 
 
#23 stary kęczanin 2014-07-26 18:30
Panie Pracowniku GK, proszę nie tworzyć legendy. Drzewa na wysokości parku ścinano i układano po dużej wodzie, gdy było już po ptakach. Minęło ledwie kilka tygodni, a już z taką łatwością manipuluje się tu datami. Burmistrz ogłosił stan alarmowy jako jedyny, bo w żadnej innej gminie na całej długości (90 km) Soły nikt już takiego alarmu wtedy nie ogłaszał. W kęckim wydaniu była to już musztarda po obiedzie, zupełnie zbędna robota - pokazówka. Robiona tylko dlatego, że burmistrz wiedział już o przyznanych pieniądzach na regulację brzegu. Potrzebował więc swojej obecności w tym miejscu, aby go kojarzono z ratowaniem osiedla. Zresztą potem, gdy na info napisano o pieniądzach dla RZGW, jego usłużni propagandziści napisali, że to wyłącznie jego zasługa, pomijając posłów Niedzielę, Grasia czy Akita. Minęło trochę czasu i nagle tamta propagandowa akcja urasta do legendy, jak to Bąk uratował Kęty. Śmiechu warte. Pewnie zaraz potem Wielki Gospodarz poszedł do domu i wymyślił hamburgery.
Cytować
 
 
#22 pracownik GK 2014-07-25 08:27
tak szanowny panie, już w nocy dziesiątki osób, pracowników Grupy Kęty z zakładowym sprzętem, koparkami i ładowarkami było na wale na wysokości zakładu, byli do czasu kiedy go przerwało wyżej i woda zaczęła ich odcinać, część również ładowała piasek do worków na betoniarni na terenie zakładu

nie mogę sobie za to przypomnieć by ktoś z ówczesnej gminy był w nocy lub rano w tym miejscu, no ale mogłem akurat ich nie zauważyć, o dużo ważniejszych rzeczach wtedy ludzie tam myśleli
Cytować