Strona główna Aktualności Najnowsze Święto Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
Święto Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach PDF Drukuj Email

Święto Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach

20 maja Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 2 w Kętach obchodził święto swoich patronów. Szkoła Podstawowa nosi zaszczytne imię Bohaterów spod Monte Cassino, a uczniom Gimnazjum patronuje papież, Jan Paweł II.

 

W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, bowiem 18 maja obchodziliśmy 70. rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino, a niespełna miesiąc temu, 27 kwietnia, papież Jan Paweł II został ogłoszony świętym.
Licznie zgromadzeni uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w Mszy Świętej w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, która rozpoczęła się o godzinie 10.00. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Dalsza część obchodów miała miejsce w budynku szkolnym.Po uroczystym przemówieniu pani dyrektor, Marii Koperskiej, i odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ZSG nr 2. Recytowane wiersze przybliżyły sylwetki polskich patriotów – patronów szkoły, którzy na stałe wpisali się w karty polskiej historii. Ich odwaga, męstwo i wspólny wysiłek w dążeniu do zwycięstwa sprawił, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Wśród wzruszających piosenek i pieśni patriotycznych wykonanych przez chór szkolny nie mogło zabraknąć „Barki” – ukochanej piosenki Jana Pawła II, „Czerwonych maków na Monte Cassino” – hymnu szkoły czy też „Karpackiej Brygady”. Na zakończenie młodzi wykonawcy słowami piosenki zwrócili się do Ojczyzny:Ziemio rodzinna, ziemio ojczysta
Jesteś w powietrzu, wodzie, i liściach
Tyś naszym domem, szczęścia iskierką
I najpiękniejszą naszą piosenką...